reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża umowa zlecenie i MOPS

M

malenstwo20

Gość
mam 20 lat i mieszkam poza miejscem zameldowania. Uczę się zaocznie i mam od mojego ojca alimenty które mama mi pobiera i przesyła. pracuje na umowe zlecenie. dostaje z wypłata kazdego 10 dnia miesiaca wraz z umowa wsteczna czyli za poprzedni miesiac. szef nie zmieni mi rodzaju umowy. nie odprowadza za mnie skladek. ubezpieczona jestem u mamy. w opiece tu w bydgoszczy gdzie nie mam meldunku odmowili mi pomocy bo jestem zapisana u mamy i alimenty mi same przekraczaja kryterium. zameldowac sie nie moge bo wstrzymaja mi alimenty i bede musiala starc sie na nowo i nie wiadomo czy bym dostala je.
nie wiem co robić? co mi doradzicie by zyskać pieniadze jakies pomoc lub cos??
 
reklama
mam 20 lat i mieszkam poza miejscem zameldowania. Uczę się zaocznie i mam od mojego ojca alimenty które mama mi pobiera i przesyła. pracuje na umowe zlecenie. dostaje z wypłata kazdego 10 dnia miesiaca wraz z umowa wsteczna czyli za poprzedni miesiac. szef nie zmieni mi rodzaju umowy. nie odprowadza za mnie skladek. ubezpieczona jestem u mamy. w opiece tu w bydgoszczy gdzie nie mam meldunku odmowili mi pomocy bo jestem zapisana u mamy i alimenty mi same przekraczaja kryterium. zameldowac sie nie moge bo wstrzymaja mi alimenty i bede musiala starc sie na nowo i nie wiadomo czy bym dostala je.
nie wiem co robić? co mi doradzicie by zyskać pieniadze jakies pomoc lub cos??

W mojej ocenie odmowa wypłaty zasiłku z MOPS jest jak najbardziej uzasadniona. Skoro ma Pani niemałe alimenty (przekraczajace kryterium dochodowe do uzyskania pomocy z MOPS) a do tego uzyskuje Pani regularne (lub dość regularne) dochody ze zlecenia to nie kwalifikuje się Pani do pomocy z MOPS (a tym samym z pieniedzy podatników).
Jedyne co można w tj sytuacji doradzić to uporządkowanie swoich spraw - meldunek, ubezpiecznie itp.
 
partner nie ma stalej pracy oboje pracujemy na zlecenie tylko że ja zarabiam 5 na godz on 6zł na godz ale miesiecznie ja mam wiecej. nie moge nic zrobic by nie stracic alimentow bo to zawsze jakis dochod gdyby moj mial stala prace a o nia ciezko to bysmy wzieli slub i alimentow juz bym nie miala. a narazie musimy tak zyc jak zyjemy. niedlugo i tak pracowac nie bede. bo pracuje w komputerach po 6 - 12 godz. w wiekszosci praca siedzaca. i nasze dochody sie zmniejsza.

a jakie prawa mam w ciazy na umowe zlecenie
 
partner nie ma stalej pracy oboje pracujemy na zlecenie tylko że ja zarabiam 5 na godz on 6zł na godz ale miesiecznie ja mam wiecej. nie moge nic zrobic by nie stracic alimentow bo to zawsze jakis dochod gdyby moj mial stala prace a o nia ciezko to bysmy wzieli slub i alimentow juz bym nie miala. a narazie musimy tak zyc jak zyjemy. niedlugo i tak pracowac nie bede. bo pracuje w komputerach po 6 - 12 godz. w wiekszosci praca siedzaca. i nasze dochody sie zmniejsza.

a jakie prawa mam w ciazy na umowe zlecenie

No niestety nie ma dla Pani dobrych wiadomosci.
Nie przysługuje Pani urlop macierzyński ani urlop wychowawczy, bo to uprawnienia pracowników. Nie przysługują Pani również żadne świadczenia pieniężne bo nie odprowadza Pani składek na ubezp. chorobowe.
 
Do góry