reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża z zaskoczenia!!! Co o tym myslicie? Kto mial podobna sytuacje?

Przeczytałam artykuł i wynika z tego niestety jedno: brakuje tym kobietom jakiejś tam klepki, mówiąc brutalnie.
Psycholodzy próbują to w jakiś sposób wytłumaczyć, że to jakieś "zaprzeczenie", bo oczywistym chyba jest, ze trudno to fizycznie uzasadnić. Trudno nie zauważyć pewnych objawów. Heh, to może na zasadzie tak jak we śnie- jak zamknę oczy, to inni mnie nie widzą:-D.
 
reklama
A ja sobie tak myslę, że może to taki mechanizm obronny płodu- żeby nie dawać żadnych sygnałów matce, która wiedząc że jest w ciąży- usunęłaby tę ciąże. Coś na podobieństwo przystosowania się do warunków, zeby przetrwać...
 
Dziwna sprawa ze mozna NIC nie wiedziec ze jest sie w ciazy,NIC nie podejrzewac.Zyjemy w 21 wieku,wszystko idzie do przodu,jest internet lekarze,bardziej doswiadczone ( i mniej tez;-)) przyjaciolki,zawsze sie mozna kogos spytac,udac sie do lekarza.Mi osoboscie jest ciezko uwierzyc ze sa jeszcze na tym swiecie kobiety ktore nie wiedza ze sa w ciazy,skoro uprawiaj seks itd,szkoda mi ich:tak:
 
A ja sobie tak myslę, że może to taki mechanizm obronny płodu- żeby nie dawać żadnych sygnałów matce, która wiedząc że jest w ciąży- usunęłaby tę ciąże. Coś na podobieństwo przystosowania się do warunków, zeby przetrwać...

no niezła teoria. Dziecko sobie założyło: przyssię się do kręgosłupa, żeby mnie matka nie wyczuła i absolutnie nie będę się ruszało. Powiem też hormonom żeby się nie aktywowały, żeby czegoś dziwnego nie podejrzewała ;-)
Szkoda, że mój płód nie jest taki inteligentny, ze jak chcę spać to ta sobie harce urządza...
 
Ostatnia edycja:
Szkoda, że mój płód nie jest taki inteligentny, ze jak chcę spać to ta sobie harce urządza...
olcia ciesz się, że tak wariuje, bo jakby nie wariował, to byś się denerwowała, że coś jest nie tak :tak:
Ja ostatnio słyszałam o takich znajomych, że dowiedzieli się w 24 tygodniu ciąży, że będą mieli dziecko. Ponoć laska nic nie czuła, nie tyła itd. Miała nieregularnie miesiączki i myślała, że jej się okres spóźnia.
A jak w końcu poszła do lekarza, który potwierdził ciążę, to nagle zaczęła ruchy dziecka czuć. Także zdarzają się takie przypadki....
Śmiałam się do męża, że u mnie by to nie przeszło, bo w końcu rzygałam co dzień przez 3 miesiące.
 
Moja teoria spiskowa płodu odnosiła się do tego artykułu z onet. Chodzilo mi bardziej nie o super inteligentny płód jak o to ze może psychika kobiety broni się w ten sposób że jej nie daje sygnałów o ciąży żeby jej nie usunęła... Skoro naukowo udowodnili ze taka ciąża nie daje objawów a ujawniona powoduje powiększenie się o 2 rozmiary w ciągu 48 godzin... Może więc i są takie przypadki z medycznego punktu widzenia, ale większość takich porodów to pewnie wynik niewiedzy i niedbalstwa...
 
Jasne, śmieję się tylko, bo to dla mnie jakiś kosmos. Mozemy zakładać teorie ale w istocie jest tak jak mówisz-w większości to wynik niedbalstwa, niestety. Trudno się do tego przyznać może stąd różne teorie i próba wytłumaczenia tego w różny sposób ;-)
Dimka123, mogłaś też założyć, że to ciężki przypadek grypy żołądkowej ;-) Cieszę się z każdego ruchu mojej małej, ale ostatnio wybaczcie, jestem trochę rozdrażniona, spać nie mogę. A w brzuchu łubudu.
 
zazdroszczę tego łubudu- u mnie było tylko słabe łup i to raz na parę godzin:-( Ale za to teraz nadrabia, kopie, bije i wierzga, hehe!!!
 
Witajcie. Od jakiegoś czasu na programie Discovery Travel & Living oglądam program pt.: "Ciąża z zaskoczenia". Oglądam go w miare regularnie, ale im częsciej go widzę tym mocniej zastanawiam się jak można nie wiedzieć że jest się w ciąży? Rozumiem, że do 3-4, czy może nawet 5 miesiąca można nie wiedzieć, dziecko jest wtedy malutkie, może wystepować miesiączka, ruchy dziecka nie są jeszcze tak bardzo wyczuwalne. Ale, żeby nie domysleć się tego w 7,8 czy 9 miesiącu??? Nie mieści mi się to w głowie. Byłam w ciąży i nie wyobrażam sobie, że mogłabym tego nie zauważyć. Czy tylko ja zastanawiam się nad tym i czegoś tu nie rozumiem?? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
 
reklama
Witajcie. Od jakiegoś czasu na programie Discovery Travel & Living oglądam program pt.: "Ciąża z zaskoczenia". Oglądam go w miare regularnie, ale im częsciej go widzę tym mocniej zastanawiam się jak można nie wiedzieć że jest się w ciąży? Rozumiem, że do 3-4, czy może nawet 5 miesiąca można nie wiedzieć, dziecko jest wtedy malutkie, może wystepować miesiączka, ruchy dziecka nie są jeszcze tak bardzo wyczuwalne. Ale, żeby nie domysleć się tego w 7,8 czy 9 miesiącu??? Nie mieści mi się to w głowie. Byłam w ciąży i nie wyobrażam sobie, że mogłabym tego nie zauważyć. Czy tylko ja zastanawiam się nad tym i czegoś tu nie rozumiem?? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Hej;-)
Tez oglądam ten program..rzeczywiscie to co w nim pokazują jest naprawde zaskakujące.:tak:.napoczątku takze się zastanawiałam ale moja mama powiedziała nieraz dziecko tak się schowa,ze nie brzuszka poprostu nie widac...;) tzn nie rośnie;).a objawow kobieta w ogole moze nie miec..kazda kobieta jest inna;)


trudne do uwierzenia lecz prawidziwe;-)

Ale zabawne jest to jak jadą do szpitala z myslą ze cos im jest..a lekarz za chwile pani rodzi a one za kazdym razem WHAT?? i krzyczą na tych lekarzyze chyba zdurnieli hehe..:-D Fajnie jest takie coś przezyc;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry