reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w drugim roku starań

Czy udało Wam się zajść w ciąże w drugim roku starań?

  • Tak, w pierwszym kwartale drugiego roku

    Głosów: 2 20,0%
  • Tak, w drugim kwartale drugiego roku

    Głosów: 1 10,0%
  • Tak, w trzecim kwartale drugiego roku

    Głosów: 0 0,0%
  • Tak, w czwartym kwartale drugiego roku

    Głosów: 3 30,0%
  • Nie, ale udało się później (w kolejnych latach)

    Głosów: 1 10,0%
  • Nie udało się jeszcze

    Głosów: 3 30,0%

  • Wszystkich głosujących
    10

Oda1

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
25 Kwiecień 2014
Postów
140
Hej

Pomyślałam, że założę małą sondę dla osób, które starają się już od co najmniej roku, czyli przekroczyły tą symboliczną granicę określającą niepłodność, zaczynają się coraz bardziej martwić, próbują szukać przyczyny, podjąc leczenie.

Wg statystyk, większości takich osób udaje się zajść w drugim roku starań, tak więc jest to pewien promyczek nadziei.
Czy ktoś z Was był w takiej sytucji i udało mu się w drugim roku starań? Czy chciałybyście podzielić się doświadczeniem?
 
reklama
Starania od stycznia 2012r., udało się zajść w czerwcu 2013r. :-). Dziś córa ma prawie 2,5 m-ca :-D. Powodzenia!!!
 
Aneczek, dziękuję :)
Tak właśnie myślę, że dobrze jest nie załamywać się zbyt szybko, bo w wielu wypadach się udaje, jest to tylko kwestia czasu. Szkoda tylko, że nigdy z góry nie wiadomo kiedy to będzie.

Jeśli mogłabym spytać, co u Ciebie pomogło zajść w ciążę?
 
Oda, pomogło chyba odstawienie wszystkich wspomagaczy, które brałam (clostilbegyt, duphaston, luteina, castagnus) i porządny monitoring co drugi dzień. Stąd wiedzieliśmy kiedy się starać i udało się. Poza tym mąż brał przez jakiś miesiąc Salfazin, ale nie wiem czy miał jakiś wpływ, bo podobno minimum to 3 m-ce. W każdym razie na pewno nie zaszkodził :-).
 
Ja zaszłam w ciążę 1,5 roku po rozpoczęciu starań. U nas wyniki były dobre, już miałam skierowanie do poradni niepłodności. Co u nas pomogło? Już miałam dość starań i zapisałam się na taniec współczesny, który okazał się moją pasją. Po dwóch miesiącach od zapisania na zajęcia byłam już w ciąży :szok: U mnie problemem był ewidentnie stres życia codziennego i zbyt duża chęć posiadania potomstwa. Mamy teraz roczną córkę i spodziewamy się następnego. Staranie o drugiego dzieciaczka zajęło nam 1 miesiąc.
 
Dziękuję dziewczyny, to na pewno dobre rady :)
Z tym odwróceniem uwagi, odstresowaniem się i skupieniem się na czymś innym to też wierzę, że w wielu przypadkach może pomóc. Gorzej tylko wykonać w praktyce :)
 
Hej, ja zaszlam w ciaze bichemiczna w 2 roku staran. Nie ma takiej odpowiedzi w ankiecie, wiec pisze tu.
 
Jaki fajny wątek :) właśnie zaczęłam drugi rok starań więc chętnie poczytam :)

Oda &&&&&

Aneczek miło Cię widzieć :)


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
reklama
Starania jak widać nadal bez sukcesu. Ostatni cykl z lekami a potem odpuszczamy.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
Do góry