reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża z zastrzykami z Heparyny.

-Angella-

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Lipiec 2013
Postów
62
Witajcie dziewczyny, chciałam się przywitać. Jestem Angelika, obecnie w czwartej ciąży. 1 prawidłowa urodziłam zdrową córeczkę. Niestety starając się o drugie dziecko niestety zaczęły się schody. W grudniu byłam w ciąży pozamacicznej,która została usunięta laparaskopowo i niestety przez umieszczenie w jajniku został mi wycięty wraz z nią jeden z jajników i jajowód. w kolejną ciąże zaszłam po 4 miesiącach zobaczyliśmy dzidziusia w 7 tygodniu w miejscu już prawidłowym, serduszko biło. Niestety po tygodniu już dzidziuś zmarł i serduszko przestało bić... Poronienie nie zaczęło się samoistnie, więc przeszłam kolejny zabieg tym razem bardziej bolesny łyżeczkowanie. Planowaliśmy zrobić większą przerwę na kolejną ciąże...ale niespodziewanie zaszłam w kolejną i obecnie jestem w 8tygodniu. Lekarz obstawił mnie tym razem lekami od tygodnia: Acard, zastrzyki z Neoparin 0,4 oraz Luteina 2x dziennie. Mam pytanie koleżanek , które biorą również zastrzyki z heparyny.Czy macie również plamienia które np. nasiliły się po zastrzykach? ja wcześniej trochę plamiłam...ale teraz po tygodniu zastrzyków już więcej, lekarz mówi że to może być od zastrzyków ale martwię się koleją stratą. Do ginekologa dopiero w środę się wybieram ... Czy miałyście podobnie? Pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Ja biorę zastrzyki też neoparin 0,4 acard i luteine brałam do 20tc. Jeśli lekarz twierdzi że to nic takiego to spokojnie nie martw się na zapas. Myślę że jesteś już dobrze zabezpieczona [emoji106] Ja krwawien nie miałam.
Witajcie dziewczyny, chciałam się przywitać. Jestem Angelika, obecnie w czwartej ciąży. 1 prawidłowa urodziłam zdrową córeczkę. Niestety starając się o drugie dziecko niestety zaczęły się schody. W grudniu byłam w ciąży pozamacicznej,która została usunięta laparaskopowo i niestety przez umieszczenie w jajniku został mi wycięty wraz z nią jeden z jajników i jajowód. w kolejną ciąże zaszłam po 4 miesiącach zobaczyliśmy dzidziusia w 7 tygodniu w miejscu już prawidłowym, serduszko biło. Niestety po tygodniu już dzidziuś zmarł i serduszko przestało bić... Poronienie nie zaczęło się samoistnie, więc przeszłam kolejny zabieg tym razem bardziej bolesny łyżeczkowanie. Planowaliśmy zrobić większą przerwę na kolejną ciąże...ale niespodziewanie zaszłam w kolejną i obecnie jestem w 8tygodniu. Lekarz obstawił mnie tym razem lekami od tygodnia: Acard, zastrzyki z Neoparin 0,4 oraz Luteina 2x dziennie. Mam pytanie koleżanek , które biorą również zastrzyki z heparyny.Czy macie również plamienia które np. nasiliły się po zastrzykach? ja wcześniej trochę plamiłam...ale teraz po tygodniu zastrzyków już więcej, lekarz mówi że to może być od zastrzyków ale martwię się koleją stratą. Do ginekologa dopiero w środę się wybieram ... Czy miałyście podobnie? Pozdrawiam serdecznie
 
Zazwyczaj jak zdarzają się plamienia to lekarz każe odstawić Acard i zostać przy heparynie ale jeśli lekarz nie widzi nic złego w tym to nie martw się na zapas po prostu heparyna jak i Acard rozrzedzaja krew i takie mogą być skutki uboczne. Dopytaj lekarza co w tej sytuacji
 
W ciąży brałam acard i heparynę. Plamiłam w sumie 3 razy...pierwszy raz ok 23 tygodnia ( tu pojawiał się minimalna krew, później brązowy śluz)...trafiłam do szpitala na 4 dni, dostawałam tylko luteinę.
Później za miesiąc brązowe jedno dniowe plamienie i za około kolejny miesiąc kolejne.

Plamienie niewiadomego pochodzenia, lekarze nie potrafili znaleść przyczyny przypuszczalnie po heparynie. Nie odstawiłam przez to acardu ani heparyny.
 
Hej, ja również przyjmuje zastrzyki z heparyny+acard. Plamienia występowały na początku ciąży, były skąpe. Mój gin tez mówił ze to nic poważnego ponieważ środki te rozrzedzają krew, przepisał mi dodatkowo luteinę.
 
Biire clexane 0.6
Poproś lekarza o clexane zamiast neoparin, jest to drozszy bo 40 zl za opakowanie ale lepszy lek, nie niszczy tak nerek. Ja nie plamamilam ani razu a jestem w 27+3 tc. Heparyny drobnoczasteczkowe sa bezpieczne, predzej krwawisz po acardzie, możesz spróbować zmienić na polocard lub aspifox. Każde plamienia powinnas skonsultować z lekarzem oczywiście zaznacz ze bierzesz te leki.
 
Biire clexane 0.6
Poproś lekarza o clexane zamiast neoparin, jest to drozszy bo 40 zl za opakowanie ale lepszy lek, nie niszczy tak nerek. Ja nie plamamilam ani razu a jestem w 27+3 tc. Heparyny drobnoczasteczkowe sa bezpieczne, predzej krwawisz po acardzie, możesz spróbować zmienić na polocard lub aspifox. Każde plamienia powinnas skonsultować z lekarzem oczywiście zaznacz ze bierzesz te leki.

Według mnie clexane i neoparin to jest dokładnie to samo. Clexane jest bardziej zalecane bo były robione testy na ciężarnych, a przy neoparin nie ale skład jest ten sam. Acard to zwykła aspiryna jak i polocard.
 
Według mnie clexane i neoparin to jest dokładnie to samo. Clexane jest bardziej zalecane bo były robione testy na ciężarnych, a przy neoparin nie ale skład jest ten sam. Acard to zwykła aspiryna jak i polocard.
Oczywiście ze jest to lek z tej samej grupy lekow. Ale niestety neoparin jest gorszy jakościowo. My nie podajemy go pacjentom. Mamy wewnętrzne obserwacje w różnicy wynikow badań. Tak samo jak do fraxiparyna
 
reklama
Mnie lekarz wspominał tylko ze clexane pod względem bólu jest lepszy od neoparin, ponoć pacjentki mu mówiły ze zastrzyki z clexanu wogole nie bola. Ale co do składu i które lepsze to aż go zapytam przy następnej wizycie. Pozdrawiam.
 
Do góry