reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza pozamaciczna

Linka1290

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Sierpień 2020
Postów
398
Hej dziewczyny,
Chcialam sie poradzic Was, czy macie jakies doswiadczenia z ciaza pozamaciczna? U mnie wczoraj ja zdiagnozowano z 99 proc. pewnoscia :( To 5 tydz, lekarz w macicy nic nie widzial ale zobaczyl pecherzyk 22mm w jajowodzie... Jestem zalamana, lekarz chce zebym robila jeszcze badania hcg co 2 dni zeby miec pewnosc ale slyszalam ze nawet jesli by prawidlowo wzrastala to i tak moze byc pozamaciczna :( na razie moja beta wynosi 270. Ale czy jak pecherzyk ma az 22mm to nie powinni mi juz podawac zastrzykow zanim rozwali jajowod? Jestem po prostu przerazona nie wiem co robic, lekarz powiedzial ze jak sie zacznie bol i trafie do szpitala to tam mi od razu urzna jajowod bo w szpitalach na nfz tak robia :/
 
reklama
reklama
No to lipa to mozliwe ze u mnie przy 270 tez jest widoczny... Szkoda ze az 22mm teraz nie wiem co robic jak na razie chyba beta nie spadala bo kreska na tescie ciemniejsza niz na poczatku...
Ale w 7-8 tyg to niska mialas bete jak 150, mozliwe ze juz wiekszosc sama spadla, ech... Chyba pojde do jeszcze jednego lekarza
 
No to lipa to mozliwe ze u mnie przy 270 tez jest widoczny... Szkoda ze az 22mm teraz nie wiem co robic jak na razie chyba beta nie spadala bo kreska na tescie ciemniejsza niz na poczatku...
Ale w 7-8 tyg to niska mialas bete jak 150, mozliwe ze juz wiekszosc sama spadla, ech... Chyba pojde do jeszcze jednego lekarza
Pierwsza moja beta wyniosła 425. Potem zaczęła spadać aż do wizyty u ginekologa, wynosiła wtedy 150.
Jeśli masz możliwość to skonsultuj z innym lekarzem. Wiadomo ciąża pozamaciczna może być bardzo niebezpieczna
 
Ja miałam pozamaciczną i beta prawidłowo przyrastała, z tym że miałam bóle z tej strony gdzie była ciąża w jajowodzie. Ostatecznie usunięto mi ten jajowód...
 
Boje sie bo to dopiero 5 tydz a juz taki duzy pecherzyk ale lekarz chce zebym ta bete robila i ostrzegal mnie zebym dopoki sie w miare dobrze czuje to zebym nie szla do szpitala bo mi od razu urzna jajowod, bo oni nie beda mi zastfzykow podawac bo im sie to nie oplaca. Lekarz stwierdzil ze nie maja za to jakichs punktow. Ja na razie plamien nie mam zadnych.. Nie wiem tylko czemu w 5tyg przy becie 270 taki duzy pecherzyk 22mm :/
Ale moim zdaniem możesz sie nie zgodzić na wycięcie jajowodu odrazu, na twoim miejscu poszłabym do innego ginekologa, najlepiej prywatnie z może do jakiegoś z Twojego szpitala?
 
Ale moim zdaniem możesz sie nie zgodzić na wycięcie jajowodu odrazu, na twoim miejscu poszłabym do innego ginekologa, najlepiej prywatnie z może do jakiegoś z Twojego szpitala?
Ja wlasnie niestety nie mam zadnego mojego szpitala, bylam u lekarza wlasnie prywatnie dalam 2 stowy za wizyte 15 min ale chyba musze isc do jeszcze jednego...do szpitala to ja sie boje isc bo lekarz mnie ostrzegal ze tam od razu usuna jajowod nawet sie nie beda zastanawiac czy jest inne rozwiazanie. Boje sie tylko ze przy pecherzyku 22mm nie mam za duzo czasu...
 
reklama
Do góry