reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza pozamaciczna

Linka1290

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Sierpień 2020
Postów
398
Hej dziewczyny,
Chcialam sie poradzic Was, czy macie jakies doswiadczenia z ciaza pozamaciczna? U mnie wczoraj ja zdiagnozowano z 99 proc. pewnoscia :( To 5 tydz, lekarz w macicy nic nie widzial ale zobaczyl pecherzyk 22mm w jajowodzie... Jestem zalamana, lekarz chce zebym robila jeszcze badania hcg co 2 dni zeby miec pewnosc ale slyszalam ze nawet jesli by prawidlowo wzrastala to i tak moze byc pozamaciczna :( na razie moja beta wynosi 270. Ale czy jak pecherzyk ma az 22mm to nie powinni mi juz podawac zastrzykow zanim rozwali jajowod? Jestem po prostu przerazona nie wiem co robic, lekarz powiedzial ze jak sie zacznie bol i trafie do szpitala to tam mi od razu urzna jajowod bo w szpitalach na nfz tak robia :/
 
reklama
Hej.
Przeżyłam to samo tylko że mój pęcherzyk w jajowodzie miał 1.5. cm średnicy.
Miałam zalecone badanie beta co 2 dni i na szczęście moja beta spadala aż nastąpiło poronienie samoistne. Nie miałam.zabiegu, wszystko się dobrze skończyło. Potem nawet robiłam drożność jajowodów i okazaly się drożne.
Mi też lekarz mówił że dopóki nie ma silnych krwawień i bólów to warto poczekać i sprawdzać czy beta spada.
Może u Ciebie też już zaczyna spadać i wszystko skończy się dobrze.
 
Tak, kazal mi robic bete co 2 dni ale dziwie sie ze ten pecherzyk taki duzy... Dwa msc temu mialam poronienie samoistne byc moze tez spowodowane pozamaciczna ciaza.. W 6 tyg, ale lekarz powiedzial ze teraz moge nie miec tyle szczescia i trzeba bedzie pomoc zastrzykami albo wyciac jajowod..
W ktorym tygodniu u Ciebie zobaczyli ten pecherzyk? Czy kazali Ci tez oznaczac progesteron bo mi takie badanie tez zlecili..
 
Tak, kazal mi robic bete co 2 dni ale dziwie sie ze ten pecherzyk taki duzy... Dwa msc temu mialam poronienie samoistne byc moze tez spowodowane pozamaciczna ciaza.. W 6 tyg, ale lekarz powiedzial ze teraz moge nie miec tyle szczescia i trzeba bedzie pomoc zastrzykami albo wyciac jajowod..
W ktorym tygodniu u Ciebie zobaczyli ten pecherzyk? Czy kazali Ci tez oznaczac progesteron bo mi takie badanie tez zlecili..
U mnie była o tyle dziwna sytuacja że ja mialam jakby okres w terminie i dlatego nie podejrzewałam ciąży. Dopiero po ok 2 tygodniach zrobiłam test bo zaczęłam plamić na brązowo. Więc lekarz nie umiał jasno określić który to tydzień ale ok 7-8.
Progesteronu nie musiałam badać.
W sumie Twój pęcherzyk jest większy i wcześniejszy tydzień ciąży. U mnie jak to znaleźli to już była tendencja spadkowa a dodam, że tydzień wcześniej byłam na USG i lekarz nic nie widział.
Ja na Twoim miejscu zbadała bym betę i jeżeli choć trochę by rosła to zgłosiła bym się chyba do szpitala. Jeżeli będzie spadać to zaczekała bym jeszcze chwilę ale musisz być uważna i zwracać uwagę na każdy bol.
Masz jakieś krwawienia? Te moja brązowe plamy to najpierw stwierdzili że to torbiel ( oprócz tej ciąży stwierdzono dwa torbiele na obu jajnikach) a na kolejnej wizycie że to już jajowód krwawi.
 
Chociaż masz rację, niepokojące jest to że pęcherzyk jest duży... Jeżeli rośnie to w każdej chwili może pęknąć.
Kochana nie wiem co Ci doradzić. Stalam przed takim samym dylematem czy czekać czy podać zastrzyk, wybrałam czekanie ale u mnie już było wiadomo że beta spada a u Ciebie może się liczyć każdy dzień.
 
Zastanawia mnie również jeszcze jedna rzecz - pęcherzyk jest widoczny przy becie 1000. U mnie znaleźli pęcherzyk przy becie 150 jednak wyjaśniono mi że przy normlanie ciąży prawdopodobnie beta pozwala by już coś zobaczyć a u mnie już spadała.
Może u Ciebie też już spada
 
Boje sie bo to dopiero 5 tydz a juz taki duzy pecherzyk ale lekarz chce zebym ta bete robila i ostrzegal mnie zebym dopoki sie w miare dobrze czuje to zebym nie szla do szpitala bo mi od razu urzna jajowod, bo oni nie beda mi zastfzykow podawac bo im sie to nie oplaca. Lekarz stwierdzil ze nie maja za to jakichs punktow. Ja na razie plamien nie mam zadnych.. Nie wiem tylko czemu w 5tyg przy becie 270 taki duzy pecherzyk 22mm :/
 
Boje sie bo to dopiero 5 tydz a juz taki duzy pecherzyk ale lekarz chce zebym ta bete robila i ostrzegal mnie zebym dopoki sie w miare dobrze czuje to zebym nie szla do szpitala bo mi od razu urzna jajowod, bo oni nie beda mi zastfzykow podawac bo im sie to nie oplaca. Lekarz stwierdzil ze nie maja za to jakichs punktow. Ja na razie plamien nie mam zadnych.. Nie wiem tylko czemu w 5tyg przy becie 270 taki duzy pecherzyk 22mm :/
Niestety nie wiem jakie procedury są w szpitalach... Miałam identyczną sytuację, najpierw ciąża biochemiczna poroniona bardzo wcześnie i zaraz po niej chyba w pierwszym cyklu ta pozamaciczna. Może u Ciebie ta pierwsza też bym biochemiczna a nie pozamaciczna. Gdyby tak było,że to Twoja druga ciąża pozamaciczna to należałoby szukać przyczyny, np. niedrożny jajowód.
A nie możesz zrobić dziś bety ?
Na tym forum są dziewczyny, u których ciążę pozamaciczna zdiagnozowano przy becie kilku tysięcy.
 
reklama
No ja robilam wczoraj i kazali mi zrobic w pon, powiedzieli ze dzis nie ma sensu. Tak ta 1 mozliwe ze byla biochemiczna bo ja ja poronilam wlasciwie z 2 czy 3 dni po terminie miesiaczki nie wiadomo gdzoe byla zlokalizowana... Biochemiczna tez moze byc poza macica. Teraz mam wysoki progesteron wiec chyba sama nie poronie, sama nie wiem co robic chgba musze czekac jeszcze sie zastanawiam nad jakoms dododatkowym lekarzem...
 
reklama
Zastanawia mnie również jeszcze jedna rzecz - pęcherzyk jest widoczny przy becie 1000. U mnie znaleźli pęcherzyk przy becie 150 jednak wyjaśniono mi że przy normlanie ciąży prawdopodobnie beta pozwala by już coś zobaczyć a u mnie już spadała.
Może u Ciebie też już spada
Przy 150 juz byl widoczny u Ciebie w jajowodzie?
 
Do góry