reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża, test za wcześnie/ kiedy?

Hej dziewczyny. Mogę się podpiąć pod tamta i prosić o radę? Otoz tydzień temu w poniedziałek i wtorek testy owulacyjny pokazywaly pozytyw,środa był już negatywn. Dzisiaj zaczął kłuc mnie prawy jajnik,Z ciekawości zrobiłam test owu i od razu wyszła tłusta gruba testowa kreska. Czy któraś tak miała?

Nie rób więcej testów owulacyjnych, to moja rada. One nie służą w żadnym wypadku to stwierdzania ciąży. Niektórym dziewczynom w ciąży wychodziły pozytywne, innym pozytywne wychodziły pomimo braku ciąży. Mi testy owu wychodziły pozytywnie pomimo braku ciąży.
Jeśli w poniedziałek miałaś pozytywny test owu to miałaś ją najpewniej we wtorek/środę. Zakładając, że we wtorek to dzisiaj masz 6 dpo.
Do zagnieżdżania dochodzi między 6-12 dpo, beta jest wykrywalna po 48h od zagnieżdżenia więc najwcześniej w 8dpo.
Kłucie w jajnikach może być wszystkim i niczym, może być zagnieżdżaniem, może być przesuniętą owulacją, albo może też być objawem zbliżającej się @.
Najlepiej poczekać te parę dni i zrobić test. Ja robiłam test w 10dpo i wyszedł pozytywny. Dokładnie wiedziałam kiedy miałam zagnieżdżanie, bo miałam jednodniową grypę (w obu ciążach miałam dokładnie tak samo). :) oczywiście zorientowałam się, że to było to po pozytywnym teście i tak mi się wtedy skojarzyło.

Trzymam mocno kciuki!
 
reklama
Nie rób więcej testów owulacyjnych, to moja rada. One nie służą w żadnym wypadku to stwierdzania ciąży. Niektórym dziewczynom w ciąży wychodziły pozytywne, innym pozytywne wychodziły pomimo braku ciąży. Mi testy owu wychodziły pozytywnie pomimo braku ciąży.
Jeśli w poniedziałek miałaś pozytywny test owu to miałaś ją najpewniej we wtorek/środę. Zakładając, że we wtorek to dzisiaj masz 6 dpo.
Do zagnieżdżania dochodzi między 6-12 dpo, beta jest wykrywalna po 48h od zagnieżdżenia więc najwcześniej w 8dpo.
Kłucie w jajnikach może być wszystkim i niczym, może być zagnieżdżaniem, może być przesuniętą owulacją, albo może też być objawem zbliżającej się @.
Najlepiej poczekać te parę dni i zrobić test. Ja robiłam test w 10dpo i wyszedł pozytywny. Dokładnie wiedziałam kiedy miałam zagnieżdżanie, bo miałam jednodniową grypę (w obu ciążach miałam dokładnie tak samo). :) oczywiście zorientowałam się, że to było to po pozytywnym teście i tak mi się wtedy skojarzyło.

Trzymam mocno kciuki!
Jestem pewna że była owu w zeszłym tyg bo tylko przed owu pojawia mi się bardzo gęsty plodny śluz, plus ból jajnika(zawsze prawy). Dzisiaj zrobiłam test owu bo tak samo mnie kluje jak w zeszłym tyg, a raczej 10×bardziej.
 
Dziewczyny zaczęłam mierzyć temperaturę i dziś zaskoczenie 37.1 i brak już @ był dosłownie 2 dni czy może być coś nie tak chodź tak jak pisałam robiłam badania tuż przed rozpoczęciem cyklu :)
 
A robiłaś test ciążowy? Może to nie @ ... A krwawienie było normalne jak co miesiąc ? Skrzepy krwi itd?
Dziewczyny zaczęłam mierzyć temperaturę i dziś zaskoczenie 37.1 i brak już @ był dosłownie 2 dni czy może być coś nie tak chodź tak jak pisałam robiłam badania tuż przed rozpoczęciem cyklu :)
 
Dziewczyny zaczęłam mierzyć temperaturę i dziś zaskoczenie 37.1 i brak już @ był dosłownie 2 dni czy może być coś nie tak chodź tak jak pisałam robiłam badania tuż przed rozpoczęciem cyklu :)

Hmm jak nie mierzyłaś wcześniej temp to ciężko na tej podstawie cokolwiek stwierdzić, bo nie ma porównania jaką miałaś w całym cyklu wcześniej. A mierzyłaś rano, przed wstaniem po tych paru godzinach snu?

Jeśli krwawienie było inne niż zwykle, możesz dla świętego spokoju zrobić test ciążowy, nie zaszkodzi.
Badania najlepiej robić w 3-5 dniu cyklu (chodzi o m.in lh, fsh), jeśli robiłaś miesiąc temu i było ok to tylko działać i czekać na efekty :) Tylko pytanie jakie badania robiłaś?
 
Badania coś z krwi napewno bo przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne, i napewno usg jajników itp no przed miesiączka 37.1-5 w dniu dostania miesiączki 36.7 i dziś 37.1 z samego rana zawsze mierze temperaturę przed wstaniem z łóżka
 
reklama
Badania coś z krwi napewno bo przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne, i napewno usg jajników itp no przed miesiączka 37.1-5 w dniu dostania miesiączki 36.7 i dziś 37.1 z samego rana zawsze mierze temperaturę przed wstaniem z łóżka

No to ciekawe z tą temp. Jeśli miałoby to być zagnieżdżanie to po 48h od zagnieżdżania wytwarza się beta, więc po paru dniach test powinien pokazać drugą kreskę. Ja bym skusiła się na test dla świętego spokoju albo beta z krwi, ale mówiłaś że masz problem żeby dojechać. Z testem też lepiej poczekać te 2-3 dni po tym spadku temp. bo nawet gdyby była to ciąża to test może jeszcze nic nie pokazać.
 
Do góry