reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża pozamaciczna, leczenie metotreksatem

reklama
A co bierzesz tak z ciekawości? Ja brałam witaminę B,C,D 😁 moja koleżanka się interesuje zdrową żywnością i suplementacją wiec brałam z "polecenia" bo jestem zielona w tym temacie 😂
Taka podstawa zawsze to wit D3, omega 3 (EPA + DHA) z ryb I omega 3-6-9 roslinne (oleje do picia albo do koktaili).
A teraz dochodzi B complex jeszcze.

Blizej powrotu do starań zamierzam brać inozytole i jakiś kompleks witamin dla kobiet starających się o ciaże.
 
Miałam dwie tego samego dnia 25 marca. Też pytałam lekarza czy mam brać kompleksy wit. dla kobiet starających się o dziecko to nie 😔 zaczynam się stresowac i czuć niedosyt
 
Nie chce Ci doradzać bo nie znam Twoich wyników ale myślę że nie zaszkodzi taki mix witamin
Ja mialam podany mtx 2 kwietnia wiec planuje się starać już w okolicach ostatniego tygodnia września lub początek października, zależy od owu. Ale wcześniej naprwno nie
 
Jak się poszuka w google to wyskakuje jakieś medyczne opracowanie odnośnie leczenia ciąży metotreksatem i tam jest faktycznie napisane, że można zajść w ciąże po 3 miesiącach od podania bo niby pacjentki, które tak zachodziły w ciąże te ciąże miały zdrowe. Oczywiście są też fora gdzie dziewczyny piszą, że biorą mtx z innych powodów i nawet w trakcie trwania zaszły w ciążę i też było okej - ale ja jestem z tych do bólu rozsądnych, zero zabawy ;) i spontaniczności.
W czerwcu mam umówioną drożność, chodzę też do fizjoterapeuty uroginekologicznego (bo jestem po cc, i może to cp przez zrosty), jesteśmy też ze Starym ;) na diecie płodnościowej. Ogólnie robimy wszystko co możemy by się akcja nie powtórzyła.
Z supli ja biorę: omegamed Optima Forte, prenacaps ovi, olej z wiesiołka do owulacji, kwas foliowy metylowany, korzeń maca, zioła ojca sroki, witaminę D i B12 (oczywiście nie wszystko od razu po podobaniu u mnie zaraz będą 4 miesiące)
Planuję zbadać jeszcze homocysteinę bo u mnie przy CP była podwyższona i jak nadal będzie to gdzieś na forach polecany był suplement life extension homocysteine resist

Jeżeli wszystko będzie okej to może zaczniemy starania w teorii po 5 miesiącach bo mi równy miesiąc wypada 21, a według apki na ten moment owulację mam mieć 5 lipca to o te 2 tygodnie skrócili byśmy to czekanie
 
Jak się poszuka w google to wyskakuje jakieś medyczne opracowanie odnośnie leczenia ciąży metotreksatem i tam jest faktycznie napisane, że można zajść w ciąże po 3 miesiącach od podania bo niby pacjentki, które tak zachodziły w ciąże te ciąże miały zdrowe. Oczywiście są też fora gdzie dziewczyny piszą, że biorą mtx z innych powodów i nawet w trakcie trwania zaszły w ciążę i też było okej - ale ja jestem z tych do bólu rozsądnych, zero zabawy ;) i spontaniczności.
W czerwcu mam umówioną drożność, chodzę też do fizjoterapeuty uroginekologicznego (bo jestem po cc, i może to cp przez zrosty), jesteśmy też ze Starym ;) na diecie płodnościowej. Ogólnie robimy wszystko co możemy by się akcja nie powtórzyła.
Z supli ja biorę: omegamed Optima Forte, prenacaps ovi, olej z wiesiołka do owulacji, kwas foliowy metylowany, korzeń maca, zioła ojca sroki, witaminę D i B12 (oczywiście nie wszystko od razu po podobaniu u mnie zaraz będą 4 miesiące)
Planuję zbadać jeszcze homocysteinę bo u mnie przy CP była podwyższona i jak nadal będzie to gdzieś na forach polecany był suplement life extension homocysteine resist

Jeżeli wszystko będzie okej to może zaczniemy starania w teorii po 5 miesiącach bo mi równy miesiąc wypada 21, a według apki na ten moment owulację mam mieć 5 lipca to o te 2 tygodnie skrócili byśmy to czekanie
Mi lekarka tez wspomniała że jak owu wypadnie jakoś niewiele przed upływem 6 miesięcy to żeby nie marnować cyklu. Jaką miałaś wtedy homocysteine ?
 
reklama
Hej. Nie wiem czy tutaj ktoś jeszcze się udziela? Jestem załamana, siedzę w szpitalu i ryczę od 3 dni. Mam ciąże (9 tyg) w bliźnie po cc, brak zarodka. Trzymają mnie w szpitalu bo boja się krwotoku. Beta mi spada- w środę miałam 4100, w czwartek 3500. Czy po podaniu meto jest w domniemaniu łyżeczkowanie czy w większości przypadków samo się oczyszcza?
 
Do góry