reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża pozamaciczna

Kurcze a to byla ciaza w jajowodzie? :( u mnie niestety beta 30 w 16dpo, a prog. 20.5. Badania robione wczoraj, dzisiaj kreska na tescie ciazowym taka sama jak wczoraj :/ boje sie ciazy w bliznie po cc lub w jajowodzie, sama nie wiem czy to zwyczajny biochem lub poronienie czy pozamaciczna. Co mam w takiej sytuacji robic? Lekarza mam za ponad tydzien ale i tak bic nie bedzie widac
Zrób przyrost. Ja miałam niski ale jednak cały czas w normie ( trochę powyżej 66%). Na pocieszenie - mój progesteron był dosyć niski ok. 15 a Ty masz ponad 20. Z tym, że ja do końca nie wiem czy to była pozamaciczna ponieważ nie została potwierdzona w badaniu histpat....Trzymam kciuki żeby było dobrze.
 
reklama
Bardzo niski, jak trafiłam do szpitala to było 4. Jak wcześniej to nie wiem, to była sytuacja dosc dziwna bo miałam miesiączkę w terminie, nie podejrzewałam ciąży. Dopiero ok 10 dnia nowego cyklu zrobiłam test bo zaczęłam plamić i bolał mnie jajnik jak na owulację, ale w moim przypadku to zdecydowanie byłoby za szybko. Na USG okazało się że endometrium po złuszczeniu - 3-4mm, a ciąża w jajowodzie, który z resztą chyba pękł. Beta była jakaś śmiesznie niska, coś ok 160 z tendencją spadkową.
 
Sprawdzają przyrost bety I progesteron co 2 dni. W moim przypadku progesteron 14dpo był 7, 16dpo 12 i tak już został na jakiś czas. Beta rosła prawidłowo, przyrosty po 200 proc a jednak była to pozamaciczna 🤷🏽‍♀️ nie ma reguły
 
Ojej :( tak, wlasnie bede sprawdzac bete i progesteron, choc z tego co widze roznie moze byc :( jesli beta nie dojdzie do 1000, to jest szansa wykrycia tej ciazy? Boje sie rowniez ze moze to byc w bliznie po cc...
 
Czesc dziewczyny, jestem teraz w takiej sytuacji ze mam bardzo niską bete juz 17dpo, mialam juz jedno poronienie wiec moze biochem ale boje sie tez o pozamaciczna :( jakie mialyscie ogolnie wyniki.progesteronu w ciazy pozamacicznej?
U mnie przyrosty były dobre na początku ale w porównaniu z innymi w tym samym czasie w niskich wartościach, za to potem były na poziomie przyrostu 40-50%, a progesteron zaczał spadać, ale najnizej byl na poziomie 10.90.... przede wszystkim uderzyło mnie to, ze miałam brak objawów ciazowych poza bolem piersi i delikatnymi ciągnięciami brzucha. W poprzednich ciazach mialam mdłości, senność itp a tu nic takiego.
 
Ja mam też pytanie ... czy to mozliwe, ze po usunięciu jajowodu z jajnikiem 19.05 dziś mogłaby już być owulacja 11.06?
Mam mokry ciągnący śluz lekko zaróżowiony z niteczkami, wcześniejsze dni jeszcze brązowe pozostałości się pojawiały po usunięciu cp, od 9.06 mam ten śluz ponoć płodny rozciagliwy a dzisiaj wyraźnie zarożowiony... powiem szczerze, ze nie spodziewałam się już płodności, myślałam, ze najpierw będzie @ a potem cykl się unormuje. A moze mimo tego śluzu, owu nie występuje?
 
