reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w młodym wieku

Dołączył(a)
11 Luty 2015
Postów
1
Witam, mam 18 lat. Niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży i nie umiem sobie z tym poradzić. Jestem w 2 klasie liceum, bo już raz zawaliłam rok przez problemy w domu. Za rok matura, a tu dodatkowy obowiązek. Nie wiem jak sobie poradzić, co dalej.. Był może ktoś w podobnej sytuacji?
 
reklama
A mozesz liczyć na pomoc rodziców? Jak tak to glowa do góry poradzisz sobie oczywiście łatwo nie bedzie ale samozaparcie i dasz rade. Zdasz maturę pójdziesz na studia a melenstwo bedzie dawało Ci jeszcze więcej siły by o to walczyc:-)
 
Znałam dziewczynę w podobnej sytuacji i dała radę :) Także głowa do góry ! Ona miała zajęcia indywidualne. Też z pewnością możesz się o nie postarać. Będziesz miała więcej czasu na naukę w domu i odpoczynek. Który jest ważny w ciąży. Zresztą nie można nosić ciężkich rzeczy, a na każdy przedmiot trzeba mieć spory zapas makulatury na lekcję..
Ucz się póki dzieciątka nie ma jeszcze na świecie, wykorzystaj czas jak tylko się da.
Jak się chce to się da wszystko ! :)
 
Ja zaszlam w ciaze majac 17 lat skomczylam 2 klase technikum i mialam od wrzesnia isc do 3 .....zrezygnowalam ze swojej szkoly zrobilam srednie wyksztalcenie eksternistycznie w maju 2001 r mialam zdawac mature ale corka urodzila sie w kwietniu z problemami zdrowotnymi wiec nie mialam glowy do nauki wiec podeszlam do matury w terminie styczniowym. Potem poszlam na studia filologia angielska i zrobilam licencjata takze wszystko zalezy od ciebie i twoich checi. Oczywiscie pomoc rodzicow i mojego meza byly nieocenione ale gdybym nie chciala sie uczyc nikt by nie byl w stanie mnie zmusic. Teraz moja corka ma 14 lat jestem mloda mama nadajaca na tych samych falach co ona mamy swietny kontakt takze sa i plusy wczesnego macierzynstwa.
Powodzenia
 
Jeśli masz wsparcie w rodzicach,dziadkach starszym(usamodzielnionym)rodzeństwie to nie martw się,na pewno sobie poradzisz.Na początku zawsze jest strach przed nieznanym.Ja sama zaszłam w ciążę w wieku 16 lat(wiem mega młodo),a rodziłam mając 17.Miałam wsparcie jedynie w mamie,ale dzisiaj jestem szczęśliwą mamą 7-letniego łobuza,choć sama na początku byłam wystraszona...
 
Napewno potrzebne bedzie ci wsparcie. Piszess ze zawalilas rok przez problemu w domu, wiec podejrzewam ze wsparcia tez nie masz. Wazne jest zeby bylo wsparcie w przyszlym tatusiu. Ja urodzilam w wieku lat 16. Mimo tego w 100% sami utrzymywalismi dziecko od samego poczatku, A. jest duzo starszy bo 8 lat. Teraz juz 8msc jestem mezatka, mama 2.5letnia core, oczywiscie nadal jestem z tata Nikoli, mieszkamy sami. Jest dobrze. Za rok planujemy rodzenstwo dla cory.
 
Do góry