reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w Austrii Pomocy !

Aga16

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Październik 2016
Postów
19
Hej jestem tu swiezakiem:) w austrii rowniez chyba można powiedzieć. Mieszkam tu od prawie roku w styczniu minie rok jak tu pracuje a w maju zostane mamą. Wszysto byłoby idealnie gdyby nie fakt ze praca która wykonuje i szefostwo jest w tym momencie ponad moje siły mianowicie: praca na stojąco , na kuchni w wysokiej temperaturze, z masą zapachów i w różnych godzinach... z tego co udało mi się dowiedzieć to mogę pracować 9hdziennie ale 40 h tygodniowo włączając weekendy z racji ze togastronomia... i tak mój grafikwyglądał tak ze wstawał o 4 rano żeby wyrobić się do pracy bądźzaczynałam ja o 11 30 do 21 mając pół godzinna przerwę... czyli niby wszystko zgodne z prawem ale wykanczajace... szefostwo od momentu kiedy dowiedzieli się ociąży nie pawaja do mnie sympatią wręcz przeciwnie... obecnie jestem na tygodniowym zwolnieniu lekarskim ponieważ nie dawałam juz rady no ale będę musiała ladamoment tam wrócić... póki co ciaza na szczęście przebiega prawidłowo (13 tydzien ) oprócz typowego zmeczania bólów pleców bioder nóg piersi i wrażliwości na zapachy :) czy istniejeja jakieś przywileje dla kobietw ciąży ?? Czy ligę coś zrobić z tasytuacja ??? Pozdrawiam
 
reklama
W Polsce możesz pracować 8 h dziennie nie praca stojaca zero nocek
Tutaj dziewczyny szybko ida na l4
Ja jestem id początku jak masz umowę o pracę to odrazu mozesz isc w Polsce nie wiem jak w Austrii. ...
Rozumiem praca siedząca biurowa ale jak ktoś ma taka prace jak Ty to dziewczyno co Ty tam robisz jeszcze? ?!!
Jak nie chhcesz żeby szyjka Ci sie skrocila i nie chhcesz poronic albo urodzić wcześniaka to uciekaj stamtad wszystko moze byc ok do czasu zebys później nie plakala
Naogladalam sie w szpitalu babek z zagrożeniem wczesnego porodu i wiem co mówię!
Jeszcze wstawać tak wcześnie

Dowiedz sie czy masz takie same prawa jak w Polsce bo jak tak to idziesz na 100% l4 i nic nie mogą Ci juz zrobić.
 
W Polsce możesz pracować 8 h dziennie nie praca stojaca zero nocek
Tutaj dziewczyny szybko ida na l4
Ja jestem id początku jak masz umowę o pracę to odrazu mozesz isc w Polsce nie wiem jak w Austrii. ...
Rozumiem praca siedząca biurowa ale jak ktoś ma taka prace jak Ty to dziewczyno co Ty tam robisz jeszcze? ?!!
Jak nie chhcesz żeby szyjka Ci sie skrocila i nie chhcesz poronic albo urodzić wcześniaka to uciekaj stamtad wszystko moze byc ok do czasu zebys później nie plakala
Naogladalam sie w szpitalu babek z zagrożeniem wczesnego porodu i wiem co mówię!
Jeszcze wstawać tak wcześnie

Dowiedz sie czy masz takie same prawa jak w Polsce bo jak tak to idziesz na 100% l4 i nic nie mogą Ci juz zrobić.




Niestety z tego co udało mi się dowiedzieć to dopoki nie ma zagrożenia ciazy a moje miejsce pracy nie widnieje na liście zawodów niebezpiecznych to na zwolnienie ( urlop macierzynski )mogę pójść dopiero na 8 tygodni przed porodem :/ stąd moja wielka prośbą o pomoc bo wszystko wskazuje na to ze nie mogę liczyć na polepszenie mojej sytuacji no chyba ze jestem nie doinformowana co jest bardzo prawdopodobne i mam na to cicha nadzieje...
 
A masz umowę na stałe i praca na biało? ?
Zagrożenie porodem moze być w każdej chwili tym bardziej ze u Ciebie bardzo wczesna ciąża i jeszcze duzo Ci zostało do 22 tyg nazywają jeszcze poronieniem mimo ze bobas juz duży!
Chyba tam maja inne prawa kobiety bo tutaj idziesz na 9 miesięcy i płacą Ci normalna wypłatę oczywiście jak masz umowę o pracę
Moze idz do jakiegoś adwokata? ?
 
A masz umowę na stałe i praca na biało? ?
Zagrożenie porodem moze być w każdej chwili tym bardziej ze u Ciebie bardzo wczesna ciąża i jeszcze duzo Ci zostało do 22 tyg nazywają jeszcze poronieniem mimo ze bobas juz duży!
Chyba tam maja inne prawa kobiety bo tutaj idziesz na 9 miesięcy i płacą Ci normalna wypłatę oczywiście jak masz umowę o pracę
Moze idz do jakiegoś adwokata? ?
Tak umowa normalna, ubezpieczenie itd... korzystam tu z pełnej opieki medycznej na kasę chorych.
 
Przy takiej pracy na godziny w upale stojącej jak juz plecy Cie bola to co będzie później to nie praca dla kobiety w ciąży
Daj znac jak się cos dowiesz trzymam kciuki!
Chyba ze poszukasz jakiegoś lekarza co wystawi Ci ze masz zagrożenie
 
Tylko w Polsce kobiety w ciazy nic nie robia i od razu gnaja po L4, w kazdym innym kraju ciaza to nie choroba i poki nie ma faktycznego zagrozenia nikt L4 nie wystawi, wiec jezeli nie ma innych zasad dla ciazy a o tym nie wiem to jest tak... biezaca niezdolnosc do pracy... od 4dnia zasiłek chorobowy w wysokości 50% podstawy wymiaru świadczeń. Od 43 dnia niezdolności do pracy wysokość Krankengeld zwiększa się do 60% podstawy wymiaru świadczeń.
 
reklama
W Danii podobnie- nikt tu nie idzie na zwolnienie na poczatku ciazy, wszystkie kobiety normalnie pracuja do 8go miesiaca, kiedy to moga zaczac urlop macierzynski. No, ale Polska to bogaty kraj i stac nas na L4 dla kazdej kobiety w ciazy.
 
Do góry