reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w uk

Mini12

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Październik 2017
Postów
43
Hej. Mam problem. To moja pierwsza ciąża w uk a dokładnie w Irlandii północnej i czytałam już dużo na ten temat ale jedno nie daje mi spokoju. Pierwsza wizytę u położnej mam na 18 grudnia i to będzie 14 tydzień. Obecnie jestem w 8. A usg mam mieć dopiero w styczniu gdzie to będzie około 20 tygodnia. I to pierwsze usg. Wszędzie czytam że powinno być między 11 a 14 a tu dopiero w 5 miesiącu? Mówiłam to mojej doktor a ona że tak ma być i już. Nie wiem co robić dla nich wszystko jest normalne a ja mam bóle brzucha uplawy . Nie wiem co robić i czy to jest wszystko normalne.
 
reklama
Rozwiązanie
Super dziekuje :) a ty w razie pytan to pisz śmiało, tez wyladowalam w klinice wczesnej ciazy w 8 tygidniu ciąży
U mnie to problem tkwi w tym ze mam okropne bole podbrzusza od 5 tygodnia, takie skurcze macicy jak podczas pierwszego dni miesiaczki po jakims czasie były nawet bardziej bolesne i trwaja do tej pory, takze cały czas się denerwuje bo nie wiem jak to sie skonczy, miałam usg wtedy jeszcze nie bylo zbytnio nic widac, ale za to beta prawidlowo przyrastała, nastepne usg mam w środę, czy Ty też moze miałaś takie bóle lub znasz kogoś kto miał a pomimo to ciąża dobrze sie rozwijała?
Byłoby dobrze, gdyby któraś mama poleciła dobrego lekarza tam u Ciebie na miejscu, a jak się nie znajdzie to spróbuj znaleźć jakieś tanie loty, nawet na 2 dni.
 
reklama
A masz mozliwosc przyjazdu do Londynu na weekend? Mam namiary na bardzo dobrego polskiego ginekologa w Londynie, przyjmuje w soboty i niedziele rownież, daje recepty na progesteron.
A moze w Polsce ktos miałby mozliwosc załatwić ci luteinę lub duphaston? Popytaj tez na wątkach ciezarowek, czasem komuś cos zostanie i potrafi poratować w sytuacji ( ja tak zrobiłam kiedys, bo mi duzo zostało i szkoda było zmarnować, wiec wysłałam innej dziewczynie).

A ta klinika juz nie istnieje POLMED FAMILY CLINICS LTD 102 Parnell Street, Dublin, Ireland, Galway, 1 Ruxton Court 1?
 
Ja również mieszkam w Irlandi Północnej. Pierwszy scan na NHS miałam w 12 tc. Powiedzieli mi, że na całą ciążę będzie ich tylko 2 a było aż 5, więc byłam zadowolona.
Nie byłam w stanie czekać tak długo na pierwsze USG i pojechalam do polskiej kliniki do Dublina. Tam jest sporo takich klinik. Myślę, że wyjdzie Ci taniej niż lot do Polski a podejście takie jak w PL. Dostalam też Dupohaston na wszelki wypadek, całe szczęście się nie przydał.
W Belfaście przyjmuje Agnieszka Zawislak, ale ona jest droga. Taniej mi wyszło jechać do Dublina. W NI nie ma żadnego innego polskiego gina.
Mają tu coś takiego jak Early Pregnancy Clinic w niektórych szpitalach, na pewno jest w Belfaście. Zajmują się ciążami chyba do 15tc. Jeżeli masz plamienia to mogłabyś tam pójść, może zrobią Ci scan, ale nie wiem jaka tam jest opieka, całe szczęście nie musiałam korzystać.
Jak zaszlam w ciążę i czytałam polskie fora to krew mi się gotowała, bo bardzo zazdrościlam dziewczynom opieki w Polsce. Z czasem zaakceptowałam to jak jest tu a szczerze mówiąc nie jest tak źle (oprócz ich podejścia do selekcji naturalnej na początku ciąży). Moja ciąża była bezproblemowa i mam zdrową córeczkę. Za to porod tutaj o niebo lepszy niż w PL. Coś za coś ;)
Jeżeli masz jakieś pytania to chętnie pomogę :)
 
Ostatnia edycja:
Niestety w UK są tylko 3 skany tzw.nasze USG chyba że są ku temu podstawy.Ciaża do 12tygodnia to dla nich nie ciąża nie podtrzymują jej .Wszelkie dolegliwości powinnas zglosić do położnej .Polki przylatuja do Pl .Jak możliwość jak najszybciej znajdź Polskiego ginekologa!Powodzenia oby wszystko bylo u was wporzadku
 
Ostatnia edycja:
Narazie załatwiła mi siostra w Polsce luteine. Zobaczymy. O tej dr Zawiślak już się dowiadywalam i ceny na prawdę wysokie a znowu co do Dublina nie mam możliwości się tam dostać. Już 10 tydzień a mi wezwanie na usg nadal nie przyszło. Boję się że jednak będzie w 16 tygodniu tak jak mówili. Zobaczymy. Narazie mogę tylko czekać
 
Ja również mieszkam w Irlandi Północnej. Pierwszy scan na NHS miałam w 12 tc. Powiedzieli mi, że na całą ciążę będzie ich tylko 2 a było aż 5, więc byłam zadowolona.
Nie byłam w stanie czekać tak długo na pierwsze USG i pojechalam do polskiej kliniki do Dublina. Tam jest sporo takich klinik. Myślę, że wyjdzie Ci taniej niż lot do Polski a podejście takie jak w PL. Dostalam też Dupohaston na wszelki wypadek, całe szczęście się nie przydał.
W Belfaście przyjmuje Agnieszka Zawislak, ale ona jest droga. Taniej mi wyszło jechać do Dublina. W NI nie ma żadnego innego polskiego gina.
Mają tu coś takiego jak Early Pregnancy Clinic w niektórych szpitalach, na pewno jest w Belfaście. Zajmują się ciążami chyba do 15tc. Jeżeli masz plamienia to mogłabyś tam pójść, może zrobią Ci scan, ale nie wiem jaka tam jest opieka, całe szczęście nie musiałam korzystać.
Jak zaszlam w ciążę i czytałam polskie fora to krew mi się gotowała, bo bardzo zazdrościlam dziewczynom opieki w Polsce. Z czasem zaakceptowałam to jak jest tu a szczerze mówiąc nie jest tak źle (oprócz ich podejścia do selekcji naturalnej na początku ciąży). Moja ciąża była bezproblemowa i mam zdrową córeczkę. Za to porod tutaj o niebo lepszy niż w PL. Coś za coś ;)
Jeżeli masz jakieś pytania to chętnie pomogę :)
Hej wiem ze juz ponad 2 lata minęły od Twojego wpisu, ale mam pytanie czy wiesz ile dokladnie bierze Polska ginekolog w Belfascie?
 
W UK tak, jest, ciąże prowadzi położna, badania i wizyty są ograniczone do minimum. Ja bym się nigdy nie zdecydowała na prowadzenie tam ciąży, albo robiła wszystko jak należy prywatnie.
 
Hej widzialam, ze szukaz polskiej ginekolog belfascie... daj znac jesli bedziesz cos wiedziala tez chętnie sie cokolwiek dowiem :)
Hey, niestety nie dowiedziałam się niczego, jedyne co to znalazlam nr tel do polskiej ginekolog, ale nie dzwoniłam bo tu dziewczyny pisały że jest bardzo droga na szczęście przyjęli mnie do kliniki wczesnej ciąży i tam jestem pod stałą opieką, może też spróbuj sie skontaktować z taką klinika w twoim rejonie
 
reklama
Hey, niestety nie dowiedziałam się niczego, jedyne co to znalazlam nr tel do polskiej ginekolog, ale nie dzwoniłam bo tu dziewczyny pisały że jest bardzo droga na szczęście przyjęli mnie do kliniki wczesnej ciąży i tam jestem pod stałą opieką, może też spróbuj sie skontaktować z taką klinika w twoim rejonie
Wiesz co ja to jestem juz po badaniach połówkowych i na dzien dzisiajeszy jest wszytsko ok, a z ginekolog chętnie bym sie spotkała zeby mnie znadala, bo jak wiadomo tutaj tego nie robia do porodu 🙈 a ty w ktorym tygodniu ciazy jestes ?
 
Do góry