reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w UK

  • Starter tematu guest-1666585370
  • Rozpoczęty
G

guest-1666585370

Gość
Cześć i czołem ;) Stworzyłam ten wątek ponieważ staramy się z mężem o pierwsze dziecko. Nie wiem czy źle szukałam, ale nie znalazłam nic na temat ciąży w Wielkiej Brytanii.. mógł by ktoś wyjaśnić jak to wygląda? Na przykład wszystko ładnie pięknie, udało się zajść w ciążę, przypuśćmy 4/5tydzień... co dalej? Z tego co mi wiadomo nic się tutaj nie robi do 12tyg... trochę tego nie pojmuje... może jakaś dobra dusza wytłumaczyła by mi to. Przez koronawirusa z pewnością jest to wszystko jeszcze bardziej utrudnione. Czy można betę zrobić gdziekolwiek? Byłabym wdzięczna za wszystkie odpowiedzi ;) miłego dnia laski🥰
 
reklama
Możesz iść do położnej przed 12 tygodniem i założyć sobie kartę ciazy. Tam cie obwaza, wypytają o wszystko i umówią pierwsze usg jakos tak w okolicach 12 tygodnia.
Jak coś się wcześniej dzieje, co cie niepokoi to możesz iść do szpitala na early pregnancy unit. Tam wykonają odpowiednie badania.
Bete podobno tylko prywatnie ale ja nie robiłam. Mnie wystarcza testy.
W UK myślą nt ciazy inaczej. Jak ciąża jest zdrowa to sama się obroni. Nie podtrzymuje się, nie karmi kobiety lekami niczym groszkami. Podtrzymywanie to żadna inwestycja. Koszty spore a zysk niepewny. Tak wiec w państwowych placówkach podtrzymywania od dnia pierwszego nie ma.
Jak jest w prywatnych to nie wiem.
Nie wiem co jeszcze chcesz wiedzieć...?
 
Możesz iść do położnej przed 12 tygodniem i założyć sobie kartę ciazy. Tam cie obwaza, wypytają o wszystko i umówią pierwsze usg jakos tak w okolicach 12 tygodnia.
Jak coś się wcześniej dzieje, co cie niepokoi to możesz iść do szpitala na early pregnancy unit. Tam wykonają odpowiednie badania.
Bete podobno tylko prywatnie ale ja nie robiłam. Mnie wystarcza testy.
W UK myślą nt ciazy inaczej. Jak ciąża jest zdrowa to sama się obroni. Nie podtrzymuje się, nie karmi kobiety lekami niczym groszkami. Podtrzymywanie to żadna inwestycja. Koszty spore a zysk niepewny. Tak wiec w państwowych placówkach podtrzymywania od dnia pierwszego nie ma.
Jak jest w prywatnych to nie wiem.
Nie wiem co jeszcze chcesz wiedzieć...?
Dziękuję za wyjaśnienie ;) trochę mnie stresuje to podejście do ciąży w tym kraju... jak będę miała jakieś pytania czy wątpliwości to się odezwę. Dziękuję
 
Spoko.
Nie ma potrzeby się stresować. Inny sposób prowadzenia ciazy nie oznacza, ze jest on gorszy.
Po prostu, ciąża nie jest w UK traktowana jak choroba. Tylko tyle i aż tyle.
 
Do góry