reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża, progesteron i beta

magda97

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Kwiecień 2022
Postów
40
Miasto
Wałbrzych
Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było, ale jak to mówią do 3 razy sztuka! 😊 21 listopada zobaczyłam dwie wyraźne kreski, zrażona wcześniejszymi doświadczeniami nie pobiegłam od razu do lekarza, tylko zaczekałam do wczoraj. Wczoraj Pan doktor zrobił USG i wyszedł zarodek i nawet było słychać delikatne bicie serduszka, mówił, że tak cicho dlatego że zaczęło bić wczoraj albo 2 dni temu 🥲 dostałam skierowanie na na bete i progesteron i jestem trochę zdezorientowana, z USG wyszło że dziś wypada 6+0.
Beta wyszła 13 352.01
Progesteron 11.71 i obawiam się, że to za mało...
 
reklama
Od dziś, zaczęłam brać luteinę dopochwową, lekarz mi przepisał biorąc pod uwagę wcześniejsze poronienia, czy to może coś pomóc?
Jestem zdziwiona, że mając na koncie poronienia lekarz nie zlecił progesteronu od razu. Badany był progesteron wcześniej? Na pewno może pomóc , nie zaszkodzi.
 
@Strusio85 Przecież dziewczyna napisała, że to była jej pierwsza wizyta i zlecił 🤷‍♀️
Wiesz.kolezanka pisze, że jest po stratach ... Ja również. Mam numer do mojego gina i już od pozytywnej bety miałam zlecenie progesteronu. Wypisał mi też receptę na progesteron i heparynę jeszcze przed 1 wizyta . Dlatego pytam ( doskonale rozumiem co autorka pisze 😉 więc nie musisz parafrazować 🤪).
 
Progesteron był robiony przy pierwszym poronieniu, następne było tak wczesne, że nie zdążyłam pójść nawet do lekarza, a tym razem wczoraj była pierwsza wizyta i od razu po niej była beta i progesteron
Ok. Rozumiem. Zapytałam ponieważ jestem również po poronieniach. Mam kontakt telefoniczny z moim ginem właśnie z tego powodu - by od razu działać . Już przed 1 wizyta, tuż po pozytywnej becie, ze względu na moje straty miałam zlecone leki. Stąd moje pytanie. Trzymam kciuki żeby było wszystko ok ❤️ heparynę, acard bierzesz?
 
reklama
Ok. Rozumiem. Zapytałam ponieważ jestem również po poronieniach. Mam kontakt telefoniczny z moim ginem właśnie z tego powodu - by od razu działać . Już przed 1 wizyta, tuż po pozytywnej becie, ze względu na moje straty miałam zlecone leki. Stąd moje pytanie. Trzymam kciuki żeby było wszystko ok ❤️ heparynę, acard bierzesz?
Acard i luteinę. Nie chciałam od razu po 2 kreseczkach lecieć do lekarza, wcześniej leciałam na drugi dzień beta niby była podwyższona już była radość, a za kilka dni płacz i lament, tym razem podeszłam do tego z dużą rezerwą i troszkę innym nastawieniem. Niedługo mam konsultacje z moim lekarzem, będę brała leki i mam nadzieję, że tym razem się uda, tym bardziej, że teraz widziałam i słyszałam już coś na USG 🥲 dziękuję bardzo ❤️
 
Do góry