Eeeee zamartwiam się na zapas.
Mąż wrocił z wyjazdu i troche się wystraszyłam, ze nacieszalismy się swoją obecnością tym bardziej że wcześniej były rany i szwy i się goiło a tu nagle śluz płodny ale doczytalam to i się uspokoilam.
"Ciąża po ciąży pozamacicznej, gdy usunięto jajowód
Usunięcie jajowodu zmniejsza szansę na ciążę do 50-80 procent, ale jej nie przekreśla. Zwykle do owulacji dochodzi naprzemiennie raz w jajniku lewym, raz w prawym. Gdy jeden z nich zostaje usunięty, do owulacji dochodzi co drugi miesiąc. Należy więc monitorować przebieg cyklu i owulację albo za pomocą urządzeń do użytku domowego albo poprosić o pomoc swojego lekarza ginekologa."
 
To niekoniecznie jest prawdą z ta owulacja co drugi miesiąc. Oni pisza "zwykle", ale wystarczy, że u Ciebie raz będzie "niezwykle".
20 lub 21.06 mam kontrolną wizytę po cp, może lekarz będzie widział, czy owulacja wystapiła czy nie, skoro będzie ogladał dokładnie macice i jajnik z jajowodem i brak z 2 strony? Czy nie? Nigdy nie zaglebiałam się w tą stronę badania usg.
 
reklama
Kurcze a to byla ciaza w jajowodzie? :( u mnie niestety beta 30 w 16dpo, a prog. 20.5. Badania robione wczoraj, dzisiaj kreska na tescie ciazowym taka sama jak wczoraj :/ boje sie ciazy w bliznie po cc lub w jajowodzie, sama nie wiem czy to zwyczajny biochem lub poronienie czy pozamaciczna. Co mam w takiej sytuacji robic? Lekarza mam za ponad tydzien ale i tak bic nie bedzie widac

U mnie nie ma 100% co do tego czy była to ciąża ponieważ była leczona farmakologicznie więc żaden materiał nie został pobrany do badań. Zachowano też dzięki temu jajowód.
Ale tak w dniu podania metotreksatu miałam betę ponad 500 (2 tygodnie wcześniej 290) i jakąś niewielką zmianę w jajowodzie (nie pamiętam wymiarów). Jestem po jednym cc, a to była moja 3 ciąża, poprzednia umiejscowiona tam gdzie trzeba, właśnie bawi się z kotem ;)
Także mimo tej operacji nie miałam ciąży w bliźnie

U mnie przyrosty były dobre na początku ale w porównaniu z innymi w tym samym czasie w niskich wartościach, za to potem były na poziomie przyrostu 40-50%, a progesteron zaczał spadać, ale najnizej byl na poziomie 10.90.... przede wszystkim uderzyło mnie to, ze miałam brak objawów ciazowych poza bolem piersi i delikatnymi ciągnięciami brzucha. W poprzednich ciazach mialam mdłości, senność itp a tu nic takiego.

A to też niekoniecznie musi tak być. Ja w pierwszej ciąży miałam zero objawów. W drugiej tylko lekkie mdłości na początku i ból piersi. A teraz w tej trzeciej CP miałam największe objawy, ból piersi, wymioty, zmęczenie, bóle brzucha - nie wiem może to kwestia wieku ale zdecydowanie czułam się najgorzej. Np. mdłości skończyły mi się dopiero z jakiś miesiąc po podaniu MTX

Nie będę już cytować reszty, ale najpierw jest owulacja potem okres więc jak najbardziej może już wystąpić.
Co do tego że będziesz miała rzadziej owulację to też bym polemizowała bo organizm bywa mądry i może próbować nadrabiać. Zastanawiam się w sumie czemu usunęli Ci jajnik? Jesteś tego pewna? Bo wiesz, u mnie dziewczyna na sali miała CP, jajowód pęknięty w dwóch miejscach prawie 1 litr krwi w trzewnej, ale jajnik został, to w ogóle jest chyba w Polsce tak średnio legalne i trzeba mieć dobry powód by go usnąć, coś mi się tak kojarzy. Jak będziesz u lekarza i będziesz po owulacji to tak, lekarz powinien zobaczyć ciałko żółte
 
Do góry