reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w wieku 19 Lat.

Przede wszystkim porozmawiajcie z rodzicami. Mowie to jako dojrzala matka dwoch doroslych synow .
Uwierz mi, potrafia spojrzec na swiat z troche innej perspektywy i pomoc znalezc rozwiazanie.
Ze na poczatku beda rozczarowani i zawiedzeni, ze zamiast na studia, "zakopiesz sie w pieluchach" ? Coz, to naturalne, kazdy rodzic marzy o wspanialej przyszlosci dla swojego dziecka, nieplanowana ciaza zaraz po maturze raczej w takich planach nie widnieje ;) - aczkolwiek nie znaczy to, ze nie beda cie wspierac i pomagac. Oni troche lepiej znaja zycie, niz Wy, na pewno wspolnie wypracujecie jakies rozwiazanie, ktore bedzie optymalne. Zaufaj rodzicom- oni naprawde chca dla Was tylko samego dobrego, na pewno pomoga znalezc najlepsze wyjscie :) .
 
reklama
Pamiętaj, że ciąża niczego nie kończy a wszystko zaczyna. Najważniejsze, że masz wsparcie w chłopaku, a reszta na pewno się ułoży i stworzycie piękną rodzinę.
Mojego pierwszego syna urodziłam na studiach, miał 3 miesiące gdy zdawałam sesję. Wszystko ukończyłam w terminie i niemowlak mi w tym nie przeszkodził.
Najważniejsze, żebyście powiedzieli rodzicom, bo w nich będziecie mieć największe wsparcie,a i Ty odetchniesz gdy będziesz mieć to za sobą.
 
Zalezy jacy rodzice. Mnie moi wykopali z domu jak ledwo 18 lat skonczylam, bo już na tym etapie skonczylo sie ich pseudowychowywanie. Dlatego ja nigdy nie będę takim rodzicem. Pomoge ile moge moim dzieciom. Jak masz spoko i wyrozumialych rodzicow to lepiej powiedz jak najszybciej, bo potem moze byc wiecej nerwow ze nie powiedzialas, albo ze np dowiedzieli się od osob trzecich
 
Zalezy jacy rodzice. Mnie moi wykopali z domu jak ledwo 18 lat skonczylam, bo już na tym etapie skonczylo sie ich pseudowychowywanie. Dlatego ja nigdy nie będę takim rodzicem. Pomoge ile moge moim dzieciom. Jak masz spoko i wyrozumialych rodzicow to lepiej powiedz jak najszybciej, bo potem moze byc wiecej nerwow ze nie powiedzialas, albo ze np dowiedzieli się od osob trzecich
Dokładnie, zależy jacy rodzice!? Gdyby ślepo moja siostra ojcu ufała to dziecka nie byłoby na świecie :( Mimo wszystko wierze, że koleżance wszystko dobrze się ułoży i Tego życzę :)
 
Mieszkam w UK, pracowałam fizycznie, również w ciąży. Powiem tak, wyślij chłopaka, ale sama lepiej sobie odpuść... Chyba, że naprawdę świetnie się czujesz i nie masz innego wyjścia.
I co z opieką lekarską? Kilka miesięcy bez wizyt? O jakim kraju myślicie?

Ja powiedziałabym rodzicom jak najszybciej. Zaraz po maturach, żebyś teraz się jeszcze skupiła na nauce, a nie na ewentualnych awanturach. Miej to z głowy, przynajmniej będziesz wiedziała, na czym stoisz.
Mieszkam w UK, pracowałam fizycznie, również w ciąży. Powiem tak, wyślij chłopaka, ale sama lepiej sobie odpuść... Chyba, że naprawdę świetnie się czujesz i nie masz innego wyjścia.
I co z opieką lekarską? Kilka miesięcy bez wizyt? O jakim kraju myślicie?

Ja powiedziałabym rodzicom jak najszybciej. Zaraz po maturach, żebyś teraz się jeszcze skupiła na nauce, a nie na ewentualnych awanturach. Miej to z głowy, przynajmniej będziesz wiedziała, na czym stoisz.

19 maja wylatuje do Anglii do brata prace mam zapewniona. Mam tam również 2 ciocie które urodziły tam dzieci wiec na pewno pomogą. Czas powiedzieć o tym najbliższym
 
Jeśli macie tam na miejscu kogoś z rodziny, kto rzeczywiście będzie Wam w stanie pomóc po porodzie to super. Jestem zdania, że rodzice powinni mieszkać razem. Ojciec powinien być przy dziecku od samego początku, budować z nim więzi. Tobie też przyda się pomoc kiedy dziecko już się urodzi.
 
reklama
Do góry