reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Uwaga!

    Wysyłając wczoraj informację o programie dla mam nie miałam pojęcia, że w ciągu kilku godzin utworzy się grupa. Jeśli chciałaś dołączyć, ale nie zdążyłaś - napisz do mnie. Wpiszę cię na listę rezerwową. Pozdrawiam Anna Ślusarczyk
reklama

Ciąża w młodym wieku

Dołączył(a)
18 Lipiec 2019
Postów
5
Rozwiązania
0
Mam 15 lat i całkiem niedawno dowiedziałam się że jestem w ciąży - 6 tydzień. Jeszcze nie wiem czy sobie poradzę dlatego chciałbym prosić o rady ❤
 
reklama

Milmo

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Kwiecień 2019
Postów
872
Rozwiązania
0
Święta racja.
Ale zle byśmy się młodszej koleżance przysłużyły, gdybyśmy wszystkie stwierdziły, ze od tej pory wszystko bedzie dobrze. Oby było, nikt inaczej nie życzy. Ale jeśli nie jest to tez jest to normalne i należy to zaakceptować.
Wiesz, dla jednych jakieś ciążowe dolegliwości bólowe na przykład są trudne do zniesienia i tak było dla mnie. A są osoby o większej odporności, dla których to wszystko co dla mnie jest koszmarne będzie całkiem znośne. Myślę, że dla mnie na przykład kolki dziecka też będą ciężkim czasem, a znam osoby, których dzieci miały kolki a one spokojnie to zniosły. Także moim zdaniem, wszystko zależy od nas samych i tego jak my do tego podejdziemy i jakie po prostu jesteśmy. :) Jasne, że warto wiedzieć co może się dziać i zgadzam się z tym, że nie powinien być wszędzie taki lukrowany obraz ciąży. Mi wszyscy mówili, że ciąża to taki piękny okres, a kiedy miałam takie stany, że leżałam i wyłam bez powodu przez kilka tygodni, to myślałam, że tylko że mną jest coś ze mną nie tak. Dopiero położna mi powiedziała, że to jest bardzo częste. Warto wiedzieć, ale nie ma się co nastawiać :)
 

Jaasna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Lipiec 2018
Postów
1 251
Rozwiązania
0
Wg mnie temat ciąży w tak młodym wieku jest trudnym tematem, gdzie w ocenie górę bierze racjonalna strona sytuacji.
Czytając pytanie dziewczyny z emotką serca doszłam do wniosku, że nie jest przerażona czy zagubiona, a raczej szczęśliwa z tego powodu (bym się nie zdziwiła, gdyby napisała, że ciąża planowana) i oczekuje porad, co do wychowania dziecka, karmienia, pielęgnacji itp. No i chyba tak jest skoro napisała, że rodzice zostali rodzicami też w takim wieku, więc prawnie ta rodzina pewnie ma wszystko obcykane ;)
Tu i tak kobiety dojrzałe mają dużo taktu, środowisko nastolatków jest dużo bardziej krytyczne i prześmiewcze.
 
Do góry