reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża + staż nauczycielski + urop zdrowotny

Dołączył(a)
19 Styczeń 2012
Postów
4
Witam.

Jestem nauczycielem stażystą. Z pracodawcą zawarłam umowę na czas określony od 01.09.2011 do 30.08.2012. Obecnie jestem w ciąży. Moje pytanie brzmi: jaki czas mogę przebywać na urlopie zdrowotnym w przeciągu stażu żeby go zaliczyć? W Karcie Nauczyciela wyczytałam:

"Art.9d.
5. [FONT=&quot]W przypadku nieobecności [/FONT][FONT=&quot]nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel obowiązany jest do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.[/FONT]"

Co znaczy niezdolność do pracy trwająca nieprzerwanie dłużej niż miesiąc? Czy mogę przebywać na zwolnieniu zdrowotnym dłużej niż 30 dni w przeciągu 9 miesięcy stażu, z tzw. przerwami?

Czy przysługują mi dni opieki rodzicielskiej?

Pozdrawiam
 
reklama
Jestem nauczycielem stażystą. Z pracodawcą zawarłam umowę na czas określony od 01.09.2011 do 30.08.2012. Obecnie jestem w ciąży. Moje pytanie brzmi: jaki czas mogę przebywać na urlopie zdrowotnym w przeciągu stażu żeby go zaliczyć? W Karcie Nauczyciela wyczytałam:
Zacznijmy od tego co ma Pani na myśli pisząc o urlopie zdrowotnym? Zwolnienie lekarskie czy urlop dla poratowania zdrowia?
 
Jestem nauczycielem stażystą. Z pracodawcą zawarłam umowę na czas określony od 01.09.2011 do 30.08.2012. Obecnie jestem w ciąży. Moje pytanie brzmi: jaki czas mogę przebywać na urlopie zdrowotnym w przeciągu stażu żeby go zaliczyć? W Karcie Nauczyciela wyczytałam:

"Art.9d.
5. [FONT=&amp]W przypadku nieobecności [/FONT][FONT=&amp]nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel obowiązany jest do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.[/FONT]"

Co znaczy niezdolność do pracy trwająca nieprzerwanie dłużej niż miesiąc?
Oznacza to zwolnienie (urlop itp) trwający dłużej niż 30 dni (bez przerwy).

Czy mogę przebywać na zwolnieniu zdrowotnym dłużej niż 30 dni w przeciągu 9 miesięcy stażu, z tzw. przerwami?
Tak.

Czy przysługują mi dni opieki rodzicielskiej?
A co rozumie Pani przez "dni opieki rodzicielskiej"?
 
Witam,
Mam pytanie dotyczące tego tematu, jestem nauczycielem stażystą zatrudnioną na 9/18 (pół etatu) do 31.08.2012, pracuje do tej pory bez żadnych zwolnień, zależy mi na ukończeniu tego stażu aby w przyszłości zaczynać już od nauczyciela kontraktowego. Jestem w ciąży, termin porodu połowa kwietnia. Pytanie moje brzmi, czy jest szansa ukończenia stażu, jeśli rodzę w kwietniu a staż trwa do 31.05? Jak ewentualnie rozwiązać ten problem by zakończyć go jak najbardziej pozytywnie dla mnie?
 
Jestem nauczycielem stażystą. Z pracodawcą zawarłam umowę na czas określony od 01.09.2011 do 30.08.2012. Obecnie jestem w ciąży. Moje pytanie brzmi: jaki czas mogę przebywać na urlopie zdrowotnym w przeciągu stażu żeby go zaliczyć? W Karcie Nauczyciela wyczytałam:

"Art.9d.
5. W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel obowiązany jest do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze."

Co znaczy niezdolność do pracy trwająca nieprzerwanie dłużej niż miesiąc?
Oznacza to zwolnienie (urlop itp) trwający dłużej niż 30 dni (bez przerwy).

Czy mogę przebywać na zwolnieniu zdrowotnym dłużej niż 30 dni w przeciągu 9 miesięcy stażu, z tzw. przerwami?



Mój pracodawca upiera się,że nie mogę przekroczyć 30 dni zwolnienia lekarskiego w przeciągu 9 miesięcy stażu. Na razie wykorzystałam 12 dni, a chciałabym ukończyć staż. Czy jest jakaś inna podstawa prawna (inna niż KN Art.9d), na której mogę się oprzeć??
 
Mój pracodawca upiera się,że nie mogę przekroczyć 30 dni zwolnienia lekarskiego w przeciągu 9 miesięcy stażu. Na razie wykorzystałam 12 dni, a chciałabym ukończyć staż. Czy jest jakaś inna podstawa prawna (inna niż KN Art.9d), na której mogę się oprzeć??

Nie mogę nic więcej poradzić,. Cytowany powyżej art. jest jedyną i bardzo jednoznaczna regulacją w tej sprawie. Nieobecnosci krótsze niż 30 dni nie powoduja przedłużenia stażu i nie sumują się z innymi nieobecnosciami.
 
Witam,Mam pytanie dotyczące tego tematu, jestem nauczycielem stażystą zatrudnioną na 9/18 (pół etatu) do 31.08.2012, pracuje do tej pory bez żadnych zwolnień, zależy mi na ukończeniu tego stażu aby w przyszłości zaczynać już od nauczyciela kontraktowego. Jestem w ciąży, termin porodu połowa kwietnia. Pytanie moje brzmi, czy jest szansa ukończenia stażu, jeśli rodzę w kwietniu a staż trwa do 31.05? Jak ewentualnie rozwiązać ten problem by zakończyć go jak najbardziej pozytywnie dla mnie?



Wydaje mi się, że do czasu porodu możesz wykorzystać urlop wypoczynkowy. Tylko nie wiadomo, czy pracodawca Ci go udzieli :/
 
Ostatnia edycja:
Wydaje mi się, że do czasu porodu możesz wykorzystać urlop wypoczynkowy. Tylko nie wiadomo, czy pracodawca Ci go udzieli :/

Co do urlopu - nauczyciel wykorzystuje urlop w wakacje.

W Pani przypadku nie widze możliwości ukończenia stażu w dn. 31.05. No chyba, że dzidziuś poczeka z narodzinami do maja :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jestem zatrudniona jako nauczyciel stażysta w Szkole Podstawowej na stanowisku nauczyciela wychowania przedszkolnego. od 01.09.2011 do 31.08.2012. Umowa nie będzie mi przedłużona to już wiem na pewno, jednak dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Moje pytanie brzmi więc czy mój pracodawca,może zerwać ze mną stosunek pracy pomimo ciąży czy jest zobligowany do przedłużenia mi umowy do dnia porodu.
 
Do góry