reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża we Francji 2014

reklama
Witajcie Dziewczyny, ja rowniez mieszkam w Paryzu i obecnie jestem w 9 tygodnu ciazy :) Z checia poznam kolezanke w podobnej sytuacji, to moja pierwsza ciaza.
 
a orientujecie sie jak tu jest ze zwolnieniami?
wiem ze raczej sie ich w ciazy nie bieze I pracuje sie az do macierzynskiego (6 tyg przed porodem) ale ciekawa jestem jakie sa Wasze doswiadczenia
 
Moka kolezanka od 5 miesiaca jest na zwolnieniu, wlasnie ja zastepuje. Mamy kilka pan , trzeba ugotowac wyprasowac posprzatac itp. Ma zwolnienie z powodu problemow z krazeniem. Ale nie znam szczegolow, wiem ze dawala papiery od ginekologa.
 
Tak, tutaj raczej pracuje sie do konca, nawet jesli praca jest fizyczna - o ile oczywiscie nie ma przeciwskazan zdrowotnych jak w przykladzie powyzej. Jedynym ulatweniem jest mozliwosc wziecia conge pathologique 2 tygodnie przed rozpoczeciem urlopu macierzynskiego w przypadku, gdy praca wiaze sie z duzym wysilkiem fizycznym.

U mnie w pracy kolezanki pracowaly do samego konca, z kolei znajoma pracujaca jako sprzataczka nawet w 7 miesiacu musiala wykonywac swoje obowiazki, gdyz lekarz nie wystawil jej zwolnienia..
 
zobaczymy jak damy rade do 8 mc pracowac ;) biorac pod uwage doswiadczenia z poprzedniej ciazy nie bardzo sobie to wyobrazam, ale zobaczymy...
 
Witam. Obecnie jestem w drugiej ciąży, pierwsza rozwiązanie w Polsce, obecną tu we Francji. Teraz jestem w 33 tygodniu ciąży. Cholernie się boję... Nie wiem na co się nastawić, co zabrać ze sobą fk szpitala..? Jakby ktoś mógł to piszcie do mnie na e-mail merita.mita22@gmail.com będę wdzięczna :-)
 
reklama
Ja będę rodzić w szpitalu w Laval, Pays de la Loire. Ciąża od początku coś, najpierw angina, potem tydzień w szpitalu z zapaleniem oskrzeli, w 5 miesiącu skurcze... Ale od ok 6/7 miesiąca spokój.. Bez niespodzianek na szczęście :)
mama93 a wktorym szpitalu bedziesz rodzic? jak ciaza przebiega - bezproblemowo? pracujesz?
 
Do góry