reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża w depresji

ja myślę że wszystkie powinnysmy sie uspokoić bo nas hormony ponoszą :)

maalinka może pomóc ci znaleźć psuchologa lub jakas grupe wsparcia w internecie ? naprawde powinnas miec kogos komu w 100% wszystko powiesz i oprocz tego ze taka osoba powinnien byc twooj maz to przydałby sie psycholog. ja działam na forum dla ofiar molestowania ale jesli chcesz moge zapytac o psychologa ktory sie tam udziela.

dlaczego mówisz ze maz nie potrafi pocieszać? czy wynika to z tego ze mu sie nie chce? przeciez to nie jest jakas tajemna wiedza, wystarczy czasami przytulic.
 
reklama
Nastepna ktora wie najlepiej... heh ja nie bede sie powtarzac milion razy . Ciekawa jestem czy gdyby ktoras z was z jakis powodow straciła dziecko bylaby z tego powodu szczesliwa bo skoro nie chcecie to chyba taka sytuacja by was ucieszyla ze wkoncu pozbylyscie sie problemu skoro zajście w ciaze to dla was taka kara pewnie bez wahania nie jedna z was poddała by się aborcji gdyby w polsce byla legalna !
Ja wszystko rozumiem ze hormony buzuja i nie kazda na poczatku cieszy sie z malenstwa ale po czasie to sie zmienia nie ktore mamy po porodzie patrza na swoją kruszynke i wiedza ze nic nie jest dla nich wazniejsze a niektore w tej calej depresji morduja. Bo kto wie co zrobi gdy dziecko zacznie plakac. Malo sie slyszy co matki robia ze swoimi nowonarodzonymi dziecmi ? To sa właśnie skutki nie chcianych ciazy! Mam prawo wyrazic swoje zdanie jak kazdy. Maalina ten post nie tyczy sie do Ciebie bo wiem ze poradzisz sobie z ta cała sytuacja tak jak napisalam ci wcześniej ja i inne mamy pojdz do psychologa moze u niego znajdziesz pomoc ;)
 
Każdy ma prawo do swojego życia do decyzji jak je uporządkować ale ja jestem matka która wiele zrobiła wiele lat się leczyła by mieć dzieci by nimi się opiekować i nieu miem zrozumiec kobiet które wybierają samotność nasówają mi się pytania czemu wychodziłaś za mąż czy on również nie chciał dziecka ? musisz tez o nim pomyśleć czego on pragnie .Mam nadzieję że macierzyństwo uczyni ciebie bardzo szczęśliwą kobieta i depresje pójdą w niepamięć i wejdziesz tu na forum i powiesz nie wyobrażam sobie życia bez naszego dziecka jak mogłam myślec tylko o sobie .

Gdzie sprawiedliwość ????????? kobiety które chcą nie mogą być matkami i cierpią kobiety które mogą i nie chcą i też zadowolone nie są :(
 
Każdy ma prawo do swojego życia do decyzji jak je uporządkować ale ja jestem matka która wiele zrobiła wiele lat się leczyła by mieć dzieci by nimi się opiekować i nieu miem zrozumiec kobiet które wybierają samotność nasówają mi się pytania czemu wychodziłaś za mąż czy on również nie chciał dziecka ? musisz tez o nim pomyśleć czego on pragnie .Mam nadzieję że macierzyństwo uczyni ciebie bardzo szczęśliwą kobieta i depresje pójdą w niepamięć i wejdziesz tu na forum i powiesz nie wyobrażam sobie życia bez naszego dziecka jak mogłam myślec tylko o sobie .

Gdzie sprawiedliwość ????????? kobiety które chcą nie mogą być matkami i cierpią kobiety które mogą i nie chcą i też zadowolone nie są :(

o tym właśnie mowa !!! Dziekuje że chociaz ty rozumiesz o czym mówię :)
ja tu nikogo nie obrazam tylko wyrazam zdanie na ten temat i jak widac nie jestem sama;)
 
