reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w uk

Mini12

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Październik 2017
Postów
43
Hej. Mam problem. To moja pierwsza ciąża w uk a dokładnie w Irlandii północnej i czytałam już dużo na ten temat ale jedno nie daje mi spokoju. Pierwsza wizytę u położnej mam na 18 grudnia i to będzie 14 tydzień. Obecnie jestem w 8. A usg mam mieć dopiero w styczniu gdzie to będzie około 20 tygodnia. I to pierwsze usg. Wszędzie czytam że powinno być między 11 a 14 a tu dopiero w 5 miesiącu? Mówiłam to mojej doktor a ona że tak ma być i już. Nie wiem co robić dla nich wszystko jest normalne a ja mam bóle brzucha uplawy . Nie wiem co robić i czy to jest wszystko normalne.
 
reklama
Rozwiązanie
Super dziekuje :) a ty w razie pytan to pisz śmiało, tez wyladowalam w klinice wczesnej ciazy w 8 tygidniu ciąży
U mnie to problem tkwi w tym ze mam okropne bole podbrzusza od 5 tygodnia, takie skurcze macicy jak podczas pierwszego dni miesiaczki po jakims czasie były nawet bardziej bolesne i trwaja do tej pory, takze cały czas się denerwuje bo nie wiem jak to sie skonczy, miałam usg wtedy jeszcze nie bylo zbytnio nic widac, ale za to beta prawidlowo przyrastała, nastepne usg mam w środę, czy Ty też moze miałaś takie bóle lub znasz kogoś kto miał a pomimo to ciąża dobrze sie rozwijała?
Często słyszę że dziewczyny zlatuja do Polski na czas ciąży i tam to jest makabra.
Ja bym nie mogła tam ciąży prowadzić
USG ma być od początku co miesiąc jak sytuacja tego wymaga to co 2 ja tak miała.
Pod koniec co dwa tyg/tydzień bo trzeba monitorować stan łożyska i przepływy.
U nas oprócz normalnych usg na kazdej wizycie co 3 tyg robią między 11 a 14 tyg usg genetyczne w 20 polowkowe i po 30 tyg usg 3 trymestru.
Całego dzidziusia przeswietlaja z góry na dół pod kątem wad genetycznych i wrodzonych
Bardzo ważne.
Nie rozumiem jak można za całą ciążę zrobić 3 usg a ciążę prowadzić dopiero od 12 tyg...
Przecież od usg często zależy życie i zdrowie dziecka
U nas opieka w ciąży jest naprawdę dobra nie masz możliwości iść do polskiego lekarza prywatnie?
 
Jakie masz uplawy? Bóle brzucha jak na okres jeśli nic innego się nie dzieje (niestety to może stwierdzic tylko lekarz ) i jeśli nie ma plamienia to są ok macica rośnie:)
Uplawy białe też są ok bo macica wydziela dużo śluzu żeby chronić drogi rodne przed infekcjami.
 
Nie mieszkam w UK, ale badanie w 5. miesiącu to zdecydowanie za późno. Jeśli możesz, zmień lekarza albo spróbuj się umówić prywatnie. Najlepiej byłoby mieć badania w okolicach 10. tygodnia, bo lekarz może już wykonać badania prenatalne. Jeśli będziesz rozważać powrót do Polski to takie zaświadczenie też będzie Ci potrzebne.
 
Nie mieszkam w UK, ale badanie w 5. miesiącu to zdecydowanie za późno. Jeśli możesz, zmień lekarza albo spróbuj się umówić prywatnie. Najlepiej byłoby mieć badania w okolicach 10. tygodnia, bo lekarz może już wykonać badania prenatalne. Jeśli będziesz rozważać powrót do Polski to takie zaświadczenie też będzie Ci potrzebne.
U nas pierwsza wizyta jest najczęściej w 6 tyg niektórzy wcześniej idą
5 miesiąc masakra:(
 
Jakie masz uplawy? Bóle brzucha jak na okres jeśli nic innego się nie dzieje (niestety to może stwierdzic tylko lekarz ) i jeśli nie ma plamienia to są ok macica rośnie:)
Uplawy białe też są ok bo macica wydziela dużo śluzu żeby chronić drogi rodne przed infekcjami.
Uplawy mam brązowe lub różowe. Zależy. Trwają 1 dzień ale te które mam teraz trwają już dłużej.
 
Uplawy mam brązowe lub różowe. Zależy. Trwają 1 dzień ale te które mam teraz trwają już dłużej.
Oj nie takie trzeba sprawdzić kochana
Każde plamienia trzeba sprawdzić.
Być może jest ok a być. Może potrzebujesz progesteronu dopóki nie wykształci się łożysko żeby nie Daj Boże nie skończyło się zle
I wazne też żeby żywej krwi nie było
 
Często słyszę że dziewczyny zlatuja do Polski na czas ciąży i tam to jest makabra.
Ja bym nie mogła tam ciąży prowadzić
USG ma być od początku co miesiąc jak sytuacja tego wymaga to co 2 ja tak miała.
Pod koniec co dwa tyg/tydzień bo trzeba monitorować stan łożyska i przepływy.
U nas oprócz normalnych usg na kazdej wizycie co 3 tyg robią między 11 a 14 tyg usg genetyczne w 20 polowkowe i po 30 tyg usg 3 trymestru.
Całego dzidziusia przeswietlaja z góry na dół pod kątem wad genetycznych i wrodzonych
Bardzo ważne.
Nie rozumiem jak można za całą ciążę zrobić 3 usg a ciążę prowadzić dopiero od 12 tyg...
Przecież od usg często zależy życie i zdrowie dziecka
U nas opieka w ciąży jest naprawdę dobra nie masz możliwości iść do polskiego lekarza prywatnie?
Tak ja to wszystko wiem dlatego to jest dla mnie po prostu chore. Tylko właśnie nie mam jak zjechać do Polski. 5 letnia córka chodzi tu do szkoły nie mam takiej możliwości. A co do polskiego lekarza znalazłam tylko jednego który przyjmuje w GP i wszystkie badania robi tak samo jak każdy inny lekarz tutaj. Nie wiem co robić
 
reklama
Oj takie trzeba sprawdzić kochana
Każde plamienia trzeba sprawdzić.
Być może jest ok a być. Może potrzebujesz progesteronu dopóki nie wykształci się łożysko żeby nie Daj Boże nie skończyło się zle
Byłam w szpitalu. Lekarz tylko dotknął mi brzuch. Zrobił badanie moczu i to wszystko. Powiedział że tak może być. Żadnych leków i pomocy. Tylko cocodamol jak by mnie bardzo brzuch bolał
 
reklama
Tak ja to wszystko wiem dlatego to jest dla mnie po prostu chore. Tylko właśnie nie mam jak zjechać do Polski. 5 letnia córka chodzi tu do szkoły nie mam takiej możliwości. A co do polskiego lekarza znalazłam tylko jednego który przyjmuje w GP i wszystkie badania robi tak samo jak każdy inny lekarz tutaj. Nie wiem co robić
Moja koleżanka prowadziła tam ciążę też nie wyobrażala sobie prowadzić ciazy ma tamtych warunkach znalazła lekarza PL który robił jej co wizytę usg
 
Do góry