reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża wykryta dopiero po tygodniu od @?

Paolx

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Kwiecień 2021
Postów
969
Cześć, czy to jest możliwe że np beta hcg z krwi dzień przed miesiączka 0 a tydzień po okresie okazuje się że to jednak ciąża? Czy ktoś tak miał?
 
reklama
Teoretycznie mogło by tak być w sytuacji gdyby owulację się przesunęła.
Tak jak pytanie wyżej, czy owulacja była monitorowana ? Jaki jest wynik HCG ?
 
Jeżeli jesteś 12 dpo po owulacji, to za dwa-trzy dni zrób betę. Jeżeli wyjdzie negatywna to niestety ciąży nie ma. Implantacja ma miejsce 6-12 dni po owu.
 
Owulacja była monitorowana minęło już około 12 dni po owu. Beta hcg poniżej 1
No ale jeśli beta jest poniżej 1 to w ciąży nie jesteś zwłaszcza skoro owu była potwierdzona. Rozumiem że chodzi o to że masz nadzieję że może jeszcze jakimś cudem okaże się że jesteś w ciąży. Niestety chyba trzeba po prostu zaczekać na kolejny cykl.
 
Cześć, czy to jest możliwe że np beta hcg z krwi dzień przed miesiączka 0 a tydzień po okresie okazuje się że to jednak ciąża? Czy ktoś tak miał?
Tak, to jest możliwe. Miałam podobną sytuację. Niestety ta ciąża u mnie nie zakończyła się pomyślnie.
To, co dziewczyny piszą jest słuszne. Z reguły owulacja występuje mniej więcej w połowie cyklu. Jednak może się przesunąć zarówno na wcześniej, jak i później. Dlatego zdarzają się ciążę z tzw dni nie płodnych.
 
reklama
Tak, to jest możliwe. Miałam podobną sytuację. Niestety ta ciąża u mnie nie zakończyła się pomyślnie.
To, co dziewczyny piszą jest słuszne. Z reguły owulacja występuje mniej więcej w połowie cyklu. Jednak może się przesunąć zarówno na wcześniej, jak i później. Dlatego zdarzają się ciążę z tzw dni nie płodnych.
Owszem zdarzają się przesunięcia, ale autorka była na monitoringu. Wie kiedy owulacja była, więc tu nie ma mowy o przesunięciu. Jeżeli jakieś 14-15 dpo beta wyjdzie ujemna niestety nie ma co się łudzić, że coś jeszcze z tego cyklu będzie.
 
Do góry