reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w Europie. Historie naszych babyboomowych dziewczyn

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 644
Miasto
Warszawa
Powiem tak, podróż którą odbyłam podczas ostatnich dwóch tygodni, to było niezwykle doświadczenie. Po pierwsze miałam możliwość spotkania fantastycznych kobiet i chociaż nadal online, ale wreszcie poznałam i zobaczyłam niektóre z was. To było mega doświadczenie 😘 Po drugie poznałam ich historie i podzieliły się własnym doświadczeniem oraz pokazały, jak może wyglądać prowadzenie ciąży poza Polską. I... bywa różnie. Poczytajcie i dajcie znać, co byście przeniosły do naszego kraju.

P.S. Może nie alkohol na sali porodowej ;)

Prowadzenie ciąży w Europie. Historie babyboomowych mam


2.jpg
 
reklama
Pozyczylabym dwie rzeczy.
Pomoc położnej w posprzątaniu domu czy ogarnięciu obiadu w Holandii.
I dwa tygodnie na opiekę dla mamy i dziecka dla taty w Oslo.
U nas położna przychodzi tylko sprawdzić stan dziecka i mamy ale nie ruszy niczego innego. A taka drobna pomoc z obiadem czy np zakupami byłaby super.
Tata nie dostaje żadnego płatnego czasu na opiekę nad żona po porodzie. Jak ktoś sobie zaoszczędzi płatny urlop to wtedy może go wykorzystać, a jak nie to musi iść bezpłatnie.
Pracodawcy nie robią problemów i jeśli wiedza, ze komuś rodzi się dziecko to ida w tym temacie na rękę.
 
Do góry