reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża, waga

agaced2002

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Marzec 2023
Postów
24
Witam, jestem w II trymestrze ciąży i przybieram mało na wadze nie mam takiego dużego apetytu ale staram sie jeść wystarczająco, mam się martwić czy to jest normalne?
 
reklama
Nie wiem co dokładnie masz na myśli pisząc „mało przybieram na wadze”.
Myśle, ze jeśli ginekolog nie zwraca na to uwagi to nie ma się czym martwić.
To raczej kwestia indywidualna każdej z nas :)
Ja w całej ciąży przytyłam 11kg, a zaraz po porodzie zaczęłam gubić i właściwie w dwa miesiące wróciłam do wagi sprzed ciąży nie wkładając energii w odchudzanie :)
 
Ja w całej ciąży przytyłam 6 kg , synek zdrowy ,nie ma się czym martwić :)
 
Witam, jestem w II trymestrze ciąży i przybieram mało na wadze nie mam takiego dużego apetytu ale staram sie jeść wystarczająco, mam się martwić czy to jest normalne?
Jeśli jesz zdrowo i wystarczajaco to jest ok :). Waga nie musi iść dużo w górę. W ostatniej przybrałam 4,5 kg... a dzieciątko 3870 ;)
edit: najwięcej waga pod koniec ciąży idzie w górę.
 
Ostatnia edycja:
edit: najwięcej waga pod koniec ciąży idzie w górę.
W sumie to zależy, mi szła bardzo równomiernie :)

OP:
Jak z dzieckiem jest wszystko w porządku i lekarz nie widzi problemu, to nie masz się absolutnie czym martwić.
Dodatkowo, jak będziesz czytać ile która kobieta przytyła weź pod uwagę, że nie wiesz, ile ona ma wzrostu ani ile ważyła przed ciążą. To też może mieć spory wpływ na wagę w ciąży :) nauczyłam się to brać przez palce, bo jedna przytyje 25kg i zrzuci to w kilka miesięcy, a druga 10kg i jej część zostaje i tak, więc 💁‍♀️
 
reklama
Normalne ;)
Ja w ciąży przytylam 3kg, mała urodziła się 3080.
Miesiąc po porodzie ważę 7kg mniej niż przed ciążą. Że szpitala wyszłam już 5 kg lżejsza. Nie ma czym się martwić, ja też się martwiłam że jedne tyją po 20 kg a ja nie i pewnie moje dziecko jest jakieś niedożywione albo coś. Ale nic z tych rzeczy, widocznie kwestia indywidualna ;)
 
Do góry