reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w wieku 21 lat. Czy wstyd?

Tam mówiąc z grubej rury, coś mi się wydaje, że Ty bardziej dorosłaś do bycia mamą niż Twoja mama do bycia babcią. Szkoda, bo powinna Cię teraz wspierać. Ciąża w Twoim wieku nie jest żadnym wstydem, więc nawet nie myśl w tych kategoriach. Dobrze, że masz jakiekolwiek wsparcie, bo bez tego byłoby Ci trudno. Dobrze też, że szukasz dodatkowego wsparcia w sieci, znajdziesz na pewno dziewczyny, które napiszą Ci kilka słów na poprawienie samopoczucia. Czego nie wiesz o ciąży, dopytuj. Trzymaj się, powodzenia.
 
reklama
Dlaczego ciąża w wieku 21 lat miałaby być wstydem? Szczerze mówiąc ja osobiście żałuję, że nie wpadłam w tym wieku teraz miałabym już odchowane dzieci i znowu cieszyłabym się młodością, a ja w wieku prawie 30 lat dopiero zaczynam bawić się w pieluchy, ale i tak jestem szczęśliwa, że mam dziecko ponieważ wiele moich koleżanek odkładało zajście w ciąże, a teraz mają wielkie problemy. Dlatego ja wychodzę z założenia że im wcześniej tym lepiej. I nigdy nie pomyślałabym że to wstyd, według mnie to świetny czas
 
Moim zdaniem to odpowiedni wiek dla przyszłych mamusiek:) Gorzej jak byś miała mniej niż 18 ale i takie ciąże się zdarzają.
 
Ja mam 19 i jestem w ciąży. Na początku rodzice nie bylli zachyceni, ale zaakceptowali to zwłaszcza, że lubią mojego faceta.
 
Jestem w Twoim wieku i choć jesteśmy młode, to na pewno nie za młode, żeby założyć rodzinę. W naszym społeczeństwie niestety obecne jest przekonanie, że to jednak za wcześnie, bo studia, bo kariera itd. Wszyscy zawsze się dziwią, że jestem w ciąży, ostatnio w poczekalni u lekarza mogłam wyczuć na sobie kilka ciekawskich spojrzeń - średnia wieku kobiet ciężarnych ok. 28-30 lat. Na szczęście mam duże wsparcie ze strony rodziny, chłopaka oraz jego rodziny, to właśnie reakcji obcych mam już powyżej uszu - nawet lekarze, którzy od razu zakładają, że musiała to być wpadka, choć tak wcale nie było :) .
 
również uważam, że żaden wstyd. Na pewno jest Ci cieżko, bez wsparcia mamy, chyba każda z nas tutaj miała w niej oparcie, mimo wsyztsko są doświadczone. Ale nie musisz się wstydzić! Jesteś młodą silną kobietą! Masz chłopaka, który się Toba zaopiekuje, jesteście dorośli i niech nikt Ci nie wmówi, że jest inaczej.
 
reklama
Jestes w idealnym wieku :) Zaszłam dopiero mając 26 lat ,a teraz bedzie ciezko urodzić trójkę .Zazdroszcze dziewczynom które zachodzą wlasnie ok 20 roku .W czasie gdy wychowujesz dziecko tak naprawde dopiero zdajesz sobie sprawy czego w życiu chcesz .Zaszlam w ciąży teraz,kiedy zaczęłam spełniać swoje marzenia i narazie musza zostać zawieszone dopóki Bobas nie bedzie miał kilka lat .A kiedy zdaze urodzić 2i 3dziecko ?:) Jestes w idealnym wieku :) Nasze mamy rodziły mając naście lat i był to standard mając 18 lat:) Dodatkowo teraz dostaniesz wsparcie finansowe od Państwa co także ułatwi wychowywanie maluszka :)
 
Do góry