Żadne rady typu "ja Cię rozumiem, ja Cie nie rozumiem" nie pomogą. Tutaj jest potrzebna pomoc specjalisty psychologa, zanim nie jest za późno!
Katkax my aniołkowe mamy "zazdrościmy" kobietom w ciąży. Ja po poronieniu nie mogłam na nie patrzeć taka zazdrość i zawiść przeze mnie przechodziła. Jak leżałam w szpitalu kobieta urodziła 5 dziecko. 4 już zabrali do domu dziecka, po miesiącu zabrali i 5. Przyszli do domu a matka miała 2,5 promila a ojca nawet nie dobudzili... I jak rozmawiałam z siostrą która ma 5 dzieci powiedziała mi tak: Ty zazdrościsz kobietom w ciąży a ja im współczuję. Jej 5 dziecko nie było planowane i nie chciane. Nawet dzieci mojej siostry na nią naskoczyły że jest nieodpowiedzialna! Ale jak tylko pojawiło się na świecie zawładnęło sercami wszystkich i nie znam bardziej rozpieszczonego dziecka:tak:
 
Tak bez gadania jest pomoc specjalisty. Ja tez postaralabym sie poprosic o pomoc meza w takiej sytuacji kto wie moze jednak znajdzie w nim wsparcie.

Kwiatuszekk23 - ja na szczescie juz nie zazdroszcze bo mam pod skrzydlami swoje szczescie bez ktorego sobie zycia nie wyobrazam i za pare lat bede starac sie o kolejne i mam nadzieje ze nie bede miala z tym zadnych problemów.
Mam kochajaca rodzine wiec coz mi wiecej do szczescia potrzeba. Matki które nie maja dzieci teraz byc moze zdecyduja sie na nie gdy juz bedzie za pozno. Nikt chyba nie chce byc sam. Po tych wszystkich waszych komentarzach kocham mojego syna jeszcze bardziej i nie wyobrazam sobie inaczej.

Colorama i inne - chcialabym zeby za te kilknascie lat wasze dzieci przeczytaly to co napisalyscie. Napewno odpowiedzialby - skoro mnie nie chcialas to po co mnie urodzilas ? ....

I prosze was nie piszcie ze zajmujecie sie dziecmi z obowiazku bo to jest takie przykre ... bo im tez nalezy sie prawdziwa matczyna milosc i opieka !
 
Nie rozumiem jak można być tak bezwzględnym i oceniać kogoś po tym jak napisał kilka słów??Dziewczyna jest zwyczajnie samotna i potrzebuje pomocy,a nie krytyki!tym żadna z Nas jej nie pomoże,a wręcz odwrotnie.Depresja to choroba i to bardzo poważna tym bardziej dla kobiet w ciąży.

Pewne jest,że wszystkie mamy które pisały wyżej kochają swoje dzieci i nigdzie nie przeczytałam aby któraś nie zajmowała się dzieckiem z miłości!!!Każda nawet najlepsza "matka polka"ma chwile zwątpienia i ma prawo do chwili wytchnienia!
Sama też raz poroniłam,płakałam i cierpiałam.Długo starałam się o dzidzie i mam,kocham nad życie,jestem szczęśliwą mamą,ale to nie upoważnia mnie do oceny innych!Zapamietajcie Drogie dziewczyny,że same nigdy nie wiecie w jakim położeniu się znajdziecie.Jest przykre,że to co napisała malina,ale zapewniam Was,że ona sama też się z tym dobrze nie czuje.Ja trzymam za Ciebie kciuki i wierze,że znajdziesz wsparcie w bliskich,bo bez tego jest najciężej,pozdrawiam Cię ciepło!
 
paulina Amen.....jest zbulwerswna brakiem empati niektorych matek. nie chcialabym spotkać takiej doradczyni na swojej drodze. bo jeśli ktoś czuje tak a nie inaczej to nie powod ,żeby go potępiać, to sygnał,że z ta osobą dzieje sie coś niedobrego,że pod tym wszystkim kryje sie jakaś przyczyna. uczuć nigdy nie wolno negować , ani ich potępiać bo sie tylko pogłębiają....zreszta do niektórych pewne słowa i tak nie dotrą.
 
O prosze a w wiadomosciach dzis znow - zamordowala dwojke dzieci w lesie ! A dlaczego ? No bo chyba nie z milosci... tez nie chciala miec dzieci.
Dalej uważacie ze to normalne? Ja poprostu przestane sie juz wypowiadac na ten temat bo dla was i tak takie sytuacje sa normalne "/
 
reklama
Katkax, dziecko. Wez sobie slownik i przeczytaj co znaczy slowo depresja. To jest choroba! Tylko idiota porownuje kobiete, ktora walczy z depresja do dzieciobojczyn!!
 
Do góry