reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża we Francji 2021

Evolet

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Grudzień 2021
Postów
24
Cześć dziewczyny, czy są tutaj ciężarówki z Francji? Będzie miło wymienić się doświadczeniami. Ja jestem w 6tc mojej pierwszej ciąży (mam 39 lat). Pracuję między innymi jako osoba sprzątająca i jestem przerażona, że trzeba we Francji pracować do 8 miesiąca. Podzielcie się Waazymi doswiadczeniami, czy to faktycznie tak działa, że nie da się wcześniej pójść na zwolnienie jeśli jest to dość ciężka praca fizyczna?
 
reklama
Ja co prawda mieszkam w Uk. Kolezanki upierałby sie ze tutaj to ja zwolnienia w ciąży nie distane bo to nie choroba i pracuje sie do końca( same no szly na macierzyńskie 11 tyg przed porodem bo wtedy juz mogły. Ja wolałam zwolnienie i dłużej być z maleństwem w domu ale jest też ipcja z ejak pracodawca nie jest w stanie zapewnić bezpieczbego stanowiska pracy to musi płacić normalnie za siedzenie z ciężarnej w domu. Nie ubiegalam sie o to bo i tak mam 100%) . Były w Błędzie także nie słuchaj plotek a sama jak bedzie potrzeba idz i domagaj sie swojego. We Francji za pewne też sa rozne możliwości z powodu różnych okoliczności
 
Ja co prawda mieszkam w Uk. Kolezanki upierałby sie ze tutaj to ja zwolnienia w ciąży nie distane bo to nie choroba i pracuje sie do końca( same no szly na macierzyńskie 11 tyg przed porodem bo wtedy juz mogły. Ja wolałam zwolnienie i dłużej być z maleństwem w domu ale jest też ipcja z ejak pracodawca nie jest w stanie zapewnić bezpieczbego stanowiska pracy to musi płacić normalnie za siedzenie z ciężarnej w domu. Nie ubiegalam sie o to bo i tak mam 100%) . Były w Błędzie także nie słuchaj plotek a sama jak bedzie potrzeba idz i domagaj sie swojego. We Francji za pewne też sa rozne możliwości z powodu różnych okoliczności
No właśnie tutaj jest bardzo trudno o zwolnienie. Mimo, że pracuję fizycznie, nie ma podstaw do zwolnienia z powodu ciąży. Pracodawca może mi tylko ograniczyć obowiązki (typu zakaz wchodzenia na drabinę, żeby umyć okna), ale na zwolnienie mnie nie wyśle. To jest naprawdę chore, bo jak się sama zwolnię z pracy, to nie mam żadnego wsparcia finansowego :(
 
No właśnie tutaj jest bardzo trudno o zwolnienie. Mimo, że pracuję fizycznie, nie ma podstaw do zwolnienia z powodu ciąży. Pracodawca może mi tylko ograniczyć obowiązki (typu zakaz wchodzenia na drabinę, żeby umyć okna), ale na zwolnienie mnie nie wyśle. To jest naprawdę chore, bo jak się sama zwolnię z pracy, to nie mam żadnego wsparcia finansowego :(
W życiu bym nie pomyślała ze moze byc jeszcze gorzej.
Jesli np z Powodu bólu spojenia nie jestes w stanie kroka dać to co w takim wypadku?
 
No właśnie tutaj jest bardzo trudno o zwolnienie. Mimo, że pracuję fizycznie, nie ma podstaw do zwolnienia z powodu ciąży. Pracodawca może mi tylko ograniczyć obowiązki (typu zakaz wchodzenia na drabinę, żeby umyć okna), ale na zwolnienie mnie nie wyśle. To jest naprawdę chore, bo jak się sama zwolnię z pracy, to nie mam żadnego wsparcia finansowego :(
Jak dla mnie trochę chore podejście w tym kraju 🙄 podobnie jest chyba w Stanach, co?
 
W życiu bym nie pomyślała ze moze byc jeszcze gorzej.
Jesli np z Powodu bólu spojenia nie jestes w stanie kroka dać to co w takim wypadku?
Wtedy jedziesz na obserwację do szpitala, a oni sprawdzają, czy oby na pewno nie "ściemniasz". Jak uznają, ze faktycznie jest bardzo źle, wtedy dostaniesz zwolnienie. Ale nie ma opcji byś dostała zwolnienie bez pobytu w szpitalu.
 
reklama
Wtedy jedziesz na obserwację do szpitala, a oni sprawdzają, czy oby na pewno nie "ściemniasz". Jak uznają, ze faktycznie jest bardzo źle, wtedy dostaniesz zwolnienie. Ale nie ma opcji byś dostała zwolnienie bez pobytu w szpitalu.
Przestalam lubić Francję 🤣 choć u mnie sciemy by nie było
 
Do góry