reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciążą. Rodze w 2024r. Praca. Zwolnienie L4.

SylwiaOR

Początkująca w BB
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2023
Postów
25
Cześć wszystki .
Zacznę od tego że jestem tu nowa I miło mi Was poznac.
Dziewczyny potrzebuje pomocy.
Pracuje w firmie od lutego 2023r. 4 miesiące miałam umowę zlecenie po czym dostałam umowę o pracę na 3 miesiące która konczy sie 31 sierpnia i dostane umowę i pracę na rok. Jestem na początku ciąży i moje pytanie to kiedy po otrzymaniu umowy o pracę na rok mogę iść na zwokjienie lekarskie? Podkreślę ze mam pracę fizyczną oraz bardzo strasujaca. Proszę o pomoc dziękuję ❤
 
reklama
Cześć wszystki .
Zacznę od tego że jestem tu nowa I miło mi Was poznac.
Dziewczyny potrzebuje pomocy.
Pracuje w firmie od lutego 2023r. 4 miesiące miałam umowę zlecenie po czym dostałam umowę o pracę na 3 miesiące która konczy sie 31 sierpnia i dostane umowę i pracę na rok. Jestem na początku ciąży i moje pytanie to kiedy po otrzymaniu umowy o pracę na rok mogę iść na zwokjienie lekarskie? Podkreślę ze mam pracę fizyczną oraz bardzo strasujaca. Proszę o pomoc dziękuję

Cześć wszystki .
Zacznę od tego że jestem tu nowa I miło mi Was poznac.
Dziewczyny potrzebuje pomocy.
Pracuje w firmie od lutego 2023r. 4 miesiące miałam umowę zlecenie po czym dostałam umowę o pracę na 3 miesiące która konczy sie 31 sierpnia i dostane umowę i pracę na rok. Jestem na początku ciąży i moje pytanie to kiedy po otrzymaniu umowy o pracę na rok mogę iść na zwokjienie lekarskie? Podkreślę ze mam pracę fizyczną oraz bardzo strasujaca. Proszę o pomoc dziękuję ❤
Zaznaczę iż od 1 września dostane umowę dalszą ale na rok i czy muszę jakiś czas jeszcze przepracować czy np mogę iść pod koniec września na zwolnienie ?
 
Jak jesteś chora w każdej chwili możesz iść na zwolnienie.
Jest tu cała masa wątków o L4 w ciąży.
 
Czasami mam wrażenie, że specjalnie są pisane takie posty, żeby wywołać gowno burzę. Po karencji możesz iść na l4 jeżeli będą ku temu powody zdrowotne, te powody które wymieniłaś nie są podstawa do wystawienia l4. I tak jak urodzisz i skończysz macierzyński, to raczej już umowy nie będzie. Teraz pójdziesz to umowa przedłuży się do dnia porodu( we wrześniu na pewno będziesz już w 12tc) po porodzie przejmuje Cię zus i Ci płacą, jeżeli trafiłaś na pracodawcę roku to przedłuży Ci sam umowę i później będziesz miała gdzie wrócić.
 
Cześć wszystki .
Zacznę od tego że jestem tu nowa I miło mi Was poznac.
Dziewczyny potrzebuje pomocy.
Pracuje w firmie od lutego 2023r. 4 miesiące miałam umowę zlecenie po czym dostałam umowę o pracę na 3 miesiące która konczy sie 31 sierpnia i dostane umowę i pracę na rok. Jestem na początku ciąży i moje pytanie to kiedy po otrzymaniu umowy o pracę na rok mogę iść na zwokjienie lekarskie? Podkreślę ze mam pracę fizyczną oraz bardzo strasujaca. Proszę o pomoc dziękuję ❤
Uważaj bo L4 jest tu tematem tabu, są tu dziewczyny, które będą gotowe Cię tu porządnie potępić za to, że chcesz iść na L4 jeśli masz zdrową ciążę 😜😜
 
Na zwolnienie można iść nawet 1 dnia pracy. Z tymże jest okres karencji, za który nie dostaje się wynagrodzenia 🤷‍♀️
 
Cześć wszystki .
Zacznę od tego że jestem tu nowa I miło mi Was poznac.
Dziewczyny potrzebuje pomocy.
Pracuje w firmie od lutego 2023r. 4 miesiące miałam umowę zlecenie po czym dostałam umowę o pracę na 3 miesiące która konczy sie 31 sierpnia i dostane umowę i pracę na rok. Jestem na początku ciąży i moje pytanie to kiedy po otrzymaniu umowy o pracę na rok mogę iść na zwokjienie lekarskie? Podkreślę ze mam pracę fizyczną oraz bardzo strasujaca. Proszę o pomoc dziękuję ❤

Jeżeli jesteś chora możesz iść na zwolnienie lekarskie, nawet dzisiaj
 
reklama
Do góry