reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża, waga

reklama
Schudĺam na początku ciąży 6kg ,pozniej przytyłam te 6 przez cała ciąże, z czego dziecko ważyło 2.600 ,wody itd więc pewnie nie przytyłam nic:) w pierwszej ciąży miałam identycznie tylko schudłam więcej na początku. Pani doktor stwierdziła, że taki mój urok:)
 
Przed ciążą ważyłam 56 kg, w pierwszym trymestrze schudłam do 52 kg przez ciągłe wymioty. Od 10tc cukrzyca ciążowa więc nie nadrobię pustymi kaloriami. Aktualnie 22tc i waga 54,5 kg i nie drgnie od miesiąca wcale. Mój ginekolog i diabetolog zawsze sprawdzają dokładnie moją wagę, cukry i to co jem, więcej jeść nie dam rady. A dzidziuś rośnie prawidłowo, więc to jest najważniejsze. Może jedynie przez tą wagę mam problem z bardzo niskim ciśnieniem. Rano muszę uważać, bo często robi mi się słabo. Niestety na to też nie ma rady i taki mój urok 🙃
 
Ja przed ciaza wazylam 59kg i bylam szczupla (176cm wzrostu), przytylam 11kg ale widzialam, ze glownie brzuch. Na poczatku w ogole kg nie szly. Ja roslam a waga stala. Dopiero w 3 trymestrze ruszylo. Mc po porodzie juz bylam w swojej wadze sprzed ciazy. Mlodemu doszly alergie wiec jestem na diecie i nie moge jesc wszystkiego. Obecnie 6mcy po porodzie a ja jestem 4kg lzejsza niz przed ciaza ;)
 
To nie ma znaczenia,to tak naprawdę bardzo indywidualna kwestia. To co ważne to czy Twoje badania wychodzą dobrze i Twojego Dzieciątka.
 
Schudłam na początku ciąży tak do 20tc 6kg, aktualnie jestem w 33tc i od tego ok 20tc do teraz przytyłam 5kg, także wciąż mam -1kg. Nie miałam żadnych ciążowych dolegliwości typu wymioty, cukrzycy nie mam itd., jadłam normalnie, a chudłam. Najważniejsze czy wyniki badań są ok 😉 a przyrost wagi to kwestia indywidualna 😉
 
Do góry