reklama

ciąża w pierwszym miesiącu umowy o pracę

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Bafinka, 17 Grudzień 2013.

1. Bafinka

Bafinka Fanka BB :)

Witam pracuje w firmie od marca na umowę zlecenia od października jestem na okresie próbnym a od 1.01.2014 mam rozpocząć pracę na umowę na czas określony do końca 2018 roku umowę tą podpisałam 14.12.13 roku ponieważ jest to praca w sklepie gdzie trzeba nosić kartony chodzić po drabinie w weekendy pracować po 12 godz niedługo chciałabym iść na l4 bo boję sie o dziecko(jestem w 7tc). Moje pyt brzmi czy muszę mieć jakiś okres przepracowany zeby iść na tego typu l4 czy mogą mnie zwolnić bo podpisałam umowę będąc w ciąży i zataiłam to??

2. k4s13k

k4s13k Fanka BB :)

prawnikiem nie jestem ale z tego co wiem muszą Cie zatrudnić przynajmniej do porodu, jesteś chroniona przez prawo pracy. Możesz mieć natomiast problemy z zusem jak ja przy wypłacie chorobowego i macierzyńskiego.

3. reklama
  4. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

1. Nie bardzo rozumiem jaki jest Pani status teraz. Pisze Pani, ze jest Pani od października "na okresie próbnym" oraz, ze pracuje Pani na zlecenie. To się wyklucza.2. Nie musi Pani informować pracodawcy o ciąży.3. Co do L4 - muszęznać odpowiedź na pytanie nr 1 oraz to, czy wykonujac zlecenie opłacała Pani ubezpieczenie chorobowe.

5. Bafinka

od marca do października pracowałam na umowę zlecenie od października do końca grudnia na umowę próbną i od nowego roku na umowę o pracę do końca roku 2018.

6. Bafinka

czy mógły ktoś kompetentny rozwiać moje obawy:( czy grozi mi zwolnienie jeśli w styczniu zaniosę l4 z powodu ciąży???

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Pracodawca nie może, co do zasady, wypowiedzieć umowy pracownicy w ciąży.

8. Bafinka

dziękuje za odpowiedź

Poleć forum