reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża, praca, l4

Dołączył(a)
18 Wrzesień 2023
Postów
1
Witam. Tak sobie główkuje.. co w przypadku jeśli za 2 miesiące kończy mi się umowa na czas określony, a zajde w ciążę? Czy jeśli (załóżmy) poszłabym na l4 w 2,4,6 tygodniu ciąży. To czy l4 mnie chroni i zostanie mi przedłożona umowa? Czy takie coś nie funkcjonuje. Proszę o nie złośliwe komentarze.
 
reklama
AA - i jeszcze dodam - kto pyta, nie błądzi.
Nie ma znaczenia kiedy pójdziesz na L4, jeśli chodzi o przedłużenie umowy - wymogiem jest wiek ciąży w momencie zakończenia umowy terminowej.

Ale teraz będzie ALE:
Ale jeśli niezdolność do pracy rozpocznie się w trakcie zatrudnienia (lub bodajże do 30 dni od zakończenia umowy - ale to do weryfikacji), to wówczas możesz kontynuować L4 aż do porodu (istnieje jednak kilka warunków - najważniejsze to, że nie możesz mieć ani dnia przerwy w L4 i podstawa chorobowego musi pozostawać niezmienna). Za okres L4 będzie Ci przysługiwać zasiłek chorobowy, ale nie dostaniesz zasiłku macierzyńskiego (będziesz mogła złożyć wniosek o kosiniakowe).
 
Witam. Tak sobie główkuje.. co w przypadku jeśli za 2 miesiące kończy mi się umowa na czas określony, a zajde w ciążę? Czy jeśli (załóżmy) poszłabym na l4 w 2,4,6 tygodniu ciąży. To czy l4 mnie chroni i zostanie mi przedłożona umowa? Czy takie coś nie funkcjonuje. Proszę o nie złośliwe komentarze.
W 2 tygodniu ciąży następuje zapłodnienie. Szybko chcesz to L4 :)

Tak wiem, wredna jestem.
 
Jeżeli za 2 miesiące kończy Ci się umowa to nie zdążysz być w 12 tc i nawet żadne chorobowe nie sa w stanie jej przedłużyć. Więc jeżeli pracodawca nie wyrazi chęci na przedłużenie to zostaniesz bez pracy.
 
Do góry