reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w epoce pandemii...

Ewela1990

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Marzec 2020
Postów
197
Witam.
Czy ( raczej na pewno) ktoras z Was jest w ciąży w całej tej panice związanej z wirusem?
Bo ja zaczynam się obawiać troszkę na serio[emoji17]
Jak to wygląda u Was?
Pozdrawiam
 
reklama
Rozwiązanie
Dzięki za rady. Chyba faktycznie jeszcze poczekam żeby nie biegać za często na te wizyty i niepotrzebnie się narażać. Czuję się dobrze, póki co nie mam żadnych innych objawów. Zresztą pierwsza ciąże miałam idealna, ani razu nie wymiotowałam, pracowałam prawie do końca. Oby było tak też tym razem :)
Wczorsj czytalam wywiad z dr Marzena Debska i ona mowila, ze usg w 12tc i 20tc to cos czego nie wolno pominac. To jest absolutny obowiazek zapewnic ciezarnym te dwa badania. I ze dodatkowo jako takie minimum ciezarna powinna miec usg w okolicy 32tc i 36 juz kontrolnie. Ciazy nie da sie prowadzic przez telefon wiec niej lekarze, ktorzy proponuja telekonsultacje nie podchodza do tematu powaznie. I ja sie zgadzam, lepiej od takich uciekac i jesli nie chca zrobic, ktoregos z ñodstawowych badan, szukalabym prywatnie.
 
reklama
Ja polecam na YT dr Filip Dąbrowski mówił, jakie są zalecenia i jak na razie wygląda sytuacja w szpitalach. Jakie badania są konieczne i czy coś można pominąć. Pod filmem są podane pytania i czasy, więc łatwo przewinąć i obejrzeć interesujący nas fragment :)
 
A może nie ma co gdybać tylko po prostu zadzwonić do swojego lekarza. Mój lekarz/klinika przerzucili się na konsultacje online. Wczoraj przez kamerkę omawialiśmy moje wyniki badań.Wszystko jest w komputerze, więc nie ma z tym problemu. Oczywiście wizyty też się odbywają, ale tyko wtedy gdy jest to konieczne. Wtedy pacjenci umawiani są na konkretną godzinę tak, aby nie czekali w poczekalni razem tylko mijali się czy nawet nie widzieli. .
Fajnie, że u Ciebie tak wszystko sprawnie działa. Mi niestety odwołali wzytę i badania prentalne. Jak teraz odwolują to co będzie za te dwa tygodnie. Mówią że wtedy ma być największy wysyp zachorowań. Angka3 gdzie tak sprawnie działają?
 
Ja tez wczoraj miałam wizytę, ale jestem nie pocieszona :( tylko USG III trymestru, w nie było badania dlugosci szyjki itd 🤷‍♀️
Za 4 tygodnie mam kolejną wizytę i wtedy jak sytuacja pozwoli będę mieć pobierany wymaz na nosicielstwo paciorkowca. A jak dalej będzie epidemia to nie wiem jak to będzie 🤷‍♀️ Ciężkie czasy 😔
 
Ja tez wczoraj miałam wizytę, ale jestem nie pocieszona :( tylko USG III trymestru, w nie było badania dlugosci szyjki itd 🤷‍♀️
Za 4 tygodnie mam kolejną wizytę i wtedy jak sytuacja pozwoli będę mieć pobierany wymaz na nosicielstwo paciorkowca. A jak dalej będzie epidemia to nie wiem jak to będzie 🤷‍♀️ Ciężkie czasy 😔
I tak dobrze ze miałaś USG ja narazie nie mam co na to liczyć..wszyscy zbywają, czekam nie wiem.na co bo nie wiadomo nawet czy ktoś Cię przyjmie , kiedy i czy w ogóle 😒
 
I tak dobrze ze miałaś USG ja narazie nie mam co na to liczyć..wszyscy zbywają, czekam nie wiem.na co bo nie wiadomo nawet czy ktoś Cię przyjmie , kiedy i czy w ogóle 😒
Żenujące. Dlatego ja chodzę prywatnie i nie ma problemu, może i tanio to nie kosztuje, ale lepsze to niż proszenie żeby z łaską przyjęli na wizytę i zbadali.
 
Fajnie, że u Ciebie tak wszystko sprawnie działa. Mi niestety odwołali wzytę i badania prentalne. Jak teraz odwolują to co będzie za te dwa tygodnie. Mówią że wtedy ma być największy wysyp zachorowań. Angka3 gdzie tak sprawnie działają?
Ale jak odwołali badania prenatalne? Ja nie sądzę, że tak można, przecież to najważniejsze badanie w całej ciąży!! Na twoim miejscu bym nie odpuściła sprawy
 
Żenujące. Dlatego ja chodzę prywatnie i nie ma problemu, może i tanio to nie kosztuje, ale lepsze to niż proszenie żeby z łaską przyjęli na wizytę i zbadali.
Ja też chodzę prywatnie. Bardzo cenię sobie to, że mój lekarz jest zawsze pod telefonem i gdyby coś się działo to przyjmie nawet w niedzielę. To mi daje poczucie bezpieczeństwa i wewnetrzny spokój 😌
Wiadomo, że wszystko kosztuje, ale za to z każdą wątpliwościa mogę zadzwonic, dopytać a nie latać na IP 😌
 
reklama
Do góry