reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża pozamaciczna?

Dołączył(a)
3 Sierpień 2018
Postów
2
Witam! Piszę ponieważ nie wiem co mam myśleć na ten temat... Od tygodnia spóźnia mi się miesiączka, zrobiłam test (w zeszły piątek) - wskazał 2 kreski, w poniedziałek udałam się do ginekologa, jednak nie stwierdził ciąży, w ogóle niczego nie stwierdził i kazał zgłosić się za 2 tygodnie na usg no albo czekać na okres. Jednak we wtorek udałam się na badanie beta hcg, które wskazało 3876, czyli ok 5-6 tydzień ciąży. Czy jest możliwe że mimo takiej bety nie ma pęcherzyka? Doda iż choruję i leczę się na niedoczynność tarczycy. Proszę o radę!
 
reklama
zrób jeszcze raz betahcg, jeśli przyrost będzie słaby znaczy, że coś jest nie tak, generalnie powinno być już widać pęcherzyk ciążowy, ale tyle już tu słyszałam historii, że poszła bym na usg w poniedziałek ponownie po prostu i na razie nie zamartwiała się. trzymam kciuki za sukces :) daj znać koniecznie!
 
Witam! Piszę ponieważ nie wiem co mam myśleć na ten temat... Od tygodnia spóźnia mi się miesiączka, zrobiłam test (w zeszły piątek) - wskazał 2 kreski, w poniedziałek udałam się do ginekologa, jednak nie stwierdził ciąży, w ogóle niczego nie stwierdził i kazał zgłosić się za 2 tygodnie na usg no albo czekać na okres. Jednak we wtorek udałam się na badanie beta hcg, które wskazało 3876, czyli ok 5-6 tydzień ciąży. Czy jest możliwe że mimo takiej bety nie ma pęcherzyka? Doda iż choruję i leczę się na niedoczynność tarczycy. Proszę o radę!
Beta rośnie nawet 100procent co 48h.jak robiłaś we wtorek było 3900 to w niedzielę bylo 2000 a w piątek wtedy kiedy byłaś moglobyc około 1000 więc moglobyc nie widać. Ja byłam przy becie 500 i nic kompletnie nie było widac.poszlam za tydzień i pęcherzyk z ciałkiem żółtym[emoji6]więc głową do góry lekarz wcale nie musiał jeszcze nic zobaczyć[emoji6]
Wybacz ja doczytałam teraz że byłaś w poniedziałek u lekarza. Ale też zależy od sprzętu na jakim Ci robił jak byłaś na NFZ oni zazwyczaj mają słabe.
 
Ja miałam podobną sytuację, ale u mnie wszystko skończyło się dobrze.
W czwartek byłam u ginekologa brak pecherzyka na usg, po wizycie zrobiłam betę wynik prawie 2500. Dostalam skierowanie do szpitala, byłam na obserwacji całą noc. Rano na usg lekarz znalazł pecherzyk ciążowy, beta ponad 4000 i teraz jestem w 25t.
Beta u mnie rosła szybciej i w czwartek na usg prcherzyk mogł być bardzo mały.

Jedz na IP, tam zrobią usg i pewnie betę. Trzymam kciuki, żeby było ok!
 
Mi spóźnił się okres 8 dni zrobiłam 2 testy wyszły pozytywnie poszłam do ginekologa i też powiedział że nie widzi pęcherzyka ale to nie oznacza że nie jestem w Ciąży bo ciąża może być po prostu młodszą dal mi na krew i z krwi wyszło że jestem w Ciąży wynik mialam 637. Poszłam do lekarza pogratulowal mi i kazał przyjść za tydzień i wtedy było już ładnie widac :)
 
Zazwyczaj w 5 tc widać pęcherzyk ale nie musisz być w 5tc bo mogłaś mieć owulację później szczególnie przy zaburzeniach hormonalnych także spokojnie powtórz Betę i USG to drugie bliżej 12 tc polecam.
 
reklama
Witam! Piszę ponieważ nie wiem co mam myśleć na ten temat... Od tygodnia spóźnia mi się miesiączka, zrobiłam test (w zeszły piątek) - wskazał 2 kreski, w poniedziałek udałam się do ginekologa, jednak nie stwierdził ciąży, w ogóle niczego nie stwierdził i kazał zgłosić się za 2 tygodnie na usg no albo czekać na okres. Jednak we wtorek udałam się na badanie beta hcg, które wskazało 3876, czyli ok 5-6 tydzień ciąży. Czy jest możliwe że mimo takiej bety nie ma pęcherzyka? Doda iż choruję i leczę się na niedoczynność tarczycy. Proszę o radę!
Moim zdaniem za szybko poszlas do lekarza kiedy jeszcze nic nie jest widoczne, mialam to samo dwa razy, idz za dwa tygodnie bedzie dobrze zobaczysz
 
reklama
Do góry