reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża u kobiety niepracującej na utrzymaniu męża - jak to jest?

mritula

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Październik 2007
Postów
36
Miasto
lublin
Witam


Wraz z mężem mieszkamy w Anglii. Pracuje tylko mąż, ponieważ ja mam pod opieką dwoje dzieci, zresztą zamierzałam otworzyć własny biznes. Właśnie okazało się że jestem w ciąży. Wszystkie sprawy związane z dofinansowaniami i benefitami tzn. child benefity, working tax kredit i hausing benefity są w toku.
Mąż pracuje na kontrakcie. Ja nie pracowałam w Anglii 6 lat.
Czy coś mi przysługuje podczas ciąży lub po narodzinach dziecka?
Czy mój mąż może pobierać macierzyńskie? Czy jeśli to on pracuje należeć sie nam bedą jakies zasiłki lub pomoc w dofinansowaniu utrzymania dziecka przez pierwsze miesiące życia dziecka?
Nie jesteśmy pazerni, przyjechaliśmy tu uczciwie pracować, ale plany się troszkę pokrzyżowały. Niestety ale trudno będzie się nam wszystkim (Ja, mąż i dwoje już dzieci) utrzymać tylko z jednej wypłaty, dlatego liczę na jakąś pomoc.
Nasza sytuacja nie jest mocno skomplikowana, ale odpowiem na każde pytanie, jeśli ma to ułatwić odpowiedź :)
Będę wdzięczna pozdrawiam.
 
reklama
skoro niepracowalas to bedzie ci ciezko ,Maz niestety niemoze pobierac macierzynskiego. PO porodzie ma prawo do 2 tyg. urlopu.Po
gadaj ze swoja polozna o tej sytuacji.Napewno naleza ci sie bony -na mleko,owoce i warzywa jakies 3f na tydzien.ok.6 f na dziecko do 1 roku.A moze sprubuj isc do job center,po wiecej informacji,
 
Mritula jeśli mąż pracuję to co prawda macierzyńskiego pobierać nie może ale jeśli Wasze dochody nie są duże to jest szansa na becikowe w postaci 500F. Od midwife powinnaś w ogóle dostać całą książkę na temat finansów w rodzinie, tam są nie tylko informację ale też odnośniki na strony www gdzie po wprowadzeniu danych odnośnie zarobków wyliczy Ci mniej więcej jaką pomoc możesz uzyskać z różnych benefitów
 
Do góry