reklama

Ciąża w drugim roku starań

Temat na forum 'Staramy się' rozpoczęty przez Oda1, 11 Maj 2014.

?

Czy udało Wam się zajść w ciąże w drugim roku starań?

1. Tak, w pierwszym kwartale drugiego roku

głosów: 2
    22,2%
  2. Tak, w drugim kwartale drugiego roku

głosów: 1
    11,1%
  3. Tak, w trzecim kwartale drugiego roku

głosów: 0
    0,0%
  4. Tak, w czwartym kwartale drugiego roku

głosów: 3
    33,3%
  5. Nie, ale udało się później (w kolejnych latach)

głosów: 1
    11,1%
  6. Nie udało się jeszcze

głosów: 2
    22,2%
  1. Oda1

Oda1 Fanka BB :)

Hej

Pomyślałam, że założę małą sondę dla osób, które starają się już od co najmniej roku, czyli przekroczyły tą symboliczną granicę określającą niepłodność, zaczynają się coraz bardziej martwić, próbują szukać przyczyny, podjąc leczenie.

Wg statystyk, większości takich osób udaje się zajść w drugim roku starań, tak więc jest to pewien promyczek nadziei.
    Czy ktoś z Was był w takiej sytucji i udało mu się w drugim roku starań? Czy chciałybyście podzielić się doświadczeniem?

2. aneczek1

aneczek1 Fanka BB :)

Starania od stycznia 2012r., udało się zajść w czerwcu 2013r. :-). Dziś córa ma prawie 2,5 m-ca :-D. Powodzenia!!!

3. reklama
  4. Oda1

Aneczek, dziękuję :)
    Tak właśnie myślę, że dobrze jest nie załamywać się zbyt szybko, bo w wielu wypadach się udaje, jest to tylko kwestia czasu. Szkoda tylko, że nigdy z góry nie wiadomo kiedy to będzie.

Jeśli mogłabym spytać, co u Ciebie pomogło zajść w ciążę?

5. aneczek1

Oda, pomogło chyba odstawienie wszystkich wspomagaczy, które brałam (clostilbegyt, duphaston, luteina, castagnus) i porządny monitoring co drugi dzień. Stąd wiedzieliśmy kiedy się starać i udało się. Poza tym mąż brał przez jakiś miesiąc Salfazin, ale nie wiem czy miał jakiś wpływ, bo podobno minimum to 3 m-ce. W każdym razie na pewno nie zaszkodził :-).

6. wawka2013

wawka2013 Fanka BB :)

Ja zaszłam w ciążę 1,5 roku po rozpoczęciu starań. U nas wyniki były dobre, już miałam skierowanie do poradni niepłodności. Co u nas pomogło? Już miałam dość starań i zapisałam się na taniec współczesny, który okazał się moją pasją. Po dwóch miesiącach od zapisania na zajęcia byłam już w ciąży :szok: U mnie problemem był ewidentnie stres życia codziennego i zbyt duża chęć posiadania potomstwa. Mamy teraz roczną córkę i spodziewamy się następnego. Staranie o drugiego dzieciaczka zajęło nam 1 miesiąc.

7. Oda1

Dziękuję dziewczyny, to na pewno dobre rady :)
    Z tym odwróceniem uwagi, odstresowaniem się i skupieniem się na czymś innym to też wierzę, że w wielu przypadkach może pomóc. Gorzej tylko wykonać w praktyce :)

8. Ania_Beata

Ania_Beata Fanka BB :)

Hej, ja zaszlam w ciaze bichemiczna w 2 roku staran. Nie ma takiej odpowiedzi w ankiecie, wiec pisze tu.

9. susel

susel Fanka BB :)

Jaki fajny wątek :) właśnie zaczęłam drugi rok starań więc chętnie poczytam :)

Oda &&&&&

Aneczek miło Cię widzieć :)

Sent from my iPhone using Forum BabyBoom

Ostatnia edycja: 14 Maj 2014
  10. reklama
  11. aneczek1

Susel, Ciebie również :-). Co słychać? Jak starania?

12. susel

susel Fanka BB :)

Starania jak widać nadal bez sukcesu. Ostatni cykl z lekami a potem odpuszczamy.

Sent from my iPhone using Forum BabyBoom

Poleć forum