reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Ciąża pozamaciczna POMOC

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Aleksander87, 4 Wrzesień 2016.

aal
Najlepsza odpowiedź aal, 4 Wrzesień 2016
Jeżeli lekarz uznał że można czekać to jednak zagrożenia życia nie ma w tej chwili. Ile czasu trwa wykrwawienie- człowiek to nie maszyna matematyczna i... Przejdź do pełnej odpowiedzi
 1. Aleksander87

  Aleksander87 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam wszytskich, szukam szybkiej odpowiedźi i POMOCY

  Bardzo martwie się siostrę, ponieważ jest zdesperowana. Boi się o życie i ja też boje się, że może umrzeć z powodu ostrego krwawienia.

  2 lata starali się o dziecko i przeprowadzili insiminacje w Polskiej klinice w Gdańsku, a obecnie mieszkają w Danii pod Kopenhagą.

  Jest teraz w 8 tygodniu ciąży i krwawi praktycznie od 3 tygodni codziennie kilka razy, schudła 3 kilo i mocno ją boli brzuch. Lekarz tydzień temu stwierdził po badaniach krwi i po badaniach USG, że jest to ciąża pozamaciczna.

  Nie wiem jak mam pomóc siostrze - na razie ją pocieszam, a opisy ciąży pozamacicznej choćby na wikipedi czy poradnikach są conajmniej nie jasne.

  MOJE PYTANIE BRZMI: Jeśli dojdzie ostatecznie do poronieniam, to ile siotra ma czasu zanim się wykrwawi totalnie. GODZINĘ, DWIE, TRZY ???? Jakie są objawy w czasie krwawienia i ostatecznej aborcji ciąży spowodowanej przez sam ogranizm. Czy dzwonić po karetkę czy czołgać się do szpitala?

  Powiem jeszcze, że lekarz kazał jeszcze jej czekać 2 tygodnie i wtedy się zobaczy co dalej - LEKARZ TAK MOŻE MÓWIĆ, gdy jest zagrożenie życia???

  I coś od siebie siostra mieszka w Danii ja w Niemczech i powiem tyle, że służba w krajach Europejskich jest fatalna, gorsza niż w Polsce, nie mają nawet sprzętu w szpitalach, wszędzie braki. Czy faktycznie Polska służba jest lepsza od zachodniej?? Polscy lekarz jak się ich przyciśnie to robią co muszą, tutaj odkładają wszytsko ''na następny rok". Na wszystko mają czas nawet w pracy.
   
 2. Najlepsza odpowiedź:
  Post #14311820 by aal, 4 Wrzesień 2016
 3. aal

  aal Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  1
  Głosów: 1
  Jeżeli lekarz uznał że można czekać to jednak zagrożenia życia nie ma w tej chwili. Ile czasu trwa wykrwawienie- człowiek to nie maszyna matematyczna i nie da określić. Może być bardzo różnie. Natomiast dobrze że piszesz ze to nie jest sprawa w Polsce. W Polsce bowiem z racji że ciąża pozamaciczna nie ma szans się utrzymać i zakończyć szczęśliwie to od początku jest skazana na niepowodzenie. Większość tych ciąż lokalizuje się z jajowodzie. Problemem jest to że rosnące dziecko może rozerwać jajowów - i to jest już poważne następstwo plus ogranicza płodność w przyszłości wiadomo. W Polsce po takim rozpoznaniu podaje się metotreksat żeby ciążę poronić zanim rozerwie jajnik. Nie mam pojęcia jakie są standardy postępowań i zalecenia w innych krajach. Jednak ja bym radziła szukać polskiego lekarza (w Danii raczej się to uda) i żeby on potwierdził ciążę pozamaciczną i dał ten metotreksat. Te krwawienia jakie teraz siostra ma nie mogę określić czy sa duże czy małe, raczej stosunkowo małe jeżeli trwają od 3 tygodni a siostra jeszcze jest przytomna itd. Krwawienia i ból to objawy typowe ciąży pozamacicznej. Także nie wiem jak robią w danii ale ja bym nie czekała aż zarodek rozerwie jajowód tylko maksymalnie szybko bym znalazła kogoś kto da ten metotreksat ( daje się go w warunkach szpitalnych bo wtedy tak roniona ciąża musi być zabezpieczona) bo wtedy siostra nie traci potencjału na następne ciążę no i wiadomo lepiej mieć cały jajowów niż rozerwany nagle.
   
  aal, 4 Wrzesień 2016 Najlepsza odpowiedź
  #2
 4. reklama
 5. aal

  aal Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  1
  No także organizm sam nie zabije ciąży tylko ciąża umiera z powodu rozerwania jajowodu
   
 6. ankka02

  ankka02 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  12
  Jesteś pewna z tym metotreksatem? To jest lek stosowany przy białaczkach i przy reumatoidalnym zapaleniu stawów - i można przy stosowaniu go zajść przypadkiem w ciążę. Co prawda dziecko zdrowe nie będzie, z racji tego że to chemia. Większość ciąż jest ronionych, ale z racji wad wrodzonych, które powoduje metrotreksat brany przez matkę przed zajściem w ciążę.
   
 7. aal

  aal Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  1
 8. ankka02

  ankka02 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  12
  No właśnie nie można, bo płód będzie mieć wady wrodzone. Ale nie sam metrotreksat powoduje poronienie jak już się jest w ciąży, tylko wady płodu jak go matka bierze przed ciążą

  O matko poczytałam to... To jest bezsensowne z tym mtx, bo nie ma badań udowadniających (zwłaszcza po zastosowaniu tak dużej dawki), że z kolejnych ciąż będą zdrowe dzieci, bo mtx niestety ma możliwie wielki wpływ na kobiece jajeczka. Moja lekarka z 25 letnim doświadczeniem zna tylko dwie kobiety, które po mtx urodziły zdrowe dzieci. A ja sama znam kilkanaście, które po terapii mtx roniły raz lub dwa i więcej nie próbowały zachodzić w ciążę. Ten mtx to chyba taki na wyrost przy ciąży pozamacicznej, bo jeżeli faktycznie uszkodzi jajeczka, to już kobieta może nie mieć dzieci, a z jednym jajowodem może mieć szczęście posiadania zdrowego dziecka
   
  Ostatnia edycja: 4 Wrzesień 2016
 9. Aleksander87

  Aleksander87 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
 10. eMa87

  eMa87 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  4
  Służba zdrowia w Polsce lepsza? Chyba sobie kpisz... ja mieszkam w Holandii jest o NIEBO lepiej niż w PL tym bardziej TERAZ. Tu też rodziłam w NL
   
 11. reklama

Poleć forum