reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w wieku 21 lat. Czy wstyd?

reklama
Sama urodzilam planowane dziecko w wieku 21 l.I bardzo sie z tego ciesze mam teraz 7 l synka a w brzuchu corke.Gdybym zwlekala nie wiadomo jakby to wugladalo bo niestety wykryto u mnie endometerioze.

010igov35ye70zfx.png
 
Ja mam 21 lat jestem w 36 tygodniu ciazy i uwazam ze to nie jest zaden wstyd! Fakt ze ciąża nie byla planowana ale za to od razu pokochana <3 niektórzy tak uwazaja bo sami nie dorosli do roli rodzica i tyle :)

Napisane na FRD-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
To całkiem normalny wiek na ciążę! Choć osobiście wolałabym później - po zakończonych studiach, po przynajmniej kilku latach stażu pracy, ale przed 30. Nie widzę powodu do wstydu w ciąży w tym wieku, serio. Choć niestety może być Ci trudniej niż starszym mamom, bo sytuacja finansowa może być mało stabilna w tej sytuacji.
 
Jestem jak najbardziej "za" :D Ja wprawdzie dopiero w wieku 26 dojrzałam do tego, żeby z partnerem zacząć starać się o maleństwo, ale np. wiele moich koleżanek a także moja mama urodziły pierwsze dziecko w wieku ok 20 lat :)
 
Cześć, ciąża i dziecko to nie wstyd.
W wieku 21 miałam już dziecko jedno, w wieku 22 urodziłam drugie. Najwspanialszy dar Boga.
A dzieci mają młodą mame. I nie, nie braliśmy ślubu z powodu ciąży. Ślub brałam mając niespełna 20 lat.
 
moja mama zawsze mówiła że wstyd to kraść, a nie...ciąża nie powinna być nigdy powodem do wstydu, nawet jeśli maluszek jest nieplanowany, najważniejsze że będzie miał dobrą opiekę i będzie chciany :)
 
Przecież kiedyś to było całkiem naturalne, aby w tym wieku mieć dzieci. Teraz to się opóźnia z jakichś dziwnych powodów (praca, studia, samochód, mieszkanie itp) jakby to było ważniejsze od dzieciątka. Myślę, że teraz mając dziecko w młodym wieku trzeba wykazać się charakterem, aby znieść te wszystkie przykre docinki i uwagi.
 
reklama
Zgadzam się z użytkownikiem powyżej. Kiedyś było to naprawdę całkowicie naturalne i nikt się nawet nie zastanawiał, jak autorka tego tematu. Teraz niektóre kobiety z powodu kariery zawodowej później decydują się na 1 dziecko, ale nie wydaje mi się, żeby ciąża w wieku 21 lat była jakimś wstydem. Na pewno nie można o tym tak myśleć, tylko trzeba zaakceptować sytuację i myśleć nad tym, co zrobić , aby dziecko, które przyjdzie na świat miało zapewnione jak najlepsze warunki
 
Do góry