reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża w pierwszym miesiącu umowy o pracę

Bafinka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Czerwiec 2010
Postów
5 187
Miasto
Płock, Poland, Poland
Witam pracuje w firmie od marca na umowę zlecenia od października jestem na okresie próbnym a od 1.01.2014 mam rozpocząć pracę na umowę na czas określony do końca 2018 roku umowę tą podpisałam 14.12.13 roku ponieważ jest to praca w sklepie gdzie trzeba nosić kartony chodzić po drabinie w weekendy pracować po 12 godz niedługo chciałabym iść na l4 bo boję sie o dziecko(jestem w 7tc). Moje pyt brzmi czy muszę mieć jakiś okres przepracowany zeby iść na tego typu l4 czy mogą mnie zwolnić bo podpisałam umowę będąc w ciąży i zataiłam to??
 
reklama
prawnikiem nie jestem ale z tego co wiem muszą Cie zatrudnić przynajmniej do porodu, jesteś chroniona przez prawo pracy. Możesz mieć natomiast problemy z zusem jak ja przy wypłacie chorobowego i macierzyńskiego.
 
Witam pracuje w firmie od marca na umowę zlecenia od października jestem na okresie próbnym a od 1.01.2014 mam rozpocząć pracę na umowę na czas określony do końca 2018 roku umowę tą podpisałam 14.12.13 roku ponieważ jest to praca w sklepie gdzie trzeba nosić kartony chodzić po drabinie w weekendy pracować po 12 godz niedługo chciałabym iść na l4 bo boję sie o dziecko(jestem w 7tc). Moje pyt brzmi czy muszę mieć jakiś okres przepracowany zeby iść na tego typu l4 czy mogą mnie zwolnić bo podpisałam umowę będąc w ciąży i zataiłam to??
1. Nie bardzo rozumiem jaki jest Pani status teraz. Pisze Pani, ze jest Pani od października "na okresie próbnym" oraz, ze pracuje Pani na zlecenie. To się wyklucza.2. Nie musi Pani informować pracodawcy o ciąży.3. Co do L4 - muszęznać odpowiedź na pytanie nr 1 oraz to, czy wykonujac zlecenie opłacała Pani ubezpieczenie chorobowe.
 
reklama
Do góry