reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża pozamaciczna, leczenie metotreksatem

A zaobserwowałaś jakieś zmiany w organizmie po MTX? Ja zaczęłam się pocić bez powodu (ostry zapach) i na plecach wyskoczyły mi krosty. Zastanawiam się czy nie pójść na konsultacje. Ciężka sytuacja ;(
Hmmm faktycznie moje plecy ostatnio stały się problematyczne pod tym kątem ale nie zauważyłam zwiększonej potliwości... w sumie to napewno bardziej wypadały mi włosy ale już chyba jest lepiej. Poza tym chyba nic takiego 🤷🏽‍♀️
 
reklama
Ja bym się nie zdecydowała w ciemno po 3 miesiącach. Robiłam np ostatnio próby wątrobowe i wyszły mi poza normami. Nie dużo ale jednak. Kwasu foliowego, witamin B i homocysyeiny nie badałam jeszcze. Ja będę pewnie starac się dopiero w sierpniu/wrześniu. A metotreksat podany w połowie stycznia
 
Ja bym się nie zdecydowała w ciemno po 3 miesiącach. Robiłam np ostatnio próby wątrobowe i wyszły mi poza normami. Nie dużo ale jednak. Kwasu foliowego, witamin B i homocysyeiny nie badałam jeszcze. Ja będę pewnie starac się dopiero w sierpniu/wrześniu. A metotreksat podany w połowie stycznia
U mnie próby wątrobowe wyszły bardzo dobrze, ogólnie myslslam że będzie dużo gorzej, jakieś braki, niedobory, rozjazd itp. A tu całkiem nieźle wyniki jak na 6 tyg po mtx
 
A jaką dawkę miałyście podaną? Mam mętlik w głowie ale raczej nie zdecyduje się za 3miesiące, wolę nie ryzykować... Chociaż mąż nalega: "lekarzem nie jestem" 🙄😔
 
A jaką dawkę miałyście podaną? Mam mętlik w głowie ale raczej nie zdecyduje się za 3miesiące, wolę nie ryzykować... Chociaż mąż nalega: "lekarzem nie jestem" 🙄😔
Ja mialam 100 w jednej dawce ale nie ważę 100kg 😁😁😁😁😁
Jednak trochę sporo więcej niż Olka i dlatego
 
Ja miałam też 2x50. A dostaliście zalecenia żeby brać jakieś witaminy? Mi tylko kwas foliowy kazał 4miligramy (nie 0,4)
 
Ja miałam też 2x50. A dostaliście zalecenia żeby brać jakieś witaminy? Mi tylko kwas foliowy kazał 4miligramy (nie 0,4)

Raczej nie bo ja biorę cala siatkę leków 😆 i lekarz o tym wie. Jestem też weganką więc już od tego przewraca oczami 🙈
 
Ja miałam też 2x50. A dostaliście zalecenia żeby brać jakieś witaminy? Mi tylko kwas foliowy kazał 4miligramy (nie 0,4)
Mi lekarz powiedział że najpierw badania a potem jakieś ewentualnie suple/leki dobrane na podstawie badań. Ale ja też lubię suple różne wiec cos tam sobie łykam 😁😁
Jeszcze tylko dodam że zalecenia lekarze dają różne. Jedni liczą 6mcy od ostatniej dawki a inny 6 mcy od wyzerowania bety.
 
reklama
A co bierzesz tak z ciekawości? Ja brałam witaminę B,C,D 😁 moja koleżanka się interesuje zdrową żywnością i suplementacją wiec brałam z "polecenia" bo jestem zielona w tym temacie 😂
 
Do góry