reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w epoce pandemii...

Ewela1990

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Marzec 2020
Postów
197
Witam.
Czy ( raczej na pewno) ktoras z Was jest w ciąży w całej tej panice związanej z wirusem?
Bo ja zaczynam się obawiać troszkę na serio[emoji17]
Jak to wygląda u Was?
Pozdrawiam
 
reklama
Rozwiązanie
Dzięki za rady. Chyba faktycznie jeszcze poczekam żeby nie biegać za często na te wizyty i niepotrzebnie się narażać. Czuję się dobrze, póki co nie mam żadnych innych objawów. Zresztą pierwsza ciąże miałam idealna, ani razu nie wymiotowałam, pracowałam prawie do końca. Oby było tak też tym razem :)
Witam.
Czy ( raczej na pewno) ktoras z Was jest w ciąży w całej tej panice związanej z wirusem?
Bo ja zaczynam się obawiać troszkę na serio[emoji17]
Jak to wygląda u Was?
Pozdrawiam
Ja jestem w 23 tygodniu. Nie wychodzę za często A jak tak to do lekarza lub gdzies na odludzie na spacer :) nie przesadzajmy i nie dajmy sie zwariować :)
 
reklama
Ajrin77 zgodzę sie z Tobą pod względem ograniczania wizyt jak nie trzeba. Ja chyba wstrzymam się z tymi badaniami krwi. Robilam na początku marca i wszystko bylo ok. Teraz pewnie pójdę w maju/czerwcu. A poza tym mam nadzieję, ze dobra dieta wystarczy, aby zapobiec np. anemii ciążowej, w tym jeść produkty bogate w żelazo, krwiotwórcze (sok z pokrzywy, z czarnej porzeczki 100%, buraczki, natka pietruszki, kasze i nasionka itd.). Glukoze i ciśnienie można sobie samemu badać.
Moze na pocieszenie dodam, że kiedyś podczas ciąży chodzilo sie naprawdę sporadycznie do lekarza - moja mama była raz u lekarza na ciążę, babcia raz z pierwszym dzieckiem, 2 z drugim... Teraz są lepsze czasy pod względem badań i opieki ciężarnych, ale chyba nie powinno sie nic stać przez te 2 miesiące bez wizyt i badań.
A wizyty mam regularne, po świętach ide nawet na krzywa cukrowa i badania krwi. :) jak lekarz mówi żeby iść to trzeba i tyle :)
 
Witam wszystkie przyszłe mamy. Kilka dni temu zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny. To moja druga ciąża. W domu mam już 3,5 letniego synka. Boję się ciąży w czasie epidemii. Dzwoniłam do przychodni umówić się na wizytę lekarska w celu potwierdzenia ciąży ale powiedziano mi, że to jeszcze wcześnie i żebym zgłosiła się koło 8-9 tygodnia. Zastanawiam się czy nie lepiej pójść prywatnie bo jednak boję się trochę pójść do przychodni żeby nie złapać tego dziadostwa. Z drugiej strony nie mam żadnej gwarancji że w prywatnych gabinetach jest bezpieczniej. W końcu tam tez przychodzą pacjentki regularnie. Cieszę się na myśl o dzieciątku ale to nie jest dobry czas na zachodzenie w ciążę. Ale stało sie:) trzeba sobie jakoś poradzić teraz
 
Witam wszystkie przyszłe mamy. Kilka dni temu zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny. To moja druga ciąża. W domu mam już 3,5 letniego synka. Boję się ciąży w czasie epidemii. Dzwoniłam do przychodni umówić się na wizytę lekarska w celu potwierdzenia ciąży ale powiedziano mi, że to jeszcze wcześnie i żebym zgłosiła się koło 8-9 tygodnia. Zastanawiam się czy nie lepiej pójść prywatnie bo jednak boję się trochę pójść do przychodni żeby nie złapać tego dziadostwa. Z drugiej strony nie mam żadnej gwarancji że w prywatnych gabinetach jest bezpieczniej. W końcu tam tez przychodzą pacjentki regularnie. Cieszę się na myśl o dzieciątku ale to nie jest dobry czas na zachodzenie w ciążę. Ale stało sie:) trzeba sobie jakoś poradzić teraz
Ja chodzę prywatnie. Lekarz dba o to żeby pacjentki sie nie spotykały (A przynajmniej moj) umawiasz wizyte i idziesz na konkretną godzinę. Nie ma co się spieszyć z wizytą bo na tym etapie i tak nic nie zobaczysz. Możesz zrobi badanie z krwi Beta HCG . To napewno potwierdzi ciążę. Ja jestem w 23 tygodniu i jutro idę na badania. Następna wizyta 21.04
 
8-9 tydz to chyba trochę za późno. Mi gin mówiła żeby przyjść w 6 tyg pierwszy raz. Lepiej idź prywatnie niż do przychodni. Nie planowałaś ciąży skoro mówisz że się boisz podczas epidemii?
Witam wszystkie przyszłe mamy. Kilka dni temu zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny. To moja druga ciąża. W domu mam już 3,5 letniego synka. Boję się ciąży w czasie epidemii. Dzwoniłam do przychodni umówić się na wizytę lekarska w celu potwierdzenia ciąży ale powiedziano mi, że to jeszcze wcześnie i żebym zgłosiła się koło 8-9 tygodnia. Zastanawiam się czy nie lepiej pójść prywatnie bo jednak boję się trochę pójść do przychodni żeby nie złapać tego dziadostwa. Z drugiej strony nie mam żadnej gwarancji że w prywatnych gabinetach jest bezpieczniej. W końcu tam tez przychodzą pacjentki regularnie. Cieszę się na myśl o dzieciątku ale to nie jest dobry czas na zachodzenie w ciążę. Ale stało sie:) trzeba sobie jakoś poradzić teraz
 
Nie planowałam. Myślę, że poczekam jeszcze około tygodnia i pójdę prywatnie na wizytę upewnić się, że wszystko jest ok.
Hej! Ja Ci radzę poczekać jeszcze, jak byłam w pierwszej ciąży to poszłam za szybko do lekarza żeby potwierdzić ciążę chyba w 6 tygodniu, ale to było za wczesnie bo serce jeszcze nie biło i lekarz kazał za 2 tygodnie przyjechać. Teraz w 2 ciąży poszłam w 9 tygodniu serce bilo i wiedziałam że wszystko ok. Teraz nie ma co tak chodzić i nie potrzebnie się narażać. Jeżeli masz taką możliwość idź prywatnie wiadomo jak teraz jest. I nie martw się że teraz zaszłas w ciążę widocznie tak miało być, pomysł sobie ile kobiet chciało by być na twoim miejscu. Ja jestem teraz w 25 tygodniu i trochę się martwię jak to będzie czy kupię gdzieś cycnik do karmienia😂bo nie lubię przez internet kupować. A tak poważnie ja chodzę do Lux medu u mnie w mieście jest na szczęście, i jestem zadowolona. Byłam w tamtym tygodniu na krzywej cukrowej, wypuszczają po jednej osobie do budynku na badania krwi także wogole nie byłam narażona na kontakt z innymi osobami. A dzisiaj idę na wizytę do lekarza, także głowa do góry wszystko będzie dobrze
 
reklama
Dzięki za rady. Chyba faktycznie jeszcze poczekam żeby nie biegać za często na te wizyty i niepotrzebnie się narażać. Czuję się dobrze, póki co nie mam żadnych innych objawów. Zresztą pierwsza ciąże miałam idealna, ani razu nie wymiotowałam, pracowałam prawie do końca. Oby było tak też tym razem :)
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry