reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża w wieku 21 lat , pomocy!!!

madeleinecurly

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Luty 2019
Postów
15
Cześć dziewczyny !! ;)
Mam 21 lat i jestem w 5 tyg ciąży. Ciąża jest już potwierdzona przez lekarza. Nie było to planowane no ale cóż.. Na razie wie o tym mój chłopak i moja przyjaciółka. Chcemy oboje o tym powiedzieć naszym rodzicom.. Z tym że moi rodzice są po rozwodzie i nie mieszkają razem, więc trzeba będzie przez to przechodzić 3 razy :o I strasznie strasznie się tego boję, jak na razie chyba tego najbardziej jak im to powiedzieć... Codziennie siedzę i płaczę bo boję się że się odwrócą i że zostanę z tym sama. Bez pomocy. Wiem jacy są moi rodzice i naprawdę mogą źle na to zareagować. :( Dziewczyny pomóżcie mi, jak im to powiedzieć aby było w miarę ok.. Także boję się tego co będzie mówić rodzina, znajomi, przyjaciele...
A co do mojego chłopaka. Jest ode mnie rok młodszy. Jesteśmy ze sobą ok. 2 miesiące. TYLKO. Kochamy się, naprawdę. Mimo że jest to krótki okres. Zdziwienie wielkie mnie ogarnęło kiedy mu powiedziałam i on zareagował na to bardzo pozytywnie. Powiedział że się cieszy, no ale trochę wcześnie ale mimo wszystko mam to dziecko zostawić, bo on będzie ze mną i ze mną je wychowa. Cały czas się pyta jak się czuje, niestety ma pracę wyjazdową że ciągle go nie ma, ale powiedział że zmieni to do końca ciąży. Całymi dniami ze sobą rozmawiamy, ja ciągle płacze a on powtarza że mam przestać bo nie ma co już płakać tylko się cieszyć. Planujemy zamieszkać ze sobą tak ok. 2 miesiące przed porodem. Odkąd się dowiedział powiedział że zaczyna więcej pracować, abyśmy mieli jak najwięcej na start. Mi każe nadal się uczyć i odpoczywać a do pracy mam nie iść. Mam w nim wsparcie, widzę to. Cały czas mnie wspiera, nie było chwili zwątpienia w jego słowach. Mówi ciągle że w sumie to fajnie że będziemy mieli dzidziusia. Ale obawiam się że to tylko taki początek że może z czasem mnie zostawi.. Ciągle powtarza że mnie mocno kocha, że przysięga mi że damy rade mimo wszystko. Czy była z Was kiedyś w podobnej sytuacji? Jak sobie radziłyście? Dodam że jestem na 2 roku studiów i chyba na 3 będę musiała wziąć dziekanke...
Proszę Was o rady, o pomoc, co robić i przede wszystkim jak powiedzieć rodzicom? I jak uwierzyć w szczere chęci i miłość mojego chłopaka?
Dodam jeszcze że ciągle uważa że przejdzie mi to i w końcu będę z tego szczęśliwa a rodzice z czasem się pogodzą z tą informacją i przyjdą do nas z pomocą, ale ja w to nie wierzę.. :(
 
reklama
Rozwiązanie
No trochę wcześnie, ale 21 lat to też nie jest jakoś strasznie mało.
Teraz pewnie jesteś przestraszona, ale pomyśl, że to też trochę przez hormony możesz się gorzej czuć. Najważniejsze, że chłopak zareagował dobrze, wspiera Cię, razem na pewno sobie poradzicie tylko trzeba wszystko dobrze zaplanować a nie liczyć na to, że jakoś to będzie.
Cześć dziewczyny !! ;)
Mam 21 lat i jestem w 5 tyg ciąży. Ciąża jest już potwierdzona przez lekarza. Nie było to planowane no ale cóż.. Na razie wie o tym mój chłopak i moja przyjaciółka. Chcemy oboje o tym powiedzieć naszym rodzicom.. Z tym że moi rodzice są po rozwodzie i nie mieszkają razem, więc trzeba będzie przez to przechodzić 3 razy :o I strasznie strasznie się tego boję, jak na razie chyba tego najbardziej jak im to powiedzieć... Codziennie siedzę i płaczę bo boję się że się odwrócą i że zostanę z tym sama. Bez pomocy. Wiem jacy są moi rodzice i naprawdę mogą źle na to zareagować. :( Dziewczyny pomóżcie mi, jak im to powiedzieć aby było w miarę ok.. Także boję się tego co będzie mówić rodzina, znajomi, przyjaciele...
A co do mojego chłopaka. Jest ode mnie rok młodszy. Jesteśmy ze sobą ok. 2 miesiące. TYLKO. Kochamy się, naprawdę. Mimo że jest to krótki okres. Zdziwienie wielkie mnie ogarnęło kiedy mu powiedziałam i on zareagował na to bardzo pozytywnie. Powiedział że się cieszy, no ale trochę wcześnie ale mimo wszystko mam to dziecko zostawić, bo on będzie ze mną i ze mną je wychowa. Cały czas się pyta jak się czuje, niestety ma pracę wyjazdową że ciągle go nie ma, ale powiedział że zmieni to do końca ciąży. Całymi dniami ze sobą rozmawiamy, ja ciągle płacze a on powtarza że mam przestać bo nie ma co już płakać tylko się cieszyć. Planujemy zamieszkać ze sobą tak ok. 2 miesiące przed porodem. Odkąd się dowiedział powiedział że zaczyna więcej pracować, abyśmy mieli jak najwięcej na start. Mi każe nadal się uczyć i odpoczywać a do pracy mam nie iść. Mam w nim wsparcie, widzę to. Cały czas mnie wspiera, nie było chwili zwątpienia w jego słowach. Mówi ciągle że w sumie to fajnie że będziemy mieli dzidziusia. Ale obawiam się że to tylko taki początek że może z czasem mnie zostawi.. Ciągle powtarza że mnie mocno kocha, że przysięga mi że damy rade mimo wszystko. Czy była z Was kiedyś w podobnej sytuacji? Jak sobie radziłyście? Dodam że jestem na 2 roku studiów i chyba na 3 będę musiała wziąć dziekanke...
Proszę Was o rady, o pomoc, co robić i przede wszystkim jak powiedzieć rodzicom? I jak uwierzyć w szczere chęci i miłość mojego chłopaka?
Dodam jeszcze że ciągle uważa że przejdzie mi to i w końcu będę z tego szczęśliwa a rodzice z czasem się pogodzą z tą informacją i przyjdą do nas z pomocą, ale ja w to nie wierzę.. :(


Rowniez mam 21 w tym roku skoncze, i jestem w 5 miesiacu ciazy, wyobraz sobie ze byla w 100% planowana, moze nawet nie wiesz ale czeka cie super droga! Teraz moze jest ci ciezko, ale z czasem jak sie oswoisz ze nosisz w brzuchu taka mala fasoleczke swoje dziecko... to sama mysl o tym bedzie sprawiac ci radosc... rodzice jak rodzice, moi tez sa po rozwodze.. moja mama wpadla w szok a teraz ? Jak ide sie kapac to sprawdza mi czy wody nie mam za goracej, mysle ze malo jest rodzicow ktorzy odwaracaja sie od dziecka przez ciaze wiec przestac sie zadreczac tylko zacznij sie cieszyc po prostu!:) masz 21 lat, to normalny wiek.. jak planowalas robic kariere to na chwile musisz ja zostawic, zawsze bedziesz mogla do niej wrocic ! Usmiechnij sie! [emoji173]️ i docen co masz bo sa kobiety ktore dalyby wszystko zeby byc na twoim miejscu[emoji177]
 
reklama
Jeżeli chcesz tego dziecka to napewno poradzicie sobie. Znajdź w sobie matczyną siłę. Odbije Ci jak za kilka tygodni zobaczysz tam małego człowieka i usłyszysz bicie jego serca. Wtedy pojawiają się siły, o jakich nie masz się pojęcia. Rodzicom może być trudno to zaakceptować, ale koniec końców napewno Was nie zostawią. Chłopak zareagował super! Ja zaszłam mając męża i 28 lat i uwierz mi, że też srałam pod siebie i ryczałam, że to za wcześnie! To duża zmiana życia i masz prawo się bać. Zacznij jak najszybciej cieszyć się ciąży to będzie dużo łatwiej. Powodzenia!
 
Prawić morały 21 letniej kobiecie bo jest w ciąży ? :D to nie Ty masz problem kochana i nie szukaj dziury w całym. Jesteś dorosłą osobą, Twoje życie Twoja sprawa. Wpadka zdarza się nawet mężatką po 30 i czy ktoś wymaga od nich tłumaczeń ? Z drugiej strony rozumiem Cię kochana że boisz się reakcji bo takie mamy społeczeństwo niestety :( Nie wiem może jestem egoistką. Ale jak zaszłam w ciążę w wieku 18 lat to jedynie zastanawiałam się jak MY sobie poradzimy i miałam standardowe obawy jak każda mama na którą taka odpowiedzialność spada. A nawet przez chwilę nie martwiłam się jak inni na to zareagują...zawsze powtarzam że nikt za nas życia nie przeżyje. Owszem można mieć pretensje do 15 latki. Ale nie do dorosłej osoby która może sama się utrzymać
Ps jak coś pisz na priv :)
 
Ja zaszłam w ciążę w wieku 18 lat, teraz mam 21 lat, mąż prawie o 9 lat starszy od mnie. Mieszkamy razem od początku ciąży, strasznie bałam się że mnie zostawi bo wkońcu starszy itp. Córka to nasze oczko w głowie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja niedawno urodziłam córeczkę. Mam 19 lat, w ciążę zaszłam jak miałam 18 lat. Z tą różnicą, że u mnie to ciąża planowana. Nie miałam problemu, żeby powiedzieć rodzicom bo oni wiedzli, że się staramy. Z chłopakiem planujemy ślub w tym roku. Mieszkamy razem. On jest ode mnie starszy, pracuje. Ja studiuję, na czas ciąży nie brałam dziekanki. Z pomocą rodziców dalejmy sobie świetnie radę. Od pierwszych chwil córeczka jest całym moim światem. Ciąża w młodym wieku na pewno jest dużym wyzwaniem ale dacie sobie radę. Jest ciężko ale ta mała istotka Ci to wszystko wynagrodzi. Co do zdania znajomych i rodziny to się nie przejmuj. Jesteś dorosła i im nic do Twojgo życia. Moi znajomi i rodzina zareagowali bardzo dobrze. Najważniejsze, żeby dziecko było zdrowe i ciąża przebiegła dobrze.
 
No trochę wcześnie, ale 21 lat to też nie jest jakoś strasznie mało.
Teraz pewnie jesteś przestraszona, ale pomyśl, że to też trochę przez hormony możesz się gorzej czuć. Najważniejsze, że chłopak zareagował dobrze, wspiera Cię, razem na pewno sobie poradzicie tylko trzeba wszystko dobrze zaplanować a nie liczyć na to, że jakoś to będzie.
 
Rozwiązanie
reklama
reklama
Do góry