reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

# ciąża przy endometriozie # ciaza pozamaciczna ?

Dołączył(a)
1 Sierpień 2023
Postów
6
Hej od 2 lat mam stwierdzona endometrioze miałam robiona laparoskopię jednak nic tam nie zrobili , byłam leczona tabletkami symdieno , od stycznia nie biorę nic, jestem również po 2cc , miesiączki mam różanie od 25-32 dni , ostatnia miesiączka 23.06 wczoraj zrobiłam dwa testy i wyszły pozytywnie , jednak nie mam dolegliwości ciążowych jak przy dwóch poprzednich , jedynie to bolące piersi i nasilony trądzik , domyślam się że może to być ciaza pozamaciczna , jutro mam wizytę u lekarza ale powiedział przez telefon że może być to za wcześnie żeby wykryć czy to ciaza pozamaciczna , czy ktoś był w podobnej sytuacji?
 
reklama
Zbadaj betę - 2x, przyrost po 48h i progesteron. Niski progesteron może być znakiem ciąży pozamacicznej.
Znakiem są też plamienia. Masz coś takiego?
Przeczucia przeczuciami, ale one noc nie znaczą:) lekarz będzie w stanie coś znaleźć przy becie min 1000 - także bez innych objawow I na takich wczesnym etapie nikt nie zdiagnozuje cp.
 
Zbadaj betę - 2x, przyrost po 48h i progesteron. Niski progesteron może być znakiem ciąży pozamacicznej.
Znakiem są też plamienia. Masz coś takiego?
Przeczucia przeczuciami, ale one noc nie znaczą:) lekarz będzie w stanie coś znaleźć przy becie min 1000 - także bez innych objawow I na takich wczesnym etapie nikt nie zdiagnozuje cp.
Nie mam plamień, ale mam kłócia tak jak by od jajników, temperatura podwyższona 37.5 bolący krzyż po prawej stronie ogólnie czuje się jak na grypę i jak bym miała dostać okres
 
Nie mam plamień, ale mam kłócia tak jak by od jajników, temperatura podwyższona 37.5 bolący krzyż po prawej stronie ogólnie czuje się jak na grypę i jak bym miała dostać okres
Jestem w prawie 6 tygodniu, tez miałam pary razy odczucia na okres. Różne dziwne kluciatez miałam. Wiec ten argument obalam.
Temperatura- nie jest markerem cp,z tego co kojarze kobiety w ciazy często mają wyzsza temperature.
Dobrze,że trzymasz rękę na pulsie - pozamaciczna jest niebezpieczna. Ale póki co nie ma pewności, ani szczerze mówiąc jakiejś mocnej przesłanki za. Są zdrowe ciaze przyendometriozie. Sprawdzałaś czy jajowody są drożne?
 
Jestem w prawie 6 tygodniu, tez miałam pary razy odczucia na okres. Różne dziwne kluciatez miałam. Wiec ten argument obalam.
Temperatura- nie jest markerem cp,z tego co kojarze kobiety w ciazy często mają wyzsza temperature.
Dobrze,że trzymasz rękę na pulsie - pozamaciczna jest niebezpieczna. Ale póki co nie ma pewności, ani szczerze mówiąc jakiejś mocnej przesłanki za. Są zdrowe ciaze przyendometriozie. Sprawdzałaś czy jajowody są drożne?
Niestety przeslanka są mocno rozsiane ogniska endometriozy są małe ale na wielu narządach , wiele zrostów, macica w tylozgieciu trzymająca się kręgosłupa, nawet lekarze którzy wykonywali mi laparoskopię ilekarz prowadzacacy mówili że grożą ciaze pozamaciczne i dobrze ze mam 2 dzieci bo mogą być problemy
 
Moim zdaniem sama sie nakrecasz, CP stwierdza sie po obrazie usg a to, co opisujesz nawet na to nie wskazuje.
Jak to mówią milczenie jest złotem , zadałam pytanie do osób które zmagają się z endometriozą , Ty rozumie chorujesz na endometriozę i masz doświadczenie w tej chorobie i możesz śmiało powiedzieć coś na ten temat ??? Więc jeżeli nie masz nic konkretnego do powiedzenia to lepiej nie mów nic , wiem jak się wykrywa ciąże normalna i ciaze cp , nie jestem pieworodka żebyś pisała takie rzeczy , więc jeżeli nie masz doświadczenia na własnej skórze z tą chorobą a jedynie zsiegnalas informacji na forach lub portalach internetowych , to lepiej się nie wypowiadać słowami sama się nakręcasz, gdyż takimi wypowiedziami można zrozumieć, że masz większą wiedzą od lekarzy którzy robili mi zabieg i widzieli jak wyglądają moje narządy od wewnątrz. Dziękuję Ci za napisanie twojej odpowiedzi , była bardzo pomocna , żmudna i wyczerpującą......
 
reklama
Jak to mówią milczenie jest złotem , zadałam pytanie do osób które zmagają się z endometriozą , Ty rozumie chorujesz na endometriozę i masz doświadczenie w tej chorobie i możesz śmiało powiedzieć coś na ten temat ??? Więc jeżeli nie masz nic konkretnego do powiedzenia to lepiej nie mów nic , wiem jak się wykrywa ciąże normalna i ciaze cp , nie jestem pieworodka żebyś pisała takie rzeczy , więc jeżeli nie masz doświadczenia na własnej skórze z tą chorobą a jedynie zsiegnalas informacji na forach lub portalach internetowych , to lepiej się nie wypowiadać słowami sama się nakręcasz, gdyż takimi wypowiedziami można zrozumieć, że masz większą wiedzą od lekarzy którzy robili mi zabieg i widzieli jak wyglądają moje narządy od wewnątrz. Dziękuję Ci za napisanie twojej odpowiedzi , była bardzo pomocna , żmudna i wyczerpującą......
Dobrze pani ginekolog, prosze sie diagnozowac dalej 😂😂
 
Do góry