reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża z miesniakami, DUZYMI miesniakami:(

StaraPierwiastka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
23 Lipiec 2019
Postów
130
Witam.
Jestem tu nowa, w sumie to szukam chyba bardziej słowa otuchy. Czy są tu dziewczyny, którym udało się donosić ciaze z miesniakami?
Po zobaczeniu 2 kresek od razu wizyta u lekarza (ze względu właśnie na miesniaki). Są 3 sztuki, z tym , że 2 rosną na zewnątrz, ale największy ok.6 cm wpycha się do środka:( Pani Doktor stwierdziła, że walczymy. Ale czy wygramy?:(
 
reklama
Pocieszę Cię [emoji3526] miałam praktyki na ginekologii (jestem po studiach medycznych) i na paru CC były dziewczyny z mięśniakami (przy porodzie były od razu usuwane za jednym cięciem) i jedna dziewczyna utknęła mi w pamięci bo miała mięśniaka większego niż dzieciątko. Ciążę donosiła, dzieciątko zdrowe, rozwrzeszczane [emoji16] więc głowa do góry i bądź dobrej myśli [emoji3526] trzymam mocno kciuki!
 
Dziękuję i Sylwii, i MadalenieWedel, na usg nic jeszcze nie było widać, poza potencjalnym miejscem gdzie ewentualnie moze cos byc - 4t2d - za wcześnie i też nie spodziewałam się , że cokolwiek będzie widać.
Bhcg ma przyrost 206% przez 48 h, to ciaze pozamaciczną raczej wyklucza. Dostalam duphaston, czuje sie ok, czuje podbrzusze, i czasami kluje / ciagnie mnie w pachwinach.
Nie wiem rowniez co bedzie widac na nastepnym usg (wypada wtedy 5t3d). Po tylu latach az boje się cieszyć. Człowiek im starszy, tym glukozy widocznie.
Ale dziękuję i tak:)
 
Dziękuję i Sylwii, i MadalenieWedel, na usg nic jeszcze nie było widać, poza potencjalnym miejscem gdzie ewentualnie moze cos byc - 4t2d - za wcześnie i też nie spodziewałam się , że cokolwiek będzie widać.
Bhcg ma przyrost 206% przez 48 h, to ciaze pozamaciczną raczej wyklucza. Dostalam duphaston, czuje sie ok, czuje podbrzusze, i czasami kluje / ciagnie mnie w pachwinach.
Nie wiem rowniez co bedzie widac na nastepnym usg (wypada wtedy 5t3d). Po tylu latach az boje się cieszyć. Człowiek im starszy, tym glukozy widocznie.
Ale dziękuję i tak:)
nie ma się czego bać, powodzenia na usg! daj nam znać jak poszło :)
 
Tak więc jest pęcherzyk z ciałkiem żółtym, Pani Doktor pokazała pulsujacy punkcik, miesniak oczywiście nadal jest...
Co oznacza ten pulsujacy punkcik? Wiem, głupie pytanie:(
 
pulsujacy punkcik to raczej serduszko, ale jeśli nie było jeszcze zarodka to i na serduszko za wcześnie. serduszko tak ok 7/8 tygodnia powinno być. a zapytalas pani doktor co to może być?
ogólnie jeśli pojawiło się ciałko żółte to dobra wiadomość bo to jest taka jakby spiżarka dla zarodka który się pojawi na dniach :)
 
Mam. Mam. Postaram sie wkleic.
Pokazała mi dokładnie gdzie to ciałko żółte, jeszcze się upewnila czy widze pulsowanie. Postaram się wkleić.
 
reklama
Jakby któraś szukala wiadomości o ciazy z miesniakami.
Nadal w tej ciazy jestem. 34/35 tc.
Miesniaki do 26 tc szlyb"leb w łeb z dzieckiem. Są srodscienne na szczęście. Ale w 26 tc mialy ok.25 cm. Pozniej juz nikt mi ich nie mierzyl. Wiem ze sa, I nie wchodzą w jame macicy.
W 31 tc.dwa z nich jakby zmniejszyly powierzchnie.trzeciego nawet nie mierzyla.
Do końca już nie dużo. Taknwiec i z dużymi miesniakami mozna. Przynajmniej srodsciennymi.
 
Do góry