reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża z zastrzykami z Heparyny.

A miała któras z Was zastrzyki Neoparin nie wiedząc jeszcze czy się udało? Ja mam zalecane zastrzyki przez 10 dni, acard 1 dziennie i duphaston 2 tabletki od 18 dnia cyklu. A badanie z krwi mam dopiero 11 stycznia. Dopiero jestem po 2 zastrzykach A stresuje się kolejnym, i źle się czuje :( tak się boję że zastrzyki mi zaszkodzą na coś innego. Jak jeszcze się nie udało nie wiem czy będę próbować dalej :(
 
reklama
A miała któras z Was zastrzyki Neoparin nie wiedząc jeszcze czy się udało? Ja mam zalecane zastrzyki przez 10 dni, acard 1 dziennie i duphaston 2 tabletki od 18 dnia cyklu. A badanie z krwi mam dopiero 11 stycznia. Dopiero jestem po 2 zastrzykach A stresuje się kolejnym, i źle się czuje :( tak się boję że zastrzyki mi zaszkodzą na coś innego. Jak jeszcze się nie udało nie wiem czy będę próbować dalej :(

Bardzo dużo dziewczyn bierze heparyne podczas starań, np te z problemami z krzepliwością, z aps, czy trombofilia, albo mutacjami np. Pai. Powodują lepsze ukrwienie endometrium i ułatwiają zagniezdzenie.
Duphaston poprawia jakość komórek jajowych, dlatego często lekarze dają od owulacji, co jest udowodnione naukowo.
Prowadzi cie dobry lekarz, który nie bagatelizuje, tylko działa.

@Carry88 bierze zastrzyki już od kilku miesięcy, jest w trakcie starań [emoji4]
 
A miała któras z Was zastrzyki Neoparin nie wiedząc jeszcze czy się udało? Ja mam zalecane zastrzyki przez 10 dni, acard 1 dziennie i duphaston 2 tabletki od 18 dnia cyklu. A badanie z krwi mam dopiero 11 stycznia. Dopiero jestem po 2 zastrzykach A stresuje się kolejnym, i źle się czuje :( tak się boję że zastrzyki mi zaszkodzą na coś innego. Jak jeszcze się nie udało nie wiem czy będę próbować dalej :(

Hej, ja biorę w trakcie starań i to bez przerwy cały czas od kilku miesięcy. Mój lekarz uważa, że trzeba działać wcześniej i rozrzedzać krew tak aby mogło się zagnieździć spokojnie. Mi po zastrzykach nic nie jest i raczej na nic Ci nie zaszkodzą ;) lekarze nie przepisują ich ot tak, ale jeśli masz obawy to zastanów się bo to czeka Cię całą ciążę i chyba jeszcze połóg a bez tego może się nie udać, można proonić.
 
A miała któras z Was zastrzyki Neoparin nie wiedząc jeszcze czy się udało? Ja mam zalecane zastrzyki przez 10 dni, acard 1 dziennie i duphaston 2 tabletki od 18 dnia cyklu. A badanie z krwi mam dopiero 11 stycznia. Dopiero jestem po 2 zastrzykach A stresuje się kolejnym, i źle się czuje :( tak się boję że zastrzyki mi zaszkodzą na coś innego. Jak jeszcze się nie udało nie wiem czy będę próbować dalej :(
Spokojnie, po zastrzykach nie dzieje się nic ;) biorę i żyje:)
 
Witam. Jestem obecnie w 22tc. Heparynę przyjmowałam do 10tc. Dzosiaj po wizycie dostałam zalecenie na ponowne przyjmowanie zastrzyków z neoparinu ze względu na wysoki wskaźnik BMI. Czy któraś z Was miała sytuację, ze zaczęła przyjmować heparynę od połowy ciąży? Czy to jest bezpieczne? Z góry dziękuję za odpowoedź😊
 
Witam. Jestem obecnie w 22tc. Heparynę przyjmowałam do 10tc. Dzosiaj po wizycie dostałam zalecenie na ponowne przyjmowanie zastrzyków z neoparinu ze względu na wysoki wskaźnik BMI. Czy któraś z Was miała sytuację, ze zaczęła przyjmować heparynę od połowy ciąży? Czy to jest bezpieczne? Z góry dziękuję za odpowoedź😊
 
Czyli na początku brałaś potem przerwa i teraz znowu? A czemu lekarz odstawił? Z tego co wiem bynajmniej mój hematolog i ginekolog mówią że jak się już weźmie na początku ciąży to cała ciążę i okres połogu.
Witam. Jestem obecnie w 22tc. Heparynę przyjmowałam do 10tc. Dzosiaj po wizycie dostałam zalecenie na ponowne przyjmowanie zastrzyków z neoparinu ze względu na wysoki wskaźnik BMI. Czy któraś z Was miała sytuację, ze zaczęła przyjmować heparynę od połowy ciąży? Czy to jest bezpieczne? Z góry dziękuję za odpowoedź[emoji4]
 
Lusia125 na początku brałam prawdopodobnie na ułatwienie implantacji zarodka i ukrwienie macicy. Mam też mutacje mthfr c677t , ale lekarz powiedział ze przy stosowaniu metylowanego kwasu foliowego nie jest to powód do brania zastrzyków z heparyny. Udalo sie zajść w ciążę, i w 10 tygodniu lekarz odstawił zastrzyki.
Teraz ciaze prowadzi mi inny lekarz, który ze względu na wysokie BMI wdrożył znów branie neoparinu. Wiem, ze czesto zdarza się że dziewczyny biorą zastrzyki od samych starań do nawet 6 tygodni po urodzeniu. Zastanawiam się tylko, czy wprowadzenie zastrzyków tak sobie "ot" od 22 tygodnia nie zaszkodzi- zawsze to jest zmiana w krzepliwości a co za tym idzie w przepływach 🤔
 
reklama
Zaszkodzić myślę że nie, lekarze wiedzą co robią. Też mam chyba ta sama mutacje, musiałabym sprawdzić bo nr nie pamietam[emoji85] jak dowiedziałam że jestem w ciąży musiałam spr poziom białka s, niestety był za niski dlatego brałam neoparin całą ciążę i potem chyba z 3 miesiące po porodzie.
Lusia125 na początku brałam prawdopodobnie na ułatwienie implantacji zarodka i ukrwienie macicy. Mam też mutacje mthfr c677t , ale lekarz powiedział ze przy stosowaniu metylowanego kwasu foliowego nie jest to powód do brania zastrzyków z heparyny. Udalo sie zajść w ciążę, i w 10 tygodniu lekarz odstawił zastrzyki.
Teraz ciaze prowadzi mi inny lekarz, który ze względu na wysokie BMI wdrożył znów branie neoparinu. Wiem, ze czesto zdarza się że dziewczyny biorą zastrzyki od samych starań do nawet 6 tygodni po urodzeniu. Zastanawiam się tylko, czy wprowadzenie zastrzyków tak sobie "ot" od 22 tygodnia nie zaszkodzi- zawsze to jest zmiana w krzepliwości a co za tym idzie w przepływach [emoji848]
 
Do góry