reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w wieku 21 lat. Czy wstyd?

Masz o tyle szczęście że Twoja mama się pogodziła z tym. sama mam 21 lat i jestem w 21 tygodniu ciąży. Bardzo niestety uciążliwe i męczące psychicznie jest to że nie mam żadnego wsparcia od strony rodziców...
 
reklama
Hej Klaudia!
Ja mam 24 lata i moja mama absolutnie nie uważa że to wstyd, wręcz się cieszy z wnusia.
Twoja mama zamiast Cię dołować powinna Cię wspierać. Musicie jakoś się porozumieć, ponieważ dla dzidziusia babcia jest bardzo ważna. Myślę że wyprowadzka będzie dobrym pomysłem. Odseparuj ją od swojego życia jak najbardziej się da, może zacznie tęsknić... Powiedz jej, jeśli to możliwe, że skoro nie akceptuje swojego wnuka to trudno, będzie musiał się wychowywać bez babci, poza tym pamiętaj że w tym stanie nie możesz się denerwować. :no:
 
Nie masz się czego wstydzić! Jesteś teraz w najlepszym wieku na posiadanie dzieci! Ciesz sie tym oczekiwaniem i nie przejmuj się co mowią inni.Potrzebn Ci teraz spokój, więc wyprowadzka może byc dobrym pomysłem. Myślę, że jak maleństwo się urodzi, to Twoja mama też zmieni swoje nastawienie. Trzymam kciuki!:*
 
Wiek, w którym kobieta biologicznie rodzić to jest od około 15 roku życia... zatem nie jest to wstyd moim zdaniem. Nie przejmuj się opinią, przynajmniej później dziecko będzie miało młodą mamę :)
 
Też uważam że nie ma się co wstydzić, jeżeli jest to wpadka, trudno trzeba sobie jakoś z tym poradzić, ale sporo ludzi w takim wieku myśli już o założeniu rodziny... To normalne, a skoro kobiety tak zostały stworzone, że od pierwszej miesiączki mogą już zajść w ciążę, myślę że nie jest to przypadek :)
 
Wiele kobiet chciałoby być na Twoim miejscu!
Taka ocena mamy to kwestia środowiska, w jakim być może dorastała.
Naturalna kolej rzeczy.. narzeczeństwo, ślub, potem dziecko, być może zachwianie właśnie tego kontinuum - zawaliły jej porządek świata.
 
Też uważam że nie ma się co wstydzić, jeżeli jest to wpadka, trudno trzeba sobie jakoś z tym poradzić, ale sporo ludzi w takim wieku myśli już o założeniu rodziny... To normalne, a skoro kobiety tak zostały stworzone, że od pierwszej miesiączki mogą już zajść w ciążę, myślę że nie jest to przypadek :)

pierwsza miesiączka to pierwsza miesiączka. To nie czas na założenie rodziny.Ciekawe co byś powiedziała gdyby twoja 12 letnia córeczka która ma już miesiączkę przyszła do domu i powiedziała jestem w ciąży, Tak samo być powiedziała?.

Fakt jest taki 21 lat to nie koniec świata, a nawet śmiem powiedzieć że takie młode kobietki lepiej sobie radzą niż starsze. Dlaczego? Bo chcą pokazać innym że pomipo tak młodego wielku i "wpadki" dobrze sobie radzą i są dobymi mamami ;-)
 
reklama
To żaden wstyd, właśnie fajnie być młodą mama a 21 lat to wiek w sam raz ...Wiec trzymam kciuku dziewczyny za was :-)
 
Do góry