reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża z zastrzykami z Heparyny.

reklama
nie wiem bo nie badałam nigdy ddimer.
Nie wiedziałam ze na wyniku anty xa jest napisane czy odpowiednia dawka
Ja regularnie badałam ddimery. W ciąży norma do 2000-2500. Ważny jest jednak jeszcze przyrost, bo moga za szybko rosnąć. Ale bardziej precyzyjne jest badanie anty xa. Jeszcze raz powtórzę, że badanie wykonuje się 4 h po podaniu heparyny. Powodzenia
 
obecnie 23 tc 4 dni, wzrost 162 cm, 83 kg więc dużo za dużo. Ale w ciąży nic nie przytyłam póki co, to moja startowa waga.
Na ostatniej wizycie dzidzia miała dobre wymiary, więc hipotrofii póki co nie ma, ale i tak się boję,
więc zbieram informację od Was dziewczyny.
 
obecnie 23 tc 4 dni, wzrost 162 cm, 83 kg więc dużo za dużo. Ale w ciąży nic nie przytyłam póki co, to moja startowa waga.
Na ostatniej wizycie dzidzia miała dobre wymiary, więc hipotrofii póki co nie ma, ale i tak się boję,
więc zbieram informację od Was dziewczyny.
Wiec przez bmi mogla zwiekszyc dawke.
 
Ile ważysz? Heparyne takze dopasowuje sie do wagi pacjentki. Jesli więcej niz, pezecietna osoba to spokojnie mozna zwiększyć dawke. Dawka 0. 6 jest dawka terapeutyczna.
Mam pytanie. Jeśli waze 64 kg (przy 165 cm wzrostu), jestem w 12 tygodniu ciazy, biore Clexane 0.6 a wynik antyXa spadl w ciągu miesiąca z 0.76 na 0.69 to bedzie to raczej wskazanie do zwiększenia dawki Clexane na 0.8?
Pytam z ciekawości bo trochę się stresuje, a gin nie odpisuje na moje smsy.
Chciałabym porównać wyniki z osobami, które tez badaly antyXa . Z góry dziekuje!
 
Mam pytanie. Jeśli waze 64 kg (przy 165 cm wzrostu), jestem w 12 tygodniu ciazy, biore Clexane 0.6 a wynik antyXa spadl w ciągu miesiąca z 0.76 na 0.69 to bedzie to raczej wskazanie do zwiększenia dawki Clexane na 0.8?
Pytam z ciekawości bo trochę się stresuje, a gin nie odpisuje na moje smsy.
Chciałabym porównać wyniki z osobami, które tez badaly antyXa . Z góry dziekuje!
U nas na oddziale podaje sie pod BMI od otyłości 0.6.
 
Ja będę brała chyba tylko do 12tc zastrzyki a później mam dostać leki, które można brać już po12 ale zobaczymy jak wyjdzie w praktyce. Zazwyczaj dziewczyny biorą już do końca też wolałabym tak ale też ufam lekarzowi i zobaczymy jak będzie bo na razie w ciąży nie jestem.


@Lusia125 też jestem obciążona genetycznie zakrzepica i mam mutacje PAI i mthfr. Mogę Ci poradzić żeby pilnować poziomu homocysteiny i brać witaminy z grupy B w tym kwas foliowy w formie metylowej. Coś Ci lekarz zalecal? Robiłaś wskaźniki krzepnięcia krwi i jakieś inne badania?
Hej jaka brałaś dawkę heparyny przy pai i mthfr?
 
reklama
Do góry