reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża. Umowa o pracę na czas określony. Wypowiedzenie

pawelek34

Początkująca w BB
Dołączył(a)
19 Listopad 2020
Postów
19
Witam serdecznie.
Mam pytanie związane z kodeksem pracy. Jak to wygląda na chwilę obecną.
Jeżeli pracownica jest zatrudniona na czas okreslony do końca maja 2021.

Obecnie ma już potwierdzona ciążę przez lekarza. Jeżeli lekarz wypisze pracownicy zwolnienie Na dzień dzisiejszy. Czy w takim przypadku pracodawca może dac takiej osobie wypowiedzenie? Czy już jest chroniona i umowa od teraz będzie musiała być przedłużona do dnia porodu?
 
reklama
Nie może dać wypowiedzania, gdyż koniec umowy wypada po skończonym 3 m-cu. Będzie musiał przedłużyć umowę do dnia porodu.
 
Ja byłam w sytuacji gdzie pracodawca dał mi wypowiedzenie jak powiedziałam o ciąży. Jako że nie miałam jeszcze zaświadczenia od ginekologa podpisałam to wypowiedzenie i na drugi dzień poszłam do lekarza po to zaświadczenie. W inspekcji pracy powiedzieli mi, że pracodawca nie miał prawa dać mi wypowiedzenia i mam napisać pismo o anulację tego wypowiedzenia, bo jestem chroniona. Także kobieta o której wspominasz nie może zostać zwolniona i umowa zostaje przedłużona do dnia porodu
 
Do góry