reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża rok po roku, a cesarka

Dołączył(a)
11 Grudzień 2019
Postów
2
:)
jestem w 34tyg ciąży. to moja druga ciąża. rok po roku. pierwsza zakonczyla się w styczniu 2019 - CC. druga zakończy się w styczniu 2020. moj ginekolog twierdzi, że jeśli blizna jest zagoila się (sprawdzą to dopiero w 38tygodniu ciąży🙈) i dziecko jest odpowiednio ustawione, to mogę rodzić naturalnie. czy to odpowiedzialne? przecież grozi to pęknięciem macicy! mogę postawić się i zarządac CC?
 
reklama
:)
jestem w 34tyg ciąży. to moja druga ciąża. rok po roku. pierwsza zakonczyla się w styczniu 2019 - CC. druga zakończy się w styczniu 2020. moj ginekolog twierdzi, że jeśli blizna jest zagoila się (sprawdzą to dopiero w 38tygodniu ciąży🙈) i dziecko jest odpowiednio ustawione, to mogę rodzić naturalnie. czy to odpowiedzialne? przecież grozi to pęknięciem macicy! mogę postawić się i zarządac CC?
Teoretycznie nie możesz. W praktyce zależy na kogo trafisz i jak argumenty przedstawisz :) Rana na pewno się już zagoiła. Pytanie czy blizna będzie odpowiednio gruba, stąd czekanie do końca ciąży. Ryzyko pęknięcia jest niewielkie. Ułamek procenta. Do tego dochodzą dodatkowe czynniki ryzyka lub ich brak.

Poczytaj
Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotyczące cięcia cesarskiego, str 169
 

Załączniki

  • 63344-176898-1-SM.pdf
    370,9 KB · Wyświetleń: 344
Między mną a moja siostra jest rok i 2 miesiące różnicy. Pierwsze cc A drugi poród naturalny tylko dlatego że nie było odpowiedniego lekarza do cc. Mamie blizna z cc rozeszła się przy drugim porodzie i opowiadała że kładli jej mnóstwo lodu na brzuch. Ogólnie z takim odstepem czasu mało jaki lekarz pozwala rodzić naturalnie
 
Teoretycznie nie możesz. W praktyce zależy na kogo trafisz i jak argumenty przedstawisz :) Rana na pewno się już zagoiła. Pytanie czy blizna będzie odpowiednio gruba, stąd czekanie do końca ciąży. Ryzyko pęknięcia jest niewielkie. Ułamek procenta.

Poczytaj
Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotyczące cięcia cesarskiego, str 169


dziękuję za odpowiedź.

trochę przerażają mnie słowa 'pęknięcie macicy' i skutki z nim związane..
zaczęłam stresować się tym odkąd dowiedziałam się, że dziewczyna którą kojarzę urodziła dwa lata temu przez CC i teraz przy drugiej ciąży jej macica w 37tyg. nie wytrzymała. wszystko skończyło się na szczęście dobrze.
 
Przypadki są różne, na prawdę nie ma co się nimi nakręcać. Ja za to mam znajome, które urodziły naturalnie po 2 i 3 cc. Bez komplikacji. Jak widać nic nie jest przesądzone. Jeśli masz dodatkowe wskazania to robią cięcie. Jeśli nie to poród sn pod ścisłym nadzorem. Przy pierwszych niepokojących sygnałach cc.
 
:)
jestem w 34tyg ciąży. to moja druga ciąża. rok po roku. pierwsza zakonczyla się w styczniu 2019 - CC. druga zakończy się w styczniu 2020. moj ginekolog twierdzi, że jeśli blizna jest zagoila się (sprawdzą to dopiero w 38tygodniu ciąży🙈) i dziecko jest odpowiednio ustawione, to mogę rodzić naturalnie. czy to odpowiedzialne? przecież grozi to pęknięciem macicy! mogę postawić się i zarządac CC?
Jeśli nie będzie medycznych przeciwwskazań, a ty wyrazisz chęć, to możesz rodzić sn :)
Tylko musisz wcześniej zapytać w szpitalu, w którym zamierzasz rodzić, czy na to zezwalają - częste są przypadki, że jeśli nie minęły 2 lata od ostatniego cięcia, to lekarze rekomendują kolejne cięcie, żeby nie ryzykować.
Ja sama gdybym była w takiej sytuacji jak ty, to wybrałabym kolejne cięcie - chyba czułabym sie bezpieczniej - to moja opinia ;)
 
:)
jestem w 34tyg ciąży. to moja druga ciąża. rok po roku. pierwsza zakonczyla się w styczniu 2019 - CC. druga zakończy się w styczniu 2020. moj ginekolog twierdzi, że jeśli blizna jest zagoila się (sprawdzą to dopiero w 38tygodniu ciąży[emoji85]) i dziecko jest odpowiednio ustawione, to mogę rodzić naturalnie. czy to odpowiedzialne? przecież grozi to pęknięciem macicy! mogę postawić się i zarządac CC?

Ja miałam nieplanowane cięcie 10 miesięcy temu. Mój ginekolog dal nam aktualnie światło na rozpoczęcie starań o drugie dziecko, ale zaznaczył żebym nie nastawiała się na poród sn, na którym bardzo mi zależało przy pierwszym dziecku.
Poród sn po cc jest możliwy pod warunkiem, ze blizna to wytrzyma i chyba czas miedzy ciążami musi być dłuższy
 
Jedni lekarze pozwalają...drudzy nie....moj gin powiedział ze żaden odpowiedzialny lekarz nie powinien pozwolic na poród sn po cięciu ale wiem ze sa kobiety ktore tak rodziły i nic im nie pękło
 
Ja tez jestem teraz w ciąży po cc. Między porodami będzie 13 miesięcy, mój lekarz powiedział ze jeśli nie będzie żadnych przeciwskazan i żadnych problemów z blizna mogę próbować sn. A jestem pod opieka naprawdę dobrej kliniki zajmującej się tylko ciążami ze względu na problemy z poprzednia ciaza. Także nie ma reguły
 
reklama
:)
jestem w 34tyg ciąży. to moja druga ciąża. rok po roku. pierwsza zakonczyla się w styczniu 2019 - CC. druga zakończy się w styczniu 2020. moj ginekolog twierdzi, że jeśli blizna jest zagoila się (sprawdzą to dopiero w 38tygodniu ciąży🙈) i dziecko jest odpowiednio ustawione, to mogę rodzić naturalnie. czy to odpowiedzialne? przecież grozi to pęknięciem macicy! mogę postawić się i zarządac CC?
Hej! Jestem mamą rok po roku, 2 córki z 2017 i 2018 . Nikt nie dał mi szansy na wybór porodu SN. Wiem, że chyba od stycznia 2019 roku wrowadzili , że mała różnica czasowa między jedną ciąża po cięciu,a drugą ciąża nie musi już być rozwiązywana cesarskim cięciem. Natomiast wydaję mi się, że masz prawo żądać rozwiania przez cięcie. A argumentować to chociażby strachem przed pęknięciem macicy. Jeśli nadal lekarz będzie miał opory poprostu Go zmień lub zapytaj czy da Ci gwarancję na papierze, że bierze 100% odpowiedzialność w razie komplikacji. Pozdrawiam
 
Do góry