reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża z wkładką domaciczną, spiralą

ilonaryyy

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
19 Sierpień 2019
Postów
31
Witam. Zaszlam w ciaze ze spirala miedziana, bylam pewna, ze mnie to nie spotka a tu bachhh. Mam męża i dwójkę dzieci. Na początku nie chcialam, myslalam ze moze poronie ale teraz chce tego dziecka. To dopiero początek, 7/8tydz. Mam pytanie do kobiet, które zaszły w ten sam sposób. Byly jakies kompilacje? Dzidzius urodzil sie zdrowy? Dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
reklama
Może podkleić się pod płód i wcale nie musi jej być widać na zadnym usg, a wyciągać nie powinno się bo to prawie pewne poronienie. Mogła wypaść, ale to zauważyła byś szczegolnie jesli nie miałaś obfitych krwawien bo to wtedy najczęściej wkladki wypadaja.
 
@.jagódka Mirena chyba tyle ma - bo mam taką i mniej więcej na 3cm wyglądała + ramiona, które się rozkładają. Także ginekolog ma słaby sprzęt, albo faktycznie wkładka wypadła (ale jakoś sobie nie wyobrażam, by tego nie zobaczyć).
 
Mirena jest w 3 rozmiarach. Ja mam tą w najwiekszym mimo ze nie rodzilam. Znajoma zaszla w ciążę i znalezli wkladke owszem, ale po porodzie :D. A córeczkę ma zdrową i ma już dwa lata, więc nie ma co sie stresowac tym brakiem wkładki- wg mnie oczywiscie
 
Dziś miałam usg i... coś tam znalazła choć nie jest na 100% pewna ale rozmiarowo pasuje. Jeśli chodzi o widoczność to podobno mirena jest już jakoś oznaczana żeby było ją widać na usg a z tym moim levosertem jest gorzej. Tak czy siak - jest na dole macicy a dziecko jest bezpieczne u góry. Uspokoiła mnie, że wszystko jest ok i żeby wyluzować ;p. Jedyne ryzyko podobno jest takie, że wkładka może mi sama wypasc co może mnie przestraszyć. Podobno dziecku nie zaszkodzi ale wtedy trzeba iść i tak na izbę przyjęć albo lekarza żeby sprawdzili czy wszystko dalej jest w porządku. Ale no, trochę odetchnęłam z ulgą rzeczywiście :)
 
reklama
Dziś miałam usg i... coś tam znalazła choć nie jest na 100% pewna ale rozmiarowo pasuje. Jeśli chodzi o widoczność to podobno mirena jest już jakoś oznaczana żeby było ją widać na usg a z tym moim levosertem jest gorzej. Tak czy siak - jest na dole macicy a dziecko jest bezpieczne u góry. Uspokoiła mnie, że wszystko jest ok i żeby wyluzować ;p. Jedyne ryzyko podobno jest takie, że wkładka może mi sama wypasc co może mnie przestraszyć. Podobno dziecku nie zaszkodzi ale wtedy trzeba iść i tak na izbę przyjęć albo lekarza żeby sprawdzili czy wszystko dalej jest w porządku. Ale no, trochę odetchnęłam z ulgą rzeczywiście :)
A czy ta wkładka mimo tego że się przesunela nadal wydziela chormon ? Nie zaszkodzi on dziecku ? I skoro wkładka jest na dole a dziecko u góry to nie próbowała jej wyciągnąć?
 
Do góry