reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CIĄZA umowa na czas określony

reklama
Jestem w takiej samej sytuacji, zatrudniona na zastępstwo, umowa skończy się przed moim porodem. Czy jeśli będę na zwolnieniu lekarskim przed końcem umowy, ZUS wypłaci mi zasiłek macierzyński?
 
Witam serdecznie mam dość dziwna sytuacje i potrzebuje pomocy. Od pazdziernika 2010 jestem zatrudniona na umowe o prace do kwietnia(budzetowka). Po trzech miesiącach pracy musiałam pojsc na zwolnienie<placze>poniewaz mam nawrot depresji. Mam zwolnienie od psychiatry regularnie chodze na wizyty do psychologa badam sie dbam o siebie. Po 33 dniach placi mi Zus 80% zasilku bylam juz na kontroli u lekarza orzecznika poniewaz dostalam wezwanie. Orzecznik stwierdzil tak jak psychiatra ze mam zaawansowana depresje ktora trzeba leczyc. Wczoraj mialam dostac miesiaczke lecz nie dostalam natychmiast udalam sie do labolatorium celem testu bhcg okazalo sie ze jestem w ciazy z moich wyliczen wynika ze jakos jest to koniec 2 tyg. Umowa konczy sie we wtorek tj 19 kwietnia. do tego dnia dostalam narazie zwolnienie od psychiatry.I teraz stos moich pytan.
1.Naczytalam sie ze lekarz ginekolog widzi plod jakos w 5 tygodniu ciazy najwczesniej wtedy bede juz po ustaniu umowy skoro nie widzi plodu to zapewne nie wypisze zwolnienia lekarskiego prawda nawet jesli przyniose potwierdzenie z labolatorium?Chodzi mi generalnie o to Czy jezeli jestem juz ponad 70 dni na zwonieniu jestem w tak mlodej ciazy i konczy mi sie umowa (ktorej nie przedluza i wcale sie im nie dziwie )to czy jezeli dostane dalsze zwolnienie tym razem od ginekologa na okres calej ciazy to czy dostane od Zusu zasilek chorobowy?Czy to za mloda ciaza?
2.Wiem ze na zwolnieniu jezeli chodzi o ciaze mozna byc do 270 dni a ja juz jestem ponad 70 to dostane tylko na 200 dni czy mozna sie pozniej starac o jakis zasilek rehabilitacyjny i czy jest on dla mnie platny.

Jej zamieszalam sie juz z tym wszystkim. Mam matlik w glowie
 
reklama
1.Naczytalam sie ze lekarz ginekolog widzi plod jakos w 5 tygodniu ciazy najwczesniej wtedy bede juz po ustaniu umowy skoro nie widzi plodu to zapewne nie wypisze zwolnienia lekarskiego prawda nawet jesli przyniose potwierdzenie z labolatorium?Chodzi mi generalnie o to Czy jezeli jestem juz ponad 70 dni na zwonieniu jestem w tak mlodej ciazy i konczy mi sie umowa (ktorej nie przedluza i wcale sie im nie dziwie )to czy jezeli dostane dalsze zwolnienie tym razem od ginekologa na okres calej ciazy to czy dostane od Zusu zasilek chorobowy?
Ciąża to nie jest choroba i nie ma powodu by ciężarne kobiety nie pracowały. Odpowiedź na Pani pytanie jest prosta - albo jest Pani chora (lub np. występuje zagrożenie ciąży) i wtedy może Pani wziąć zwolnienie, albo zdrowa (tylko w ciąży) i wtedy zwolnienia nie ma.

Czy to za mloda ciaza?
Za młoda na co?

2.Wiem ze na zwolnieniu jezeli chodzi o ciaze mozna byc do 270 dni a ja juz jestem ponad 70 to dostane tylko na 200 dni czy mozna sie pozniej starac o jakis zasilek rehabilitacyjny i czy jest on dla mnie platny.
To pytanie jest za ogólne i zalezy od wielu czynników by odpowiedzieć na nie "tak" lub "nie".
 
Do góry