reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w wieku 21 lat. Czy wstyd?

reklama
Ja zaszlam w ciaze w wieku 20 lat, synka urodzilam majac 21. Teraz w drodze drugie malenstwo, ktore urodze majac 23 lata. Nigdy nie ma odpowiedniego momentu na dziecko, ja napewno nie zaluje :) i ty tez nie powinnas sie wstydzic!
 
Ja miałam 20 jak zaszłam :) Szczerze,dziecko w KAŻDYM WIEKU jest DAREM. Jak ktoś tego nie rozumie, a szczególnie inna matka, to smutne,ale nie dajmy się zwariować. Najważniejsza jesteś Ty i dzidzia i na tym się skup :)
 
Kobieta nigdy nie powinna śię wstydzić ciąży, dziecko to dar! Kiedyś ciąża w wieku 20 lat była czymś normalnym, teraz wszyscy gonią za karierami i dlatego w dzisiajszych czasach "czas na dziecko" jest po 30-stce...jak dla mnie bez sensu
 
Na pewno nie wstyd, tylko dużo zalezy, czy faktycznie ci to przekreśliło jakieś plany, ale jesteś dorosłą osobą, więc nie rozumiem Twojej mamy :(
 
Kurcze ja również nie rozumiem, przecież kiedyś to był najodpowiedniejszy wiek do zajścia w ciążę a co więcej dużo kobiet zachodziło w nią nawet szybciej. Teraz czas nieco się przestawił, mamy często inne priorytety i chcemy czegoś innego na samym początku ale wiele dziewczyn w tym wieku ma już swoje dzieciątko, opiekuje się lepiej niż starsze mamy, podchodzi inaczej do macierzyństwa i nie widzę tutaj żadnego powodu do wstydu, nawet jeżeli jest to/była wpadka. Ja urodziłam mając 21 lat i nikt nigdy mi nic takiego nie powiedział. Najważniejsze to móc zapewnić temu maleństwu odpowiednią opiekę, troskę i miłość a kogo obchodzi w jakim wieku.. :)
 
Myślę, że takie myślenie, ze dzieci to wstyd wychodzi z czasów komunizmu, kiedy uprawiać seks a w ogóle to już mieć dziecko to był wstyd, niezależnie od tego czy było się mężatką czy nie. Ludzie nie chcą mieć dzieci i patrzą na nie z egoistycznej perspektywy. Nie jakby zyskiwali coś cennego ale tracili swój czas i pieniądze, które wydają na siebie samych i własne przyjemności. Nie będę ukrywać, że zajście w ciążę z osobą niepoślubioną, nie jest dla mnie pozytywną rzeczą(dokładne tak samo patrzę na współżycie). Jednakże każde dziecko, które zostało poczęte jest bardzo cennym skarbem. Sama zaszłam w ciążę w wieku 18 lat więc wiem, ze czasem ludzie dziwnie patrzą, ale głowa do góry! Jeśli będziesz dumnie kroczyć i otwarcie cieszyć się ze spodziewanego maleństwa, to ludzie też będą inaczej na Ciebie patrzeć.

A dla niektórych babć wystarczy po prostu chwila czasu i uświadomienie sobie, że ma się wnuczka. Miłość babcina nie zna granic ;)
 
oby dziecko bylo zdrowe reszta sie nie liczy - to jest moje zdanie, a rodzice zaakceptuja nim sie obejrzysz a zobaczysz jak dzieciatko stanie sie oczkiem w glowie wszystkich. glowa do gory i mysl pozytywnie ;)
 
reklama
Kiedyś rodzenie w wieku 21 było czymś całkowicie normalnym, moja mama rodziła pierwsze dziecko w tym wieku, moja ciocia w wieku 20 lat, a siostra mojego dziadka w wieku 18. Teraz sie na to dziwnie patrzy, chyba przez to,ze sa coraz gorsze perspektywy na przyszłosc. Ciężko o dobrą prace, o mieszkanie, wiec ludzie sie dziwią jak w takich cieżkich czasach można sie pakowac w dziecko. Ja i mój mąż mieliśmy 20 lat, gdy urodził sie nasz synek. Na poczatku wiadomo finansowo kolorowo nie bylo, ale teraz po 5 latach dobrze sobie radzimy, mamy dobrze platne prace, a ja uwazam, ze nic mnie nie ominelo przez to,ze tak wczesnie urodzilam, moim sensem zycia nigdy nie byly imprezy tak jak u wiekszosci moich kolezanek.
 
Do góry