reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w okres

Dołączył(a)
19 Wrzesień 2020
Postów
2
Witam, uprawiałam seks z partnerem bez zabezpieczenia w 2 dniu okresu, partner we mnie skończył, moj okres trwał jeszcze jeden dzień i nagle się skończył, minęło 6 dni jak na razie test wychodzi negatywny, dodam ze moj cykl trwał krócej niż zwykle (23 dni) zwykle trwa 28, czy jest ryzyko ciąży? Kiedy mogę zrobić test apteczny i badanie z krwi żeby mieć pewność?
[GROUP=][/GROUP]
 
reklama
Rozwiązanie
TEORETYCZNIE nie ma szans na ciążę, ale wszystkie wiemy, jak jest - jak się ciąży nie chce, to się zajdzie nawet w najbardziej nieprawdopodobnym momencie.

Przy cyklach skróconych o 5 dni 2 dzień cyklu może być tak płodny jak 7 u kobiety mającej 28 dniowe cykle.
Więc teoretycznie szanse są jak najbardziej.
Witam, uprawiałam seks z partnerem bez zabezpieczenia w 2 dniu okresu, partner we mnie skończył, moj okres trwał jeszcze jeden dzień i nagle się skończył, minęło 6 dni jak na razie test wychodzi negatywny, dodam ze moj cykl trwał krócej niż zwykle (23 dni) zwykle trwa 28, czy jest ryzyko ciąży? Kiedy mogę zrobić test apteczny i badanie z krwi żeby mieć pewność?
[GROUP=][/GROUP]
W 2 dniu cyklu raczej marne szanse na ciążę. Zrób test w przewidywanym dniu miesiączki dla własnego spokoju.
 
Rozumiem że kochalas się 2 dnia okresu i 6 dni później zrobiłaś test ciążowy? Nawet przy wspolzyciu w dniu owulacji 6 dni po tym test ciążowy nic nie pokaże. Ryzyko ciąży przy wspolzyciu 2 dnia cyklu jest ekstremalnie mało prawdopodobne. Poczekaj do terminu okresu i wtedy zrób test.
 
Zważając na to że miałaś krótki cykl nawet bardzo to pewnie bardzo wcześnie miałaś też owulacje. Szanse raczej marne Ale plemniki mogą przeżyć nawet do 5 dni. Test zrób w terminie @
 
reklama
reklama
TEORETYCZNIE nie ma szans na ciążę, ale wszystkie wiemy, jak jest - jak się ciąży nie chce, to się zajdzie nawet w najbardziej nieprawdopodobnym momencie.
Robienie testu 6 dni po współżyciu mija się z celem, nie ma szans, żeby wyszło na nim cokolwiek, nawet gdyby ciąża była.
Wstrzymaj się do terminu miesiączki i wtedy testuj.
 
Do góry