reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża pozamaciczna, leczenie metotreksatem

reklama
Cześć, czy ktoś jeszcze udziela się tutaj?
Właśnie jestem w szpitalu po 2dawkach metotreksatu podanych w piątek rano, na początku Beta 3100, w sobotę 2400, dzisiaj w niedzielę 2800. Jestem przerażona ;( jutro ma być mój lekarz i będzie podejmował decyzje boje się że zadecyduje o operacji usunięcia jajowodu...
 
Cześć, czy ktoś jeszcze udziela się tutaj?
Właśnie jestem w szpitalu po 2dawkach metotreksatu podanych w piątek rano, na początku Beta 3100, w sobotę 2400, dzisiaj w niedzielę 2800. Jestem przerażona ;( jutro ma być mój lekarz i będzie podejmował decyzje boje się że zadecyduje o operacji usunięcia jajowodu...

Czasami jest tak, że po pierwszym podaniu beta słabo spada, a czasem właśnie rośnie. Mi to ktoś tak tłumaczył, że jak się komórka rozpada to jakby wydziela tę betę stąd wzrost (ale nie wiem czy ja to dobrze zrozumiałam). Zwykle dlatego zaleca się badania w 4 i 7 dobie po zastrzyku. I wtedy decyduje czy kolejna dawka czy operacja.

U mnie beta była dużo niższa. I beta była taka:
Pierwsza dawka - 18.01 - 531,1
20.01 - 502,7
Druga dawka 21.01 - 502,1
23.01 - 394,2
24.01 - 326,9 (wypis)
Potem beta już leciała bardzo szybko w dół. Nawet na tyle, że 29.01 dostałam już normalny okres.
01.03 - beta była już 0
 
Czasami jest tak, że po pierwszym podaniu beta słabo spada, a czasem właśnie rośnie. Mi to ktoś tak tłumaczył, że jak się komórka rozpada to jakby wydziela tę betę stąd wzrost (ale nie wiem czy ja to dobrze zrozumiałam). Zwykle dlatego zaleca się badania w 4 i 7 dobie po zastrzyku. I wtedy decyduje czy kolejna dawka czy operacja.

U mnie beta była dużo niższa. I beta była taka:
Pierwsza dawka - 18.01 - 531,1
20.01 - 502,7
Druga dawka 21.01 - 502,1
23.01 - 394,2
24.01 - 326,9 (wypis)
Potem beta już leciała bardzo szybko w dół. Nawet na tyle, że 29.01 dostałam już normalny okres.
01.03 - beta była już 0
Pytałam lekarza w piątek czy będzie możliwość podanie jeszcze jednej
dawki MTX powiedział że nie bo to bez sensu. To moja pierwsza ciąża i od razu jajowodowa lewostronna... Nawet jeśli jutro mi zbadają HCG to będzie 3 doba. Bez sensu to jest nie dość że podali mi ten "lek" to jeszcze usuną jajowód
 
Jeśli ktoś będzie szukał informacji tak jak ja kilka dni temu i byłam przerażona czytają wyniki HCG innych kobiet gdzie wartości nie przekraczały 1000 to spokojnie. Ja będąc w końcówce 5tyg.
* Beta 3300 w piątek przyjęcie do szpitala (2x50 metotreksat domięśniowo)
*W sobotę spadła do 2400
*W niedzielę wzrost 2850 ( tak jak wyżej pisała Ola to jest normalne, ordynator potwierdził)
*Poniedziałek spadek do 2400 wypis ze szpitala.
Zalecenia:
Raz w tygodniu sama mam robić badania krwi- jeśli beta wzrośnie do szpitala
- jeśli pojawi się ostry ból do szpitala
- jeśli będzie wszytko ok za 6tyg kontrola
Więc trzymajcie kciuki i życzę Wam zdrowia!
 
Hej! Dostałyście może po CP jakieś badania zalecane do zrobienia ? Co warto sprawdzić?
W sobotę miałam zastrzyk z MTX wiec dopiero jutro mam kontrole i wciąż przechodzę CP. Gdzies za miesiąc czy dwa umowie się do lekarza na przegląd ale zalecenia w PL mogą być inne nic tutaj wiec chcialabym mieć jakiś punkt odniesienia co warto wykonać.
 
Hej! Dostałyście może po CP jakieś badania zalecane do zrobienia ? Co warto sprawdzić?
W sobotę miałam zastrzyk z MTX wiec dopiero jutro mam kontrole i wciąż przechodzę CP. Gdzies za miesiąc czy dwa umowie się do lekarza na przegląd ale zalecenia w PL mogą być inne nic tutaj wiec chcialabym mieć jakiś punkt odniesienia co warto wykonać.
Poza badaniem drożności jajowodów specjalnych badań dla nas nie ma. A i to badanie większej pewności nie daje.
Powodzenia
 
Cześć, wczoraj miałam wizytę po 7tyg od podania metotreksatu. Za 3miesiace możemy się zacząć starać kolejny raz (doktor tłumaczył że w ulotce napisane jest 6msc ale badania nie wykazują różnicy wpływu na płód po 3msc) Mam brać zwiększoną dawkę kwasu foliowego. Zapytałam o udrażnianie jajowodów to nie ma potrzeby robienia... Mam 30% szans na powtórkę CP.
Mam mieszane uczucia bo z jednej strony wiem że to świetny lekarza ,a z drugiej strony chciałabym coś zrobić żeby uniknąć przeżywania tego jeszcze raz 😔 ale chyba tak to nie działa....
 
Cześć, wczoraj miałam wizytę po 7tyg od podania metotreksatu. Za 3miesiace możemy się zacząć starać kolejny raz (doktor tłumaczył że w ulotce napisane jest 6msc ale badania nie wykazują różnicy wpływu na płód po 3msc) Mam brać zwiększoną dawkę kwasu foliowego. Zapytałam o udrażnianie jajowodów to nie ma potrzeby robienia... Mam 30% szans na powtórkę CP.
Mam mieszane uczucia bo z jednej strony wiem że to świetny lekarza ,a z drugiej strony chciałabym coś zrobić żeby uniknąć przeżywania tego jeszcze raz 😔 ale chyba tak to nie działa....
No wlansie ja też ciągle słyszę ze nie ma potrzeby drożnosci... u mnie mija 6 tyg ale ja zamierzam odczekać te 6 miesięcy od zastrzyku. Mimo że też lekarka wspomniała że 3 to jest bezwzględne minimum a 6 rekomendacja
 
reklama
No wlansie ja też ciągle słyszę ze nie ma potrzeby drożnosci... u mnie mija 6 tyg ale ja zamierzam odczekać te 6 miesięcy od zastrzyku. Mimo że też lekarka wspomniała że 3 to jest bezwzględne minimum a 6 rekomendacja
A zaobserwowałaś jakieś zmiany w organizmie po MTX? Ja zaczęłam się pocić bez powodu (ostry zapach) i na plecach wyskoczyły mi krosty. Zastanawiam się czy nie pójść na konsultacje. Ciężka sytuacja ;(
 
Do